Търсенето намери 48 резултата за

Return

от Kiril Donov
24 мар 2018, 15:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: Промени във форума

Искам да ви кажа за някои от новостите във форума. Вече можете да споделяте всеки интересен постинг в социалните мрежи (освен показаните в момента, има и още доста мрежи, стига да иска някой). На всеки постинг горе вдясно има ръчичка. Когато искате да благодарите на някого за написаното, можете да н...
от Kiril Donov
03 апр 2018, 23:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Размножаване на Смокините (Figs Propagation)

Нито са смокини, нито са бребки, това са зачатъци на съцветия, а дали ще станат на съплодия - това е друг въпрос.
от Kiril Donov
05 апр 2018, 19:04
Jump to forum
Jump to topic

Re: Butia capitata

Ако не развие нови листа, така или иначе ще умре. Сега е много добра идея, да се разреже от горе стъблото през средата, на 30-50 см надолу. Трябва да се отвори широка дупка в средата, за да стигне слънцето до там. Така може да се стимулира развитие на нов връх. Но и не рядко тръгват няколко върха. К...
от Kiril Donov
06 апр 2018, 07:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чилийска винена палма, Юбея, Jubaea chilensis

Бутията предложих да се оперира, защото не знаем причината за повредата ѝ. Тази палма поне знаем, че е загубила растежния връх като последствие от нелекувана хлороза. В такива случаи, обикновено се развива нов връх (специално при Юбея), щом растението си набави достатъчно от липсващите елементи. Зат...
от Kiril Donov
10 апр 2018, 16:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Butia capitata

Сега трябва просто да чакаш. До месец ще е ясно. Такова рязане също върши отлична работа, но исках да те предпазя от загуба на стъблото и листата.
от Kiril Donov
11 апр 2018, 16:16
Jump to forum
Jump to topic

Re: Промени във форума

Има още една екстра, която съм инсталирал, но не сме я коментирали. Когато четете някоя тема, ако в този момент се появи ново мнение в нея, най-отгоре пред името се появява (1), което покзава, че има едно ново мнение. Просто трябва да презаредите страницата, за да го видите веднага.
от Kiril Donov
17 апр 2018, 08:23
Jump to forum
Jump to topic

Re: Канарска финикова палма - Phoenix canariensis

Да, отнася се за всичките ви растения. Знаете ли, дразнещо е като виждам, как всяка година задавате едни и същи въпроси, аз ви отговарям и резултатът е никакъв. Всеки запомня нещо от дадените му съвети, но ми се иска и вие да помните, каквото съм ви писал миналата пролет. И по-миналата. И още по-мин...
от Kiril Donov
23 апр 2018, 20:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслини

Маслина се бои слънце толкова, колкото риба се бои от вода.
от Kiril Donov
26 апр 2018, 04:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Кедър (Cedrus)

Няколко пръскания с Нуреле, би трябвало да решат проблема. Но гадините се носят от някъде и ако не можете да унищожите източника или преносителите (както най-често трябва), може да се наложи да пръскате профилактично по 3-4 пъти в годината, докато в родовата памет на преносителите (вероятно мравки) ...
от Kiril Donov
02 май 2018, 06:56
Jump to forum
Jump to topic

Re: Манго, Mangifera indica L. - "Плодът на Боговете"

Както вече споменах , днес отново бях при един българин, който живее от много години със семейството си в Бока Ратон, Флорида. Преди повече от 25 години е засадил семе от Манго. Днес то е огромно дърво. На третата снимка по-долу се вижда, как основният му клон беше счупен (и после отрязан) от ураган...
от Kiril Donov
02 май 2018, 07:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Манго, Mangifera indica L. - "Плодът на Боговете"

А ето за сравнение и дървото Манго в нашата градина. Снимам го от покрива на къщата, за да се види по-добре. Дървото е облагородено, явно е от хубав сорт. Чакам да узреят плодовете, за да определя точно кой е сорта. Обикновено зрее през юли, но тази година го торихме няколко пъти и го поливахме през...
от Kiril Donov
04 май 2018, 17:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болести и неприятели по смокините

Този участък по стъблото е измръзнал и няма да се възстанови. Може да се поднови короната и стъблото чрез резитба, но това не винаги решава проблема дори в Асеновград, какво да говорим за Кюстендил. Още в следващата зима може да стане същото. Затова е най-добре да се остави така. Около раната ще се ...
от Kiril Donov
07 май 2018, 01:16
Jump to forum
Jump to topic

Книги за палми и южни растения

Здравейте! Както вече споменах, пиша книга, в която искам да изложа опита си с южните растения от над 30 години. Тази книга няма да излезе много скоро, защото съм убеден, че за някои от видовете има още какъв опит да натрупам, преди да го опиша в книга. Целта ми е да оставя нещо след себе си, да дам...
от Kiril Donov
26 фев 2017, 10:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Руски сортове маслини (Russian olive varieties)

... факт е каквито и да са, са по издръжливи и от най студоустойчивия сорт средиземноморска маслина. ... Не знам от къде черпиш тези факти, но в моята градина нещата не стоят точно така. Макар наистина да издържат много на студ, руските сортове не превъзхождат кой знае колко най-студоустойчивите со...
от Kiril Donov
08 май 2018, 05:26
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чилийска винена палма, Юбея, Jubaea chilensis

Много е важно да се гледа добре растението от сега нататък, но най-вече в този сезон. Сега го поливайте с разтвор от комбиниран тор на всеки 10 дни, но само с 30% от нормалната концентрация! В никакъв случай не преторявайте! Да се внася и зелен камък или от нашия специален тор срещу хлороза всеки ме...