Търсенето намери 31 резултата за

Return

от plamen
09 яну 2019, 22:35
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли средиземноморски климат в България?

Гепа,градината на Гайдурков е една чудесна градина. Тя показва,как биха могли да изглеждат много градини по този край и дано бъде заразителен пример за много хора. Но,какво имаме там ? Юбея,вместо Канарка.Трахикарпус ,вместо Вашингтония. Студоустоичиви опунции вместо класическата Опунция фикус индик...
от plamen
09 яну 2019, 21:53
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли средиземноморски климат в България?

Господа, в Солун вали сняг...да,така е. И току-що видях една снимка от там - бял пухкав сняг красиво контрастиращ със зелените листа и оранжевите плодове на цитрусовите дръвчета. А на заден план същият бял сняг,огънал листата на Канарска палма. Докато не видя тази картина в Ахтопол,таблиците със ста...
от perperikon
01 окт 2018, 23:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Коментари за времето в България през 2018 г.

А, само да не забравя. Обичам да познавам) Затова ще кажа какво ще направиш, след като и ти установиш, че заминава - след седмица, месец или 3. Ще започнеш да обясняваш как не е умряла от студа, а защото е засушена, корените и са наранени или комшийката я е погледнала лошо. Аз пък мразя да познавам...
от ПетърD
28 дек 2018, 08:13
Jump to forum
Jump to topic

Re: Канарска финикова палма - Phoenix canariensis

В Кресна са решили да пробват.
Изображение
от иван
17 яну 2019, 06:33
Jump to forum
Jump to topic

Re: ЧАТ 2019

Поздрави на всички от Хавайските острови със снимка от типичен местен ландшафт.
Изображение
от popov.dinko
20 яну 2019, 18:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Вашингтония филифера, Washingtonia filifera - отглеждане

Сигурно са повече парчета, толкова видях на пръв поглед на снимката. Направи ми впечатление скелето, което помага много за завиването. Исках да покажа и на Тишо от Нови хан как да предприеме завиването на неговата Филифера. Поне нагледно, но съм сигурен, че той знае за този вариант. Не съм сигурен и...
от Kiril Donov
01 фев 2019, 09:29
Jump to forum
Jump to topic

Сортове смокини в разсадника Палм Център - Пловдив

Към досегашния ни асортимент, тези дни добавихме още над 25 сорта от най-добрите сортове от Турция. В списъка са включени и нови 7-8 сорта тип Смирна, които могат да плододават само при наличие на опрашване, но пък са най-елитните промишлени турски сортове към момента (за прясна консумация и за суше...
от Бобсъна
16 юни 2018, 09:14
Jump to forum
Jump to topic

Re: Трахикарпус, Trachycarpus fortunei

Палмеризираме Храбрино: https://lh3.googleusercontent.com/gV4X9S7SqJ-oeU-JGMVsHecF-yRMDGNqfG7FdubyWlK1_QpO8M-5dvqkOyOE_52vj8SxisgB22sPSkkRtfnH_4XjKAm5rU0Ibope-tqHyc07nfUNAOOl5FvnkFhxGLd-Wa6ODwlu4z0TmFiFpKHL5xzSBzqUFlMuck8Ot2NOMQ9fyBa07gXw8K6u9R-9OPBG2ANhdIU97vmhaTrGrZJKFFla9-wcZvBn35c3xNSVtUoXvrSD8P...
от zack
08 яну 2019, 22:53
Jump to forum
Jump to topic

Re: Отглеждане и опити с Trachycarpus 'Bulgaria'

Имате нужда от стимул да си купите и засадите в градината си Трахикарпус България? <hmmm> Ами може да видите тези снимки и да спрете да се чудите <he-he> Януари 2019: http://www.ivailovgrad.com/Gallery/albums/userpics/10001/trachycarpus-bulgaria-ivaylovgrad-2019-01.jpg Януари 2017: http://ivailovgra...
от Kiril Donov
21 фев 2019, 13:33
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини в Софийско

Тишо, крайно време е да заселиш осичките при теб. Винаги можеш да пускаш клонки близо до земята, където да зимуват успешно, дори и дървото нагоре да измръзва. Наличието на осички би ти отворило вратите към един напълно различен свят...
от dragodream
08 мар 2019, 18:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чилийска винена палма, Юбея, Jubaea chilensis

Изображение
Ето как презимува едната ми Юбея в Созопол.
от Kiril Donov
18 мар 2019, 15:01
Jump to forum
Jump to topic

Re: Jubaea chilensis в Родопската Яка край Асеновград

Доста пъти споменавах, че палмите Trachycarpus Bulgaria са сред най-упоритите ми плевели в градината. Но когато и палмите Jubaea започнат да се самозасяват и да стават плевели, тогава вече май ще се наложи да преосмислим официалната позиция на българската наука, която все още е в Средновековието ("п...
от traiko
02 апр 2019, 10:36
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болeн лимон Лунарио

Ако се отреже ,иска не иска листа ще пусне,но плод може да няма.
Ако се остави така листа ще пусне от най горните пъпки,след което
пак по същият начин ще трябва да се реже.Поне аз така мисля,но и опита така ми показва. <cheers2>
от Kiril Donov
04 апр 2019, 08:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Финикова палма, Phoenix dactylifera (Date Palm)

Браво!
Моята най-голяма е на втори лист вече и днес ще я пресадя в 3 литрова саксия. Да видим, кой ще бере плодове първи... <he-he>
от Kiril Donov
28 мар 2019, 16:40
Jump to forum
Jump to topic

Смокиня сорт Verdino (Green Ischia)

Струва ми се, че този сорт беше наречен от Радка Серафимова "Бяла Италианска".
Доста добър сорт, родовит, ранен, устойчив на влага през лятото, вкусен.
Ето снимка от днес:

Изображение