Търсенето намери 38 резултата за

Return

от perperikon
06 окт 2018, 18:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Палмите в Софийска област

Ако беше така, целия център на София щеше да е в трахикарпуси :D perperikon написа: .... По-нагоре имаше снимки на точно такива, които отдавна не се защитават. Зак, като имаш предварително мнение, даже не си правиш труда да дочетеш и осмислиш какво съм ти написал. В тази тема на 10.09.2018 г. Петър...
от Лия
06 апр 2018, 16:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Бамбук

А това е моят бамбук. Само му изтупвах снега за да не го пречупи . Много красиво растение през зимата.

Изображение

Изображение
от maniak
05 апр 2018, 23:59
Jump to forum
Jump to topic

Re: Sabal minor

Ето го моят сабал след зимата! <smile134>
Изображение
Изображение
от perperikon
06 окт 2018, 12:21
Jump to forum
Jump to topic

Ако беше така, целия център на София щеше да е в трахикарпуси :D Няма сериозна причина да не бъде, aко някой повярва и си го постави за цел. Разбира се - малки ТрахиBG, на подбран микроклимат и с първоначална защита, докато пораснат. Температурите в центъра на София нямат нищо общо с тези измервани...
от Лия
04 май 2018, 15:30
Jump to forum
Jump to topic

Аз от една седмица имам още едно стебло , което напредва много бързо .

Изображение
от plamen
07 май 2018, 21:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Книги за палми и южни растения

Киро,пожелавам ти успех,независимо какъв формат за книгата ще избереш.
Аз бих направил едно издание например,само с екзотични и субтропични растения,които могат да виреят в България без защита.
от Лия
17 май 2018, 23:56
Jump to forum
Jump to topic

При мен новото стъбло което изби вече е над пет метра , но ще снимам когато спре да расте и се разлисти .
от Kiril Donov
28 юни 2018, 22:39
Jump to forum
Jump to topic

Обожавам провисналите листа и клонки на жълтия бамбук, Phyllostachys viridis f. Aureocaulis. Всеки, който дойде вкъщи, веднага се влюбва в него. Заради дъждовете и очакваните градушки тези дни, покрихме колата с одеяла, а единственото последствие от валежите се оказаха огънатите крайни пръчки, натеж...
от achovd
06 окт 2018, 19:56
Jump to forum
Jump to topic

За целта ми пишете
Според мен в центъра на града е възможно, обаче никой не се навива да пробва. Няма ли някой във форума, който да живее в поне широкия център?
Вече за крайните квартали и близките ниски села не съм особен оптимист, но нищо не пречи да се пробва :)
от Илиян Илиев
13 юли 2018, 15:41
Jump to forum
Jump to topic

Моя е обикновен... Тази година порасна доста и се разхубави
Изображение
от achovd
05 окт 2018, 17:55
Jump to forum
Jump to topic

Искаш ли да ти пратя няколко семеначета от музейните палми (пловдивските) и да ги засадиш по двойки, за да им сравниш студоустойчивостта? Отговорът е лесен - ако смокините при теб не мръзнат до земята, значи има шанс :)
от reimbrant
12 авг 2018, 14:27
Jump to forum
Jump to topic

Re: Смокини - обща

Най вероятно не,но по важното е да оцелее тази зима която идва,и догодина ще има реколта,за което единственно ти и природата ще сте главният фактор за оцеляването.Успех ти пожелавам младо и готино момче.
от Бобсъна
16 авг 2018, 22:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Каква гад може да е това

Карате,Нуриле,Би,може и с Децис,Шерпа....
от Бобсъна
17 авг 2018, 20:54
Jump to forum
Jump to topic

Re: Студоустойчив банан, (Базьо) Musa basjoo

Пз бананище: https://lh3.googleusercontent.com/2jo60Jd0qH8x5g1ciqANGvk4WOgSIJyEkx7jEUAte7ZMz8ySWAKZGe6jjRYQ5wZ2rN7YYxINTfFg-rR4RlF6onzQFlUHqJON37Dek18ny635B6DjJDDdJKfy01XbprFJ_YVYfOFb-A6-TxwL0Z73OIAkKKMAqgE--pwEOn9B2F40O3bQYtYRs9NVce6nbJ4E6Dm5KLLeWNWF6ezBQXjp-_zqzCkKaISI8-chsxHxu125ajEG_JNOV8B3U6IbS...
от perperikon
22 авг 2018, 14:31
Jump to forum
Jump to topic

Re: Брахея Армата от семе (Brahea armata from seed)

Армата ще са! След цели 8 месеца избиха първите 4-5 връхчета от ~50семена засяти на гъсто в правоъгълен контейнер(40х15см.). Още на първото листо си личи восъчния налеп и сребристия оттенък. Очаквам за 2-3 месеца кълняемостта да доближи 100%, семената бяха много пресни. През зимата с какви ли не вла...