Търсенето намери 9 резултата за

Return

от Tsonny Naydenov
12 юли 2019, 14:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ларви на майски бръмбар

Хлорпирифос-етила (основното активно вещество в Нуреле) има потискащо действие върху функционалното разнообразие на почвената микробиология, редуцирайки микробната биомаса с до 50% след третиране почвено, което потиска усвояването на азота и фосфатите. Редуцирането на популацията на бактерии, гъби и...
от Tsonny Naydenov
22 мар 2019, 23:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Видове акарициди - масло от Нийм (Neem oil)

Негативния ефект на Azadirachta indica върху акарите се дължи най-вече на съдържащите се в листата и семената фитохимикали с антифидантно действие. Тези вторични метаболити са 6-О-ацетил-нимбандиол, азадирахтин, азадирадион, бета-ситостерол, мелиантриол, мирицетин, кверцетин, кверцитрин, рутин, сала...
от Tsonny Naydenov
25 юни 2019, 23:38
Jump to forum
Jump to topic

Re: Видове акарициди - масло от Нийм (Neem oil)

От 3 години не съм пръскал дори с биологичен препарат срещу насекоми, включително срещу акари. Заради нарушената фотосинтеза през късите дни от годината вкъщи имам около 5-10 акарчета по някое друго растение, но за цяла зима популацията им не нараства изобщо. Наблюдавам ги през електронен микроскоп ...
от Tsonny Naydenov
26 юни 2019, 13:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Човекът като част от хранителната верига на комарите

Малко след като включи устройството, жена ми влезе в кухнята и каза, че не вижда комари. Днес комари отново няма, а машинката си свири от контакта. Ако някой друг го беше написал, вероятно нямаше да повярвам. Но се случи на мен и сега се налага да повярвам на очите си., Всички процеси в природата с...
от Tsonny Naydenov
10 юли 2019, 12:39
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ларви на майски бръмбар

Кирo, много пъти съм си имал работа с ларвите на майския бръмбар. Причини зад тяхното присъствие, в общи линии, е слаби почвено плодородие и микробиологична активност. Докато работиш над причината-зад-причините, може да използваш препарат съдържащ Metarhizium anisopliae и/ли Beauveria bassiana за би...
от Tsonny Naydenov
13 юли 2019, 16:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Манго, Mangifera indica L. - "Плодът на Боговете"

Ако стимулираш растеж, но не знаеш точно от какво има нужда растението, има огромна вероятност да постигнеш желаното, но да останеш без плодовете. Аз не бих рискувал на твое място. След образуването на плодове, такива мероприятия правя само след тъканен и почвен анализ. И то единствено ако съм напъл...
от Tsonny Naydenov
22 юли 2019, 20:20
Jump to forum
Jump to topic

Re: Студоустойчив ядлив банан - Musa 'Rajapuri'

Вече не помня. Най-вероятно компост, малко пясък, малко градинска почва, която е глинеста. Възможно е да има и някакво количество торф. Задържа много вoда и бавно съхне. Вероятно наесен или напролет ще сменя изцяло почвата, защото не ми харесва. Снощи резнах стъблото до по-долна част, която изглежд...
от Tsonny Naydenov
09 сеп 2019, 16:36
Jump to forum
Jump to topic

Re: Основи на биологичното земеделие

От тази година си направих купчина за компост в един отдалечен край на градината. Там изхвърлям всички биологични отпадъци. Купчината вече е огромна и след година ще започна да ползвам собствен компост. Ще си търся и качествен оборски тор. Да видим, дали ще имам читави растения по този начин. Аз съ...
от Tsonny Naydenov
13 окт 2019, 19:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ябълки

... Аз обаче не виждам нищо лошо в химията,след като се пръска в норми. При мен особено има достатъчно време да се изчисти всичко,цели три месеца. А защо си убеден, че се изчиства всичко? Много добър въпрос, Киро. Трайко, за да се изчисти от всички токсини, растението трябва да има безупречна метаб...