Търсенето намери 47 резултата за

Return

от Kiril Donov
18 яну 2019, 20:33
Jump to forum
Jump to topic

Re: Папая, Пъпешово дърво (Carica papaya)

Няма много смисъл от засаждане навън в земята. Дори да върже плодове, няма да успеят да узреят. Ако ще я садиш в земята, сложи я в оранжерия, както аз направих. Иначе я дръж в голяма саксия. Имам намерение да отглеждам 4-6 бройки в саксии при домашни условия и да докажа, че можем да берем плодове от...
от zack
22 яну 2019, 20:39
Jump to forum
Jump to topic

Re: Сортове маслини - Елит 5

Да го напиша пак - при такива малки маслини не търсете причини за състоянието им - малки са <wine> Ако това се случи с маслината, когато е добре вкоренена, с по-дебело стъбло, ще търсим причините. Малките маслини са податливи на измръзвания!!! И то при по-леки застудявания, влага и вятър! Няма нищо ...
от Predator 70
26 яну 2019, 22:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Цитруси - общи

vutov; С тва Нуреле само си ги окъпал акарите.
от vacata11
26 фев 2019, 20:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Палмите в Пловдив и района в низината

Това са моите палми от днес . Напълно развити. И почти без поражения .
от Kiril Donov
01 мар 2019, 20:08
Jump to forum
Jump to topic

Личната колекция от Авокадо на Кирил Донов

Ще е интересно всеки да си отвори такава тема и да споделяме информация за сортовете. Написал съм "личната колекция", защото на този етап това са моите лични растения. След най-малко 1-2 години, тези сортове ще могат да се пуснат в продажба в разсадника, ако има интерес към тях в България. Засега им...
от Kiril Donov
08 мар 2019, 11:26
Jump to forum
Jump to topic

Re: Домашна тропическа оранжерия с мин. ср. темп. +20°С

<r>Независимо от спряното отопление още преди Нова Година, тези две смокини не изпаднаха в покой. Бяха плътно до стъклата и реално са изпитали най-ниските температури в оранжерията, но запазиха листата и плодовете, които бяха вързали през ноември или декември. Със затоплянето на времето и усилването...
от dragodream
08 мар 2019, 18:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чилийска винена палма, Юбея, Jubaea chilensis

Изображение
Ето как презимува едната ми Юбея в Созопол.
от perperikon
10 мар 2019, 11:56
Jump to forum
Jump to topic

Re: Финикова палма, Phoenix dactylifera (Date Palm)

Семките от този джъмбо меджула който купих не покълват вече месец и половина. Първо ги накиснах и после в найлонова зип-торбичка на топло. Тези явно нещо са обработвани да не никнат. Други семки дактилифера след 20 дни никнат при същите условия. Predator70 как са твоите, ако си купил и садил?
от Kiril Donov
11 мар 2019, 10:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслини

Когато имаме вкоренени растения в саксии, ще започна да ви показвам снимки от време на време, за да следите развитието им и да знаете, кога да ги очаквате в продажба. Засега сме още на етап "вкоренени резници". Би трябвало да имаме Елит-1, Елит-2, Никитска Едроплодна, Бакинска-25, Каламон БГ, може б...
от zack
24 мар 2019, 19:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Actinidia deliciosa, Киви ( Kiwi )

Чета за кивитата, хапвам киви и реших да пусна една снимка от тази есен. Касетките са от най-големите <wine>

Изображение
от Kiril Donov
13 апр 2019, 12:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Черница, Черника (Morus sp.)

Този невероятно родовит сорт плододава нон-стоп през годината, даже и през зимата в оранжерията. Явно няма нужда от мъжко растение. Тези дни бера по една шепа при всяко минаване покрай дръвчето и нямат свършване... продължават да се появяват нови и нови... http://forum.palmi.bg/Pictures/temperate/mo...
от plamen
20 апр 2019, 21:50
Jump to forum
Jump to topic

Re: Резитба на смокините, Pruning Fig trees

Изображение
Така подрязвам смокиня "Измир" всяка пролет.
от Kiril Donov
03 май 2019, 14:47
Jump to forum
Jump to topic

Re: Дивите орхидеи в България

На мен ми е съвестно да ги убивам, по-скоро може да убия някой билкар, ако го хвана в гората с торба с грудки от орхидеи. Много от тези орхидеи са защитени от закона, а някои са критично застрашени от изчезване.
от Бобсъна
04 май 2019, 22:18
Jump to forum
Jump to topic

Re: Actinidia deliciosa, Киви ( Kiwi )

Може и да са стерилни женски...Кивито джендеросва от семена...