Търсенето намери 25 резултата за

Return

от емиава
13 апр 2018, 17:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чемшир, Чимшир - Buxus sp.

sky_guitar написа: Господа,от целия опит на тези,които са се сблъсквали с този вредител по чемшира и изброените до тук препарати,може ли да определим най- ефективният метод за борба? Феврури месес може ли да започне пръскане? Труден въпрос. Не знам дали има и еднозначен отговор. За момента все още у...
от емиава
16 апр 2018, 13:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чемшир, Чимшир - Buxus sp.

Благодаря за комплимента, но... може би малко е закъсняла информацията. Вчера на гости при съседи видях, че вече са се появили гъсеници. Северен склон, на 870 м. н.в. Все още не са големи при нас, но на по-топли места може вече да са напреднали в унищожаването на Чимширите: http://picbg.net/u/73675/...
от Kiril Donov
26 фев 2017, 10:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Руски сортове маслини (Russian olive varieties)

... факт е каквито и да са, са по издръжливи и от най студоустойчивия сорт средиземноморска маслина. ... Не знам от къде черпиш тези факти, но в моята градина нещата не стоят точно така. Макар наистина да издържат много на студ, руските сортове не превъзхождат кой знае колко най-студоустойчивите со...
от Danita
03 апр 2018, 17:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ficus carica - Сортове смокини (Fig varieties)

Mоже би този файл ще е от полза:

Ето и сайта:

CODE: Избери всички

https://sites.google.com/site/kiwifruitsalad2/f2-1-light-colored-figs 
За някои сортове има инфо и тук:

CODE: Избери всички

http://www.planetfig.com/cultivars/fcveng8590.html
от Slavyanski
25 апр 2018, 23:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Размяна на растения - кой какво търси или има излишно

Само да вметна нещо за миризливата върба (не знам дали някой я отглежда у нас) - аз се бях ентуасиазирал за нея, взех си от един разсадник дръвче и семена от Англия даже, обаче после разбрах, че в много от американските щати се счита за отвратителен плевел (терминът е "noxious weed") и подлежи на ун...
от tisho
25 май 2018, 14:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини в Софийско

Дойде края на май и вече може да се направи добра равносметка за това как точно са презимували смокините и с какви поражения излизат от зимата. Фаворита за студоустойчивост Мичуринска 10 е изсъхнала почти до земята, избива съвсем отдолу по дънера, където е била затрупана със сняг. Другото интересно ...
от tisho
04 май 2018, 08:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини - обща

Посетих смокиновите насаждения край Черноморец. Растенията са изоставени, обрасли като храсти, но пък самия нов прираст е в много добро състояние. Ако имаше кой да се грижи за тях щеше да бъде чудесна смокинова градина. На снимките са каприфиги, всички са мъжки в тази част на масива. В зимната рекол...
от sylay
19 юни 2018, 15:07
Jump to forum
Jump to topic

Re: Праскови и Нектарини

Помощ! Помагайте с идеи, моля! Тази пролет си купих 1 праскова "ХАЛЕ" и 1 нектарина "ФАНТАЗИЯ". Нектарината е самофертилна т.е. самоопрашваща се, НО за прасковата чак сега прочетох, че и трябвали опрашители т.е. друг вид праскови като Елберта, Редхевън, Глоухевън, Файет. Дали нектарината, която също...
от Kiril Donov
17 сеп 2018, 21:23
Jump to forum
Jump to topic

Re: Резитба на смокините, Pruning Fig trees

Става въпрос за второто пензиране, което се прави през септември, ако има растеж на върховете все още. Маха се само самият връх, като целта е да не се махат никакви развити листа, защото иначе това би обезсмислило цялата процедура.

Ако няма растеж, не се пензира!!!
от Kiril Donov
18 сеп 2018, 13:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Резитба на смокините, Pruning Fig trees

<r>Играе роля за узряването на пръчките, което е от значение за по-студените райони. Ако има растеж и/или узряване на плодове в момента, хранителните вещества се насочват към тях, а пръчките ще съдържат по-малко сухо вещество преди началото на зимата. Важно е обаче да се запази всичката възможна лис...
от Kiril Donov
13 окт 2018, 02:12
Jump to forum
Jump to topic

Re: Книги / Филми за растения

Едно основополагащо четиво за южните растения в България. Лично за мен е много ценно, пълно с интересна информация. Макар някои факти и изводи да не са актуални към днешна дата, струва си да знаем, как са стояли нещата тогава. Имам едно ксерокопие, което съм правил преди поне 30 години. Това е нещо,...
от Slavyanski
24 сеп 2018, 23:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Асимина Трилоба, Pawpaw, Бананът на бедняка

Както търсих информация за различните сортове пау-пау, попаднах на сведения за някои случаи или хора, при които плодът не им влияе добре на стомаха. Има и такива случаи очевидно - както и на разтройство, повръщане. Но поне от това, което виждам, такива реакции са по-скоро изключение, защото някои хо...
от Kiril Donov
02 окт 2018, 12:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Асимина Трилоба, Pawpaw, Бананът на бедняка

... божественно крем брюле... това е Амброзия-храна на боговете. ... ... попаднах на сведения за някои случаи или хора, при които плодът не им влияе добре на стомаха. ... Очевидно има хора, на които плодът не им понася. ... Още като видях тези ваши думи и ми дойдоха разни мисли и асоциации в глават...
от Slavyanski
17 фев 2019, 11:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Черница, Черника (Morus sp.)

От зимната авантюра с вкореняването нищо не се получи.Днес отново съм при черницата и имам питане какво да правя.Ще бъда благодарен към всички, които ми дадат съвети до утре след обяд /10.09.2017г/. Предварително благодаря! Аз преди две-три години пробвах да вкореня клонки от едра бяла черница - им...
от Kiril Donov
17 фев 2019, 14:52
Jump to forum
Jump to topic

Re: Черница, Черника (Morus sp.)

Събрах няколко много добри сортове от Турция, колегата там твърдеше, че се водят най-добрите в света. Едната е черна едра, дава постоянно от пролетта до есента, като при мен зрееше непрекъснато и през цялата зима в оранжерията. Другата се казва Шангри-ла. Не съм я проучвал, а и плод не съм видял още...