Търсенето намери 5 резултата за

Return

от емиава
13 апр 2018, 17:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чемшир, Чимшир - Buxus sp.

sky_guitar написа: Господа,от целия опит на тези,които са се сблъсквали с този вредител по чемшира и изброените до тук препарати,може ли да определим най- ефективният метод за борба? Феврури месес може ли да започне пръскане? Труден въпрос. Не знам дали има и еднозначен отговор. За момента все още у...
от емиава
16 апр 2018, 13:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чемшир, Чимшир - Buxus sp.

Благодаря за комплимента, но... може би малко е закъсняла информацията. Вчера на гости при съседи видях, че вече са се появили гъсеници. Северен склон, на 870 м. н.в. Все още не са големи при нас, но на по-топли места може вече да са напреднали в унищожаването на Чимширите: http://picbg.net/u/73675/...
от емиава
03 окт 2018, 10:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Боровинка

Бобсъна написа: Ирга се нарича на български това растение.. Юниберито (Ирга,Amelanchier) няма нищо общо с Боровинката - и като вкус и като изисквания за отглеждане. У нас се среща див Amelanchier ovalis. Расте и на много бедна, скалиста почва. На Чепън планина съм го срещала и на изключително варов...
от емиава
21 май 2018, 18:27
Jump to forum
Jump to topic

Re: Поръчки от Палм Център - общи въпроси

Благодаря на дамата, която обработи днес поръчката ни от Палм Център! Невероятна бързина и съобразителност! <bananas>
Изображение
Прекрасна! Благодаря!
от емиава
30 юни 2014, 17:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Айлантус (Ailanthus altissima)

На вилата на баща ми имахме голям проблем с тази напаст. Всичко започна с едно дръвче, самозасяло се близо до къщата, преди около 12 години. В резултат на което преди 7 години сменяхме покрив . Борбата с него и издънките му (завзеха около 800 кв. м. ) продължи 5 години, погълна около 6 литра раундъп...