Търсенето намери 16 резултата за

Return

от Slavyanski
25 апр 2018, 23:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Размяна на растения - кой какво търси или има излишно

Само да вметна нещо за миризливата върба (не знам дали някой я отглежда у нас) - аз се бях ентуасиазирал за нея, взех си от един разсадник дръвче и семена от Англия даже, обаче после разбрах, че в много от американските щати се счита за отвратителен плевел (терминът е "noxious weed") и подлежи на ун...
от Slavyanski
24 сеп 2018, 23:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Асимина Трилоба, Pawpaw, Бананът на бедняка

Както търсих информация за различните сортове пау-пау, попаднах на сведения за някои случаи или хора, при които плодът не им влияе добре на стомаха. Има и такива случаи очевидно - както и на разтройство, повръщане. Но поне от това, което виждам, такива реакции са по-скоро изключение, защото някои хо...
от Slavyanski
16 дек 2018, 23:47
Jump to forum
Jump to topic

Re: Георги

Здравей, Георги, и добре дошъл! 300 саксии на село и 200 в Русе си е впечатляващо! Аз на твоите години може би съм имал толкова дискове с музика и компютърни игри... за което си скубя косите. Млад си още и по принцип е добре да следваш това, което обичаш, и да работиш нещо, което обичаш, а не нещо, ...
от Slavyanski
03 фев 2019, 01:36
Jump to forum
Jump to topic

Re: Оранжерия - Готическа арка

Привет Искам да попитам, някой от вас има ли впечатления от оранжерии от тип готическа арка от дърво. Скоро четох за подобни, били доста здрави като конструкция, а освен това са и много красиви. Чудех се, дали не може да се направи такава и да се покрие с поликарбонат <wine> Всъщност, ако е сметнат...
от Slavyanski
17 фев 2019, 11:00
Jump to forum
Jump to topic

Re: Черница, Черника (Morus sp.)

От зимната авантюра с вкореняването нищо не се получи.Днес отново съм при черницата и имам питане какво да правя.Ще бъда благодарен към всички, които ми дадат съвети до утре след обяд /10.09.2017г/. Предварително благодаря! Аз преди две-три години пробвах да вкореня клонки от едра бяла черница - им...
от Slavyanski
26 фев 2019, 00:27
Jump to forum
Jump to topic

В последствие си ходих в София и там намерих средата на юли дърво черна черница, което беше отрупано с плод. Бяха три дървета (две мъжки и едно женско) и отбрах семе. А и като гледах плодовете, щеше да има плод още две седмици сигурно. Т.е. доста по-късен сорт, който бих искал да завъдя. Къде по-то...
от Slavyanski
27 фев 2019, 01:14
Jump to forum
Jump to topic

Да, това са дърветата. Сега си проверих на телефона, бил съм там на 16-ти юли миналата година и плод имаше все още много по-дървото. А миналата година всичко зрееше с една-две седмици по-рано от обичайното заради топлото време. Интересно е, че тротоарът въобще не беше омазан, а плодовете бяха само в...
от Slavyanski
10 апр 2019, 23:26
Jump to forum
Jump to topic

Re: Скоруша (Sorbus domestica)

Aз не успях да намеря плодове и семена, нито пък семенаци, и съм пробвал няколко присадки върху глог и брекина. Щях да пробвам и върху дюля, но не ми стигна време и мисля, че калемите вече не са това, което бяха. Даже последната брекина не успях да я облагородя, евентуално тия дни може да я облагоро...
от Slavyanski
10 май 2019, 11:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Череша

На махалебката също й викат "дива череша" и се ползва за подложка за сухи почви. За терени с високи подпочвени води за подложка се ползват семеначета от питомна череша. Понякога питомни семеначета растат и из близките до населени места гори, но това не ги прави "дива череша",.... просто нямат качес...
от Slavyanski
28 май 2019, 22:55
Jump to forum
Jump to topic

Re: Вечнозелена Едроцветна Магнолия (Magnolia grandiflora)

A тия какви големи дървета стават! Не знам как ще се оправяте един ден. А и сянката ще е доста дебела и целогодишна.
от Slavyanski
18 май 2019, 00:19
Jump to forum
Jump to topic

Re: Скоруша (Sorbus domestica)

Да направя един ъпдейт за моите скорушови присадки. Доста разочароващо преживяване, дано не стане хептен като с кестените върху дъбчета. Още повече, че виждаме съвета на г-жа Пенка Мондешка, а и нейният колега Веселин Орешков като му казах, че ще пробвам върху глог и брекина, ми рече: "Ти където оти...
от Slavyanski
01 юни 2019, 14:02
Jump to forum
Jump to topic

Re: Коментари за времето - 2019 год.

Сигурно завиждате на Пловдив и на мен, като гледате за пороя в новините. Но ще се оплача, че след цял следобед дъжд и 6 изстреляни ракети против градушка от близката станция, до момента имам 2,2 литра на кв.м. Земята си остана суха. Аз за дъжд не мога да завидя, защото сигурно за последните три сед...
от Slavyanski
10 юни 2019, 15:18
Jump to forum
Jump to topic

Re: Коментари за времето - 2019 год.

Днес пак отива на цял ден дъжд. Нощес валя за кратко, предната нощ също се изваля. Очевидно влагата ще продължи да бъде прекомерна. Но има и някои ползи. Ходих тия дни за гъби няколко пъти: Габърова гъба. https://i.postimg.cc/GhVFTCtT/Photo1395.jpg А това е една едра манатарка, която намерихме: http...
от Slavyanski
11 юни 2019, 11:45
Jump to forum
Jump to topic

Re: Райска ябълка (Diospyros kaki)

Едни комшии пък имат райска ябълка сигурно е 50 годишно дърво,незнам какъв сорт е но го помня от дете като голямо дърво. Всяка година е отрупано с плодове но никога не го берат,така си окапват и изгниват зимата. Срам и позор. Така да разхищават храната и то деликатесна! Има хора, които не берат цел...
от Slavyanski
11 юни 2019, 10:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Как се пръска с Раундъп или друг Глифозат-ен препарат

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2019-06-04/roundup-cancer-risk-is-only-one-danger-to-humans-animals Roundup’s Risks Could Go Well Beyond Cancer Evidence of the cheap herbicide’s danger to biological functions and the environment continues to mount. Why are U.S. regulators not listening? ...