Търсенето намери 23 резултата за

Return

от Kiril Donov
10 яну 2019, 10:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли средиземноморски климат в България?

Сиор, информацията за температурите и сравнението е много интересна. Чудех се обаче, как стои сравнението с февруарските температури? През януари морето е все още малко по-топло - Егейското, а и Черно море. През февруари може да има по-интересни данни, макар в последните години да не е имало сериозн...
от Kiril Donov
06 яну 2019, 12:13
Jump to forum
Jump to topic

Re: Прогнози и коментари към тях - 2019 год.

Вече ясно се очертава, че януари ще бъде поднормен. Най-странното е, че се сбъдна най-първата прогноза на Сиор, от която и той самият после се отрече. Това идва за пореден път да покаже, че прогнозите за периоди от над 3-5 дни са пълно налучкване. Просто никой не е в състояние да предвиди категоричн...
от Kiril Donov
06 яну 2019, 18:46
Jump to forum
Jump to topic

Вече е малко по-ясно; ... -топъл януари от 10-ти нататък с положителна аномалия от 1--1,5 градуса до края на месеца и в к-на с/ка слабо положителна аномалия за целия месец. ... -студена първа десетдневка на януари с леко поднормени температури и снеговалеж, особено през втората половина на дестднев...
от Kiril Donov
19 дек 2018, 21:59
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чат през 2018 г.

Донов, регистрирах профил специално да ти отговоря на споменаването в една друга тема; няма никакъв проблем с мене, обаче тоя форум, ако до мене е опрял, има проблем. Даже мислех да поръчвам цитрусови тия дни от палмфорума, но май ще ги поръчам напролет за по-сигурно. Ти си човек с мисия и такива к...
от Gepata
24 дек 2018, 23:32
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли субтропичен климат в България?

Една карта направих на принципа на USDA зонирането. Малко са градовете които съм включил но само за толкова успях да намеря минималните температури за по няколко поредни години.

Изображение
от Gepata
03 авг 2019, 21:59
Jump to forum
Jump to topic

Re: двора на gepata

Изображение
Изображение

Двете ми големи смокини. На първата снимка е Брънсуика. На втората е Мичуринска. Правят чудесна сянка в топлите летни дни...пък и добра ракия става
от Gepata
31 дек 2018, 15:15
Jump to forum
Jump to topic

USDA Plant Hardiness Zone Map Of Bulgaria

USDA Plant Hardiness Zone Map за Територията на България

Изображение
от Марков
03 яну 2019, 06:45
Jump to forum
Jump to topic

Re: Прогнози и коментари към тях за 2018 г.

Сиор, поздравления за точната прогноза, която направихте още на 21.12! Има ли вече някаква яснота след като премине това нахлуване, дали да махаме юрганите? Беше споменал още на 25.12 за голяма вероятност за студен февруари.
от forumolubec 1978
10 яну 2019, 17:08
Jump to forum
Jump to topic

Сиор, след всичко,което си написал във форума, считам, че нямам капацитет да ти опонирам. Аз съм твърде слаб по тематиката и просто си написах мнението. За нашето Черноморие ми хареса терминът „субсредиземноморски“ на украинците и русите. За Царево си прав, но поглеждайки картата и Солун, както и Бу...
от popov.dinko
10 яну 2019, 20:49
Jump to forum
Jump to topic

Наистина забележителни данни за двата примера, дори виждам, че ние бием гръцкото селце по положителни температури. Да, адски си прав за ситуацията днес за българското земеделие в района на Царево. И не само, то цялото ни селско стопанство е една нечувана стагнация...За да засади човек маслини в райо...
от zack
10 яну 2019, 23:37
Jump to forum
Jump to topic

Не искам да ме разбирате погрешно. Все пак съм посадил над 40-50 маслини, т.е. аз съм един от най-големите им фенове <wine> И няма да се откажа да ги разпространявам. Притесняват ме обаче неща като - дали ще оцеляват първите години, дали ще се опрашват и плододават нормално и т.н. Хубаво, пишем тук ...
от zack
11 яну 2019, 09:30
Jump to forum
Jump to topic

Това за почвите е интересно, мерси за информацията <wine> Стават и за лозя, и за маслини точно тези. Иначе, има още много фактори свързани с маслините. Например, знаем ли в Гърция, дали не се получават субсидии за маслините, дори за тези засадени на кофти места, където ще се работи на загуба и т.н. ...
от zack
29 яну 2019, 18:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслините в Ивайловград

Ето го това насаждение до река Армира в Ивайловград, което сме обсъждали няколко пъти. Орат ги, но явно т.нар. "агрономи" дори не са сметнали за нужно да им кажат, че трябва рязане... http://www.ivailovgrad.com/Gallery/albums/userpics/10001/maslini-olives-ivaylovgrad-2019-94jd.jpeg http://www.ivailo...
от Kiril Donov
12 фев 2019, 15:27
Jump to forum
Jump to topic

Сиор, сравнявах написаното преди от теб и това, което реално се е случило. В общи линии можем да заключим, че източниците ти познаха развитието на тази зима. Отново.