Търсенето намери 13 резултата за

Return

от Kiril Donov
07 яну 2019, 11:51
Jump to forum
Jump to topic

Re: Коментари за времето - 2019 год.

Оказа се, че в Пловдив няма никакъв сняг. Има сняг само в Асеновград. Понеже моделите по сайтовете всъщност дават прогноза за Пловдив, а не за Асеновград, може би затова никъде не се видя снеговалежът. Очевидно е бил някакъв орографски ефект, усетен само по склоновете на планината. <he-he> А сега на...
от zack
05 яну 2019, 10:09
Jump to forum
Jump to topic

Re: Домашна тропическа оранжерия с мин. ср. темп. +20°С

И все пак, това на Киро му е хоби!!! Ако в неговата оранжерия няма логика, то няма логика и ние да садим растения със собствени средства насам-натам, я за тестове, я за собствен кеф, ама го правим. Няма голяма логика и в повечето хобита - например да катериш Еверест, да ходиш на офроуд състезания, д...
от Kiril Donov
10 яну 2019, 09:01
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли средиземноморски климат в България?

Случвало ли се е на някого, да отиде на юг, примерно в Гърция и там да има сняг, а тук да няма? Там в момента може и да има 40 см сняг, но се обзалагам, че ще се стопят преди моите 2 см тук. Толкова за приликите и разликите. Иначе и аз имам голяма Филифера, която никога не е топлена, а тази зима си ...
от Kiril Donov
06 дек 2018, 16:16
Jump to forum
Jump to topic

Re: Градината на Кирил Донов (личната)

Приятно е да си оформи човек едно вечнозелено островче сред зимната сивота. Ето една случайна днешна снимка от далеч:

Изображение
от Kiril Donov
07 дек 2018, 09:39
Jump to forum
Jump to topic

Re: Мариноване на маслини в домашни условия

... Гръцките маслини не ми харесват... Турските ми допадат, затова купувам количества. ... Дааа, всеки вкус е различен. На мен пък изобщо не ми харесват турските маслини, точно защото са само солени. В къщи харесваме и купуваме само гръцки, защото са по-богати на вкус. Даже и във Флорида купуваме г...
от zack
11 дек 2018, 11:18
Jump to forum
Jump to topic

Смокини - любопитни начини за отглеждане

Привет, Често попадам на най-различни снимки на смокини по света, някои от тях доста интересни. Та реших да отворя тази тема <wine> Тези са от Украйна. Та когато има желание, има и начини <wine> http://www.ivailovgrad.com/Gallery/albums/userpics/10001/normal_figs-ukraine-1.jpg http://www.ivailovgrad...
от Kiril Donov
21 дек 2018, 09:27
Jump to forum
Jump to topic

Re: Прогнози и коментари към тях за 2018 г.

В неделя ще духне и ще разкара мъглите. За няколко дни ще се стоплим, преди да дойде поредния зимен халосен патрон. Вярно, студеничка е зимата още от края на есента, но така да върви до март месец, би било супер. Както беше написал Иво, едно е да топлиш, когато навън е -10 градуса и друго - при -20 ...
от Kiril Donov
08 яну 2019, 08:49
Jump to forum
Jump to topic

Re: Текущи данни през 2019 г.

Да, в разсадника е. Тази нощ излезе някакъв вятър, който не позволи образуването на инверсия. Така минимумът ми горе на баира достигна -8,2°C, докато долу в низината е било малко под -6 градуса. Температурната разлика точно кореспондира на разликата в надморска височина, т.е. наистина не е имало ник...
от zack
11 яну 2019, 11:57
Jump to forum
Jump to topic

Тук се крие отговорът на много от въпросите!!! Няма какво да се сравняваме с Гърция. Те може и една маслина да не добият от дръвчетата, например в инверсионните дупки, но няма да им пука! В Гърция ,получават субсидия за всяко дърво маслина , а не като при нас на декар. Пламен е прав. Всяка година с...
от Kiril Donov
11 яну 2019, 20:28
Jump to forum
Jump to topic

Имаме вече доста насаждения със смокини от нашия разсадник. В момента подготвяме и още едно ново насаждения на морето. Другите насаждения са по морето или в Родопската Яка. Някои от хората вече сушат добри количества, други продават зрели плодове, трети правят сладка и конфитюри от мъжки или женски ...
от Kiril Donov
12 яну 2019, 09:17
Jump to forum
Jump to topic

-1,2 градуса при мен на баира. От двата сантиметра сняг, дето си ги влачим повече от седмица, остана само един...
от Kiril Donov
12 яну 2019, 13:32
Jump to forum
Jump to topic

<r>Почиства се с обикновено леко влажно парцалче. Трябва да внимаваш, за да не я разместиш.<br/> <br/> <SIZE size="85"><s>[size=85]</s><COLOR color="green"><s>[color=green]</s>Added in 4 minutes 12 seconds:<e>[/color]</e></COLOR><e>[/size]</e></SIZE><br/> При нас е приказен, ранно пролетен ден. Някъ...
от Бобсъна
20 яну 2019, 16:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Градски микроклимат

Птичото грозде не е добър пример за тезата ви...просто има много сортове/култивари с различна студоустойчивост-един комшия е с такава ограда-има храстчета напълно хвърлили листата,както и някои които още са си зелени...и това в рамките на 10 метра...
<cheers2>