Търсенето намери 11 резултата за

Return

от емиава
13 апр 2018, 17:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чемшир, Чимшир - Buxus sp.

sky_guitar написа: Господа,от целия опит на тези,които са се сблъсквали с този вредител по чемшира и изброените до тук препарати,може ли да определим най- ефективният метод за борба? Феврури месес може ли да започне пръскане? Труден въпрос. Не знам дали има и еднозначен отговор. За момента все още у...
от емиава
16 апр 2018, 13:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чемшир, Чимшир - Buxus sp.

Благодаря за комплимента, но... може би малко е закъсняла информацията. Вчера на гости при съседи видях, че вече са се появили гъсеници. Северен склон, на 870 м. н.в. Все още не са големи при нас, но на по-топли места може вече да са напреднали в унищожаването на Чимширите: http://picbg.net/u/73675/...
от Kiril Donov
26 фев 2017, 10:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Руски сортове маслини (Russian olive varieties)

... факт е каквито и да са, са по издръжливи и от най студоустойчивия сорт средиземноморска маслина. ... Не знам от къде черпиш тези факти, но в моята градина нещата не стоят точно така. Макар наистина да издържат много на студ, руските сортове не превъзхождат кой знае колко най-студоустойчивите со...
от Danita
03 апр 2018, 17:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ficus carica - Сортове смокини (Fig varieties)

Mоже би този файл ще е от полза:

Ето и сайта:

CODE: Избери всички

https://sites.google.com/site/kiwifruitsalad2/f2-1-light-colored-figs 
За някои сортове има инфо и тук:

CODE: Избери всички

http://www.planetfig.com/cultivars/fcveng8590.html
от Slavyanski
25 апр 2018, 23:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Размяна на растения - кой какво търси или има излишно

Само да вметна нещо за миризливата върба (не знам дали някой я отглежда у нас) - аз се бях ентуасиазирал за нея, взех си от един разсадник дръвче и семена от Англия даже, обаче после разбрах, че в много от американските щати се счита за отвратителен плевел (терминът е "noxious weed") и подлежи на ун...
от tisho
25 май 2018, 14:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини в Софийско

Дойде края на май и вече може да се направи добра равносметка за това как точно са презимували смокините и с какви поражения излизат от зимата. Фаворита за студоустойчивост Мичуринска 10 е изсъхнала почти до земята, избива съвсем отдолу по дънера, където е била затрупана със сняг. Другото интересно ...
от tisho
04 май 2018, 08:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини - обща

Посетих смокиновите насаждения край Черноморец. Растенията са изоставени, обрасли като храсти, но пък самия нов прираст е в много добро състояние. Ако имаше кой да се грижи за тях щеше да бъде чудесна смокинова градина. На снимките са каприфиги, всички са мъжки в тази част на масива. В зимната рекол...
от sylay
19 юни 2018, 15:07
Jump to forum
Jump to topic

Re: Праскови и Нектарини

Помощ! Помагайте с идеи, моля! Тази пролет си купих 1 праскова "ХАЛЕ" и 1 нектарина "ФАНТАЗИЯ". Нектарината е самофертилна т.е. самоопрашваща се, НО за прасковата чак сега прочетох, че и трябвали опрашители т.е. друг вид праскови като Елберта, Редхевън, Глоухевън, Файет. Дали нектарината, която също...
от Kiril Donov
17 сеп 2018, 21:23
Jump to forum
Jump to topic

Re: Резитба на смокините, Pruning Fig trees

Става въпрос за второто пензиране, което се прави през септември, ако има растеж на върховете все още. Маха се само самият връх, като целта е да не се махат никакви развити листа, защото иначе това би обезсмислило цялата процедура.

Ако няма растеж, не се пензира!!!
от Kiril Donov
18 сеп 2018, 13:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Резитба на смокините, Pruning Fig trees

<r>Играе роля за узряването на пръчките, което е от значение за по-студените райони. Ако има растеж и/или узряване на плодове в момента, хранителните вещества се насочват към тях, а пръчките ще съдържат по-малко сухо вещество преди началото на зимата. Важно е обаче да се запази всичката възможна лис...
от Kiril Donov
13 окт 2018, 02:12
Jump to forum
Jump to topic

Re: Книги / Филми за растения

Едно основополагащо четиво за южните растения в България. Лично за мен е много ценно, пълно с интересна информация. Макар някои факти и изводи да не са актуални към днешна дата, струва си да знаем, как са стояли нещата тогава. Имам едно ксерокопие, което съм правил преди поне 30 години. Това е нещо,...