Търсенето намери 15 резултата за

Return

от Kiril Donov
15 юли 2018, 15:27
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болести и неприятели по смокините

Не знам дали точно в тази тема трябваше да споделя това, но все пак ще ви го разкажа, защото е свързано с темата. Имаме огромна Плумерия в двора във Флорида. По време на урагана Ирма, бяха отчупени доста клони, а после и аз изрязах още много. Вкорених много резници, а на съседката дадох най-много, м...
от Kiril Donov
06 дек 2018, 23:30
Jump to forum
Jump to topic

Re: Джакфрут - Jackfruit, Artocarpus heterophyllus

Ето как най-лесно се отваря плод от Джакфрут. Леле! Иска ми се да го знаех до сега, щях да си спестя много време и усилия. Но вече го знам!

от Kiril Donov
29 авг 2018, 14:01
Jump to forum
Jump to topic

Re: Как се пръска с Раундъп или друг Глифозат-ен препарат

Ето една статия на авторитетния сайт Фокс Нюз (Fox News). Прилагам и мой превод на български. Като обобщение мога да кажа, че опасност има, но никой все още не знае каква е тя. Монсанто твърдяха и вероятно все още твърдят, че глифозат бързо се разгражда и не остават никакви количества в растенията, ...
от kukuruzius
22 мар 2019, 05:42
Jump to forum
Jump to topic

Re: Видове акарициди - масло от Нийм (Neem oil)

Аз също ползвам масло от нийм за акарите и при мен действа безотказно. Имам един кумкуат, който изглеждаше неспасяем преди година. Така го бяха наръфали, че изглеждаше като вариегатен. С две пръскания с нийм през 10-тина дни реших проблема. Маслото и аз съм купувал от Мармозанка преди ~2 години, но ...
от Kiril Donov
11 юни 2019, 16:45
Jump to forum
Jump to topic

Ето и един превод от Гугъл набързо:

Рисковете от Раундъп могат да излязат много повече от рака Доказателствата за опасността от евтини хербициди за биологичните функции и околната среда продължават да нарастват. Защо регулаторите в САЩ не чуват? От Марк Бюканън 4 Юни 2019, 18:30 EEST Поправено 5 Юни 2019, 22:36 EEST Химическият гиган...
от Slavyanski
11 юни 2019, 10:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Как се пръска с Раундъп или друг Глифозат-ен препарат

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2019-06-04/roundup-cancer-risk-is-only-one-danger-to-humans-animals Roundup’s Risks Could Go Well Beyond Cancer Evidence of the cheap herbicide’s danger to biological functions and the environment continues to mount. Why are U.S. regulators not listening? ...
от Kiril Donov
12 юни 2019, 17:14
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болести и неприятели по палмите

Монов написа:
12 юни 2019, 17:06
... не съм си задавал въпроса с какво се хранят но явно си похапват. ...
Какво означава "ЯВНО" в случая? Намираш ли следи и повреди по листата? Въобще някой може ли да потвърди повреди от щипалките или всички само отчитате присъствието им?
от zack
12 юни 2019, 19:24
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болести и неприятели по палмите

И при мен има щипалки в палмите. Особено в голямата Бутия. Там нещо им харесва. Явно влизат боклуци в основите на листата и си загниват там, та дирят нещо си. Не съм имал проблеми с нито една палма. Не ги и закачам. Щипалките обичат хладни и влажни места. Пък и похапват по-скоро разни други вредител...
от Kiril Donov
08 мар 2019, 18:32
Jump to forum
Jump to topic

Re: Промени във форума

Преди време бях създал една форумна група, наречена "Основатели". Днес я направих видима и добавих няколко от членовете на форума. При избора се ръководих от следните мотиви: 1. Да са от най-старите членове; 2. Да имат редовно и голямо участие във всички теми; 3. Това са хората, които на практика са...
от Kiril Donov
12 юли 2019, 23:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ларви на майски бръмбар

... Умният градинар лекува растенията, мъдрият лекува почвата, а невежият отказва да погледне по-далече от носа си и в резултат от това редовно се бори с последиците от проблемите, които е създал, защото не познава биологичните принципи за да произведе здрави растения, свободни от насекоми и заболя...
от zack
13 мар 2019, 23:23
Jump to forum
Jump to topic

Re: Интересни факти за палмите

У нас се стремим да не консумираме нищо, което съдържа палмово масло, соя и т.н. Няма как да ги ограничим на 100% вероятно, но във всички случаи, в които видя някъде написано в съдържанието нещо подобно, въпросният продукт не се купува, колкото и вкусен да е той! Ако не за друго, то например заради ...
от Kiril Donov
03 сеп 2019, 13:54
Jump to forum
Jump to topic

Основи на биологичното земеделие

Вече споменавах и преди за едни мои наблюдения във Флорида. Там аз хвърлях минерален тор на моите растения, а те все хващаха акари, трипсове и въшки. Налагаше се да пръскам непрекъснато. В същото време, съседката до нас ползваше само натурални торове, а нейните растения не се нападаха толкова от неп...
от Kiril Donov
05 сеп 2019, 23:12
Jump to forum
Jump to topic

Re: Kalamon Bulgaria, първият български сорт маслина

Колега, кой внася 150 годишни маслини? Който иска декоративен ефект веднага, той внася такива маслини. В нашия разсадник сме внасяли и 200 годишни. Липсата на плодове може да се дължи на различни причини, но врачката от форума в момента е в отпуск и затова ще се наложи да ни дадете доста повече инф...
от Kiril Donov
06 окт 2019, 20:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Облагородяване на Авокадо, Persea americana

Цони, преди да вкарам каквото и да е в оранжерията, трябва да мине курс по обезпаразитяване. Няма друг начин. Държа всички нови растения в една малка оранжерия, където минават карантинен период.