Търсенето намери 10 резултата за

Return

от Kiril Donov
07 май 2018, 01:16
Jump to forum
Jump to topic

Книги за палми и южни растения

Здравейте! Както вече споменах, пиша книга, в която искам да изложа опита си с южните растения от над 30 години. Тази книга няма да излезе много скоро, защото съм убеден, че за някои от видовете има още какъв опит да натрупам, преди да го опиша в книга. Целта ми е да оставя нещо след себе си, да дам...
от Монов
08 май 2018, 20:09
Jump to forum
Jump to topic

Re: Книги за палми и южни растения

Аз гласувах за отделни книги първо са по удобни за четене и нещата ако са разделини на палми цитроси нещо кото поредица първо ще си купя това което ме интересува но със сигурност ще си купа цялата поредица.
от zack
10 юни 2018, 17:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Вашингтония филифера, Washingtonia filifera - отглеждане

Ето още една Вашингтония с пасивно отопление от 7 години в земята <bananas> http://ivailovgrad.com/Gallery/albums/userpics/10001/gradinata-na-zack-svirachi-ivaylovgrad-23je.jpg Тук се вижда стъблото <wine> http://www.ivailovgrad.com/Gallery/albums/userpics/10001/jubaea-chilensis-ensete-maurelii-439....
от Kiril Donov
10 юли 2018, 17:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Трахикарпус, Trachycarpus fortunei

Знаете ли какво са акари? Може ли снимка в едър план от двете страни на жълтия лист?
Колко листа е отворила палмата през миналото лято?
от Kiril Donov
10 юли 2018, 22:34
Jump to forum
Jump to topic

Ако не е преторявана, възможностите са три: 1. Бум на акарите скоро след засаждането, затова е и рязкото пожълтяване на листата. 2. Поливане само на повърхностния почвен слой и засушаване на зоната на корените в дълбочина. 3. Някакъв вредител да изяжда корените. Все пак има два нови листа, което по-...
от Kiril Donov
13 юли 2018, 04:12
Jump to forum
Jump to topic

Най-добре я извадете веднага, огледайте внимателно корените за вредители и снимайте! Важно е да проверите, дали има някакви нови корени извън старата коренова бала, с която сте я засадили. Направете снимките и я върнете в саксия. Да стои така, докато се възстанови. Иначе няма да преживее следващата ...
от Kiril Donov
15 юли 2018, 05:49
Jump to forum
Jump to topic

Сложете я на сянка, разбира се! Иначе може да умре за нула време. Почвата при вас задържа ли много вода или е пропусклива? По принцип глинестите почви и смолниците не са проблем за палмите, но има някаква причина, за да не растат корените, а от там - и надземната част. А да не би да е била засадена ...
от perperikon
15 юли 2018, 12:22
Jump to forum
Jump to topic

Почвата при вас задържа ли много вода или е пропусклива? По принцип глинестите почви и смолниците не са проблем за палмите, но има някаква причина, за да не растат корените, а от там - и надземната част. А да не би да е била засадена прекалено дълбоко? И аз да споделя опит с почвени субстрати и вко...
от zack
20 юли 2018, 12:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Растенията на zAcK

Малка нощна снимка <he-he> на палмите от градината <thumbsup>

Изображение
от Kiril Donov
02 авг 2018, 19:05
Jump to forum
Jump to topic

Re: Нов асортимент в разсадника Палм Център - Пловдив

След над 8 месеца подготовка и разправии, вече пристигнаха и маточните растения от новите ни тропически видове. Тепърва ще пускам списъците със сортовете, но имаме 6 сорта Авокадо, десетина сорта Манго, два сорта Джакфрут, три сорта Личи, два сорта Карамбола, четири сорта от два вида Драконов плод, ...