Търсенето намери 7 резултата за

Return

от tisho
30 апр 2018, 21:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Бреба (Breba) реколта при различните сортове смокини

При мен всички сортове са с бреба, но съм я отписал. Нито знам за мъжки смокини, нито за Бластофаги в селото. Бребата никога не се опрашва, просто защото няма от къде. Мамето - зимните съплодия от които сега излиза бластофагата няма жизнеспособен прашец, така че бребата винаги и при всички сортове ...
от tisho
25 май 2018, 14:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини в Софийско

Дойде края на май и вече може да се направи добра равносметка за това как точно са презимували смокините и с какви поражения излизат от зимата. Фаворита за студоустойчивост Мичуринска 10 е изсъхнала почти до земята, избива съвсем отдолу по дънера, където е била затрупана със сняг. Другото интересно ...
от tisho
04 май 2018, 08:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини - обща

Посетих смокиновите насаждения край Черноморец. Растенията са изоставени, обрасли като храсти, но пък самия нов прираст е в много добро състояние. Ако имаше кой да се грижи за тях щеше да бъде чудесна смокинова градина. На снимките са каприфиги, всички са мъжки в тази част на масива. В зимната рекол...
от tisho
24 авг 2018, 08:06
Jump to forum
Jump to topic

Re: Washingtonia robusta, Mexican Fan Palm

Това е царицата на всички растения в двора ми :) С пълно право Робустите са наречени - "Красива Вашингтония"!

Изображение
от tisho
11 сеп 2018, 19:41
Jump to forum
Jump to topic

Днес обядът се състоя от пълна купа смокини - преминаващата вече Мичуринска 10, зелените от ляво на дясно: Магнифика суха, Разградска и Хърватската. Поради дъждовното лято в доста от плодовете на М10 имаше червейчета и процес на ферментация.... Най-общо казано заради супер гадното и супер дъждовно и...
от tisho
11 сеп 2018, 20:25
Jump to forum
Jump to topic

Тези няма да узреят нормално тук.
По-добре засади Мичуринска 10 или Созополска 20.
Мичуринската успява да узрява винаги в софийско, а Созополската е по-студоустойчива.
от tisho
01 окт 2018, 17:15
Jump to forum
Jump to topic

Re: Коментари за времето в България през 2018 г.

Аз също да вметна, че моята Кокосова палма изкара една сутрин на -1 и слана, но беше под асма. Нямаше ме вкъщи и я прибрах чак след два дни студ.... Ами перфектна си е на топличко вече няколко дни :)