Търсенето намери 35 резултата за

Return

от Сиор
03 яну 2019, 10:10
Jump to forum
Jump to topic

Re: Прогнози и коментари към тях за 2018 г.

Привет, Марков, благодаря, обаче в метеорологията съм само любител - трябва нещата да са като нарисувани, за да ги видя -такива бяха през 2017-та с атлантическия блокаж, звездообразния полярен вихър в сп и трайно блокирания антициклон тук поради ранния сибирски сняг, примерно, което ни гарантираше с...
от Maria-Joanna
07 сеп 2018, 00:47
Jump to forum
Jump to topic

Re: Босилек

Знаем, че има много видове босилек, но освен тези, които ползваме - обикновен, с аромат на цитруси, на канела, на анис, с тъмно червени листа (Ocium basilicum - Red Rubin), i с едри листа (Ocium basilicum - Genovese), дребнолистният "гръцки" (Ocium basilicum var. minutum - Minette) или тайландския (...
от Kiril Donov
18 сеп 2018, 13:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Резитба на смокините, Pruning Fig trees

<r>Играе роля за узряването на пръчките, което е от значение за по-студените райони. Ако има растеж и/или узряване на плодове в момента, хранителните вещества се насочват към тях, а пръчките ще съдържат по-малко сухо вещество преди началото на зимата. Важно е обаче да се запази всичката възможна лис...
от иван
22 дек 2018, 02:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслини

<r>Гледайки тия маслини от Сандански съм малко като в шок. Не съм имал възможността да се разхождам в този град, но при първа възможност бих го направил. Дори от малкото снимки които виждам сам повече изумен, все едно виждам някой град от македонска Гърция... Токава красота е по-рядко срещана по южн...
от plamen
09 яну 2019, 21:53
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли средиземноморски климат в България?

Господа, в Солун вали сняг...да,така е. И току-що видях една снимка от там - бял пухкав сняг красиво контрастиращ със зелените листа и оранжевите плодове на цитрусовите дръвчета. А на заден план същият бял сняг,огънал листата на Канарска палма. Докато не видя тази картина в Ахтопол,таблиците със ста...
от plamen
09 яну 2019, 22:35
Jump to forum
Jump to topic

Гепа,градината на Гайдурков е една чудесна градина. Тя показва,как биха могли да изглеждат много градини по този край и дано бъде заразителен пример за много хора. Но,какво имаме там ? Юбея,вместо Канарка.Трахикарпус ,вместо Вашингтония. Студоустоичиви опунции вместо класическата Опунция фикус индик...
от h2o Тишо
09 яну 2019, 22:49
Jump to forum
Jump to topic

Този краен квартал на Солун ,който е на 10км. от брега е все едно на 10км. от Евксиноград , да речем Кичево . Преди няколко дена ви го дадох за пример при +3 на едното място , а горе в селото -1.
от alexander
15 яну 2019, 10:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Коментари за времето - 2019 год.

Ако човек отвори произволен януари за Сандански Но за маслина-тропик - да, там маслини е имало и пак ще има. Масово. <wine> Абе в него край не съм ходил и да питам. Маслини само в Сандански и по високите части ли има. Долу в ниското край реката има ли такива. Защото ми се струва че тези маслини вир...
от Gepata
16 яну 2019, 14:42
Jump to forum
Jump to topic

Re: Хамеропс, Chamaerops humilis

На първата снимка е големия Хамеропс. С листата вече има 120 см височина https://b.radikal.ru/b31/1901/c8/086fb4daaa9e.jpg Тук е малкия Хамеропс. Тръгнах да го снимам днес и котките сякаш чакаха някой да почне да снима че да се покажат и те. И тях да ги има на снимките <smile134> https://a.radikal.r...
от Gepata
23 яну 2019, 11:16
Jump to forum
Jump to topic

Re: Малки Трахикарпуси, Small Trachycarpus Palms

<r>Данните са си коректни. Не биха могли да са ако има голяма разлика в надморската височина и района е инверсионен. В такъв случай на 20 метра разлика във височината ще има 2-3 градуса разлика. За района на инверсионна и безветрена Тракия 1 километър е много. Там в града се мери -10 а в полето -15....
от perperikon
23 яну 2019, 01:12
Jump to forum
Jump to topic

Re: Финикова палма, Phoenix dactylifera (Date Palm)

Никога не съм бил фен на фурмите, но скоро разбрах, че съм бил в грешка. Оказа се, както при всяко нещо, че освен боклуци си има и деликатеси. Уж чета за палми в нета, а всяка статия за дактилифера натъртва колко едри и вкусни бил сорта Меджул. Е викам, няма как - ще се купува! По масовите магазини ...
от zack
30 яну 2019, 16:13
Jump to forum
Jump to topic

Re: Брахея Армата (Brahea armata)

Не съм пускал скоро снимка на тази Брахея Армата пред блока. Никога не е отоплявана. Прекарвала е зимата с пасивна защита <wine> Ето от днес. Лятото изкарва без много поливане, дори напротив. Но точно Брахея вкорени ли се, няма проблеми със сушата <wine> http://www.ivailovgrad.com/Gallery/albums/use...
от Slavyanski
03 фев 2019, 01:36
Jump to forum
Jump to topic

Re: Оранжерия - Готическа арка

Привет Искам да попитам, някой от вас има ли впечатления от оранжерии от тип готическа арка от дърво. Скоро четох за подобни, били доста здрави като конструкция, а освен това са и много красиви. Чудех се, дали не може да се направи такава и да се покрие с поликарбонат <wine> Всъщност, ако е сметнат...
от Kiril Donov
03 мар 2019, 21:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Различни форми на Jubaea chilensis (Forms of Jubaea)

Студоустойчивата форма, която съм засадил в земята и расте вече доста години без никаква защита, започва да набира скорост. Очаквам тази година да отвори няколко доста големи листа и така да увеличи размера си значително. Установявам обаче, че расте значително по-бавно от другата форма. Може би е вр...
от alexander
07 мар 2019, 01:27
Jump to forum
Jump to topic

Градината на Александър

Здравейте на всички колеги и ентусиасти, От дълго време се каня да пиша, но изчаквах. Изчаквах, защото не искам да кажа "хоп", преди да съм скочил. Но ето, минаха две години. Какво имам предвид - можете да видите подробностите тук: https://www.google.com/amp/aivanchev.eu/post/158232148015/the-olive-...