Търсенето намери 22 резултата за

Return

от Danita
03 апр 2018, 17:21
Jump to forum
Jump to topic

Re: Ficus carica - Сортове смокини (Fig varieties)

Mоже би този файл ще е от полза:

Ето и сайта:

CODE: Избери всички

https://sites.google.com/site/kiwifruitsalad2/f2-1-light-colored-figs 
За някои сортове има инфо и тук:

CODE: Избери всички

http://www.planetfig.com/cultivars/fcveng8590.html
от tisho
30 апр 2018, 21:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Бреба (Breba) реколта при различните сортове смокини

При мен всички сортове са с бреба, но съм я отписал. Нито знам за мъжки смокини, нито за Бластофаги в селото. Бребата никога не се опрашва, просто защото няма от къде. Мамето - зимните съплодия от които сега излиза бластофагата няма жизнеспособен прашец, така че бребата винаги и при всички сортове ...
от plamen
02 юни 2018, 08:46
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болести и неприятели по смокините

За мен това е FMV (fig mosaic virus).Нещо като вируса на обикновения херпес,който всички носим ,но се проявява при отслабване на организма.След като укрепне,растението ще го "израсте".Нищо притеснително,като цяло.
Можеш да отрежеш "болния" ствол,ако те дразни.
от Kiril Donov
02 юни 2018, 14:46
Jump to forum
Jump to topic

Re: Болести и неприятели по смокините

От тези снимки, вече и аз клоня към мозайчен вирус. Но дали има и друго освен него, времето ще покаже. Ако новите листа се развият нормално, значи е само вирусът. Ако пак вземат да се мачкат, ще търсим и трипсове. За да се облекчат симптомите на вирусното заболяване, трябва да се спре внасянето на а...
от Kiril Donov
15 юни 2018, 16:17
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини - обща

Петьо, аз не бих я рискувал. Ако я засадиш сега, може да се случат няколко дни с обилни дъждове и да изгние в почвата. Тази пролет изгубих доста вкоренени резници от смокини по тази причина, независимо от високите температури във Флорида. Ако всичко е наред, при добри грижи може да стане и метър дръ...
от reimbrant
30 юли 2018, 08:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Райска ябълка (Diospyros kaki)

Изчакваш да си хванат дебелина ,добра за присаждане и облагородяваш.Малко по трудничко се хващат от другите дървета,но стават нещата.
от Сиор
06 яну 2019, 14:01
Jump to forum
Jump to topic

Re: Прогнози и коментари към тях - 2019 год.

Вече ясно се очертава, че януари ще бъде поднормен. Най-странното е, че се сбъдна най-първата прогноза на Сиор, от която и той самият после се отрече. Донов, втора прогноза аз не съм поствал - само първа, тая 20-ти миналата година Втората нарочно я спестих да не ви развалям настроението и да не ме ...
от Kiril Donov
13 окт 2018, 02:12
Jump to forum
Jump to topic

Re: Книги / Филми за растения

Едно основополагащо четиво за южните растения в България. Лично за мен е много ценно, пълно с интересна информация. Макар някои факти и изводи да не са актуални към днешна дата, струва си да знаем, как са стояли нещата тогава. Имам едно ксерокопие, което съм правил преди поне 30 години. Това е нещо,...
от traiko
30 окт 2018, 21:07
Jump to forum
Jump to topic

Re: Улов в Черно море

Днес за първи път се показа Чернокопа при нас.
Турците утрепаха рибата,при нас само вятър.Не дава време за риболов.
Надявам се поне малко Чернокоп и Зарган да има.

Изображение

Изображение
от reimbrant
07 юли 2018, 18:50
Jump to forum
Jump to topic

Сортове Райска ябълка

Това са някои от райските ми ябълки с плодове. Ще ги подредя по имена от горе надолу. Първа е Ванилия, с много интересни по форма плодчета в момента. Интересното е. че на самото дърво има и мъжки и женски цветове, явява се опрашител. http://forum.palmi.bg/Pictures/misc/members/kaki/kaki-vaniglia.jpg...
от ivo_nekitov
23 ное 2018, 19:14
Jump to forum
Jump to topic

Re: Прогнози и коментари към тях за 2018 г.

Минус десетте бяха само и единствено фантазия на "профитата" от НИМХ. Тук вече не говорим за поредната им мощна изцепка, а за сериозния зимен кОр идната седмица. Ясно беше, че тая седмица сериозен студ няма да има, още повече, че няма и снежна покривка. Просто НИМХ са адски зле. Но идната седмица ве...
от purplesun
26 ное 2018, 20:34
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли субтропичен климат в България?

Позволявам си да публикувам 7 изключително красноречиви карти на България, които съм сканирал от публикацията Агроклиматични ресурси на България с автор Е. Хершкович, налична в Народна библиотека. Мисля, че последната карта е точният български аналог на картата, която министерството на земеделието н...
от Kiril Donov
26 дек 2018, 22:10
Jump to forum
Jump to topic

Re: Статии за климата и времето

Интересна схема за снежинките и различните условия, при които се образуват различните снежинки.
Изображение
от Сиор
29 дек 2018, 23:06
Jump to forum
Jump to topic

Нищо страшно... засега, но май ще се наложи да си сменям минимума за тази зима в профила. Всъщност, Северна България и западните райони са по-ощетени от зимата тази година и там наистина трябва да имате едно наум. Очакват се снеговалежи, но не особено обилни и това ще ни спаси. Ако обаче нещо се об...
от Сиор
30 дек 2018, 10:36
Jump to forum
Jump to topic

Трайко, тая, нашата зона (от Св. Влас до Бургас), ми се вижда най-континенталната от цялата ни черноморска зона - Св. Влас заради ридовете на Стара Планина, които вместо да пазят от студ спускат на юг охладения през нощта въздух при тях, Бургас заради това, че е обграден от 3/4 суша, както никое дру...