Търсенето намери 6 резултата за

Return

от achovd
01 апр 2018, 14:05
Jump to forum
Jump to topic

Re: Промени във форума

На мен пък въобще не ми харесват. Разхождат се върху текст и снимки и така затрудняват четенето.
от achovd
01 апр 2018, 14:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Отглеждане и опити с Trachycarpus 'Bulgaria'

В село Катуница вчера видях тая палма. Поговорих си със собствениците - взимана е от Палмцентъра преди 12-13г. като малка. Трахикарпус България е, защитава се пасивно през зимата. Преди няколко години дори е цъфнала. Намира се в центъра на селото, където местните казват, че смокините мръзнат. https:...
от achovd
10 юни 2018, 00:51
Jump to forum
Jump to topic

Re: Butia capitata

Ето я и моята Бутия от Гепата. Признавам си, че чак вчера пръсках за пръв път листата, но иначе редовно торя със зелен какъм и универсален тор според инструкциите на Киро, шишенцето за сравнение е 330 мл:

Изображение
от achovd
06 окт 2018, 19:56
Jump to forum
Jump to topic

Re: Палмите в Софийска област

За целта ми пишете
Според мен в центъра на града е възможно, обаче никой не се навива да пробва. Няма ли някой във форума, който да живее в поне широкия център?
Вече за крайните квартали и близките ниски села не съм особен оптимист, но нищо не пречи да се пробва :)
от achovd
05 окт 2018, 17:55
Jump to forum
Jump to topic

Re: Палмите в Софийска област

Искаш ли да ти пратя няколко семеначета от музейните палми (пловдивските) и да ги засадиш по двойки, за да им сравниш студоустойчивостта? Отговорът е лесен - ако смокините при теб не мръзнат до земята, значи има шанс :)
от achovd
19 сеп 2018, 10:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Метеочат: за климата, времето, сезоните

Аз пък си мисля обратното - че рано или късно ще падат рекорди и ще има жертви на места, които смятаме за бетонирани. Въпросът е само кога ще стане това. Също е много интересно, макар че предната зима ми дава надежда за Пловдив, че няма да е от тези места. Да, беше по-продължителна от обичайното за ...