Търсенето намери 8 резултата за

Return

от danick
23 юни 2017, 10:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Биологични средства за растителна защита

Със сигурност мога да кажа, че маслото от нийм убива листните въшки. Пръсках неколкократно и всеки път ми уморяваше. Но лошото е, че пак се завъждаха след седмица. Понеже свърши, реших да пробвам две други рецепти. Отвара от повет и друга от бъз, които има в изобилие в района, където живея. Понеже т...
от cybercop
18 май 2018, 18:45
Jump to forum
Jump to topic

Re: Мичуринска 10 - уникален български сорт, Michurinska-10

Може би и по-сухият и каменист терен оказва благотворно влияние върху райчовите смокини в Карловския Балкан, за да не мръзнат. В никое планинско и полупланинско село в Област Монтана в което съм ходил тази пролет, не съм виждал измръзнали смокини. Тези "ветрилници" са лек полъх в сравнение с течени...
от cybercop
20 май 2018, 09:30
Jump to forum
Jump to topic

Re: Мичуринска 10 - уникален български сорт, Michurinska-10

Така е, то където смокини може да има, то вече ги има. Хората пробват много преди нас. Не вярвай много в човешкия разум. В човешката глупост има много повече перспектива. По моя край има смокини във всяка втора къща. Никой не се интересува, какви сортове има и, как да се грижат за тях. Като решиш д...
от емиава
30 юни 2014, 17:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Айлантус (Ailanthus altissima)

На вилата на баща ми имахме голям проблем с тази напаст. Всичко започна с едно дръвче, самозасяло се близо до къщата, преди около 12 години. В резултат на което преди 7 години сменяхме покрив . Борбата с него и издънките му (завзеха около 800 кв. м. ) продължи 5 години, погълна около 6 литра раундъп...
от Kiril Donov
24 юни 2018, 15:35
Jump to forum
Jump to topic

Re: Присаждане на овощни дръвчета

Толкова тънък корен едва ли има шанс да се възстанови. Ако не е отчупен напълно, а е само пречупен - има някакъв шанс. Двусемеделните растения имат възможността да образуват калус и да зарастват, но пък от друга страна - не знам дали коренът вече е имал обособена камбиална тъкан, от която да тръгне ...
от reimbrant
07 юли 2018, 18:50
Jump to forum
Jump to topic

Сортове Райска ябълка

Това са някои от райските ми ябълки с плодове. Ще ги подредя по имена от горе надолу. Първа е Ванилия, с много интересни по форма плодчета в момента. Интересното е. че на самото дърво има и мъжки и женски цветове, явява се опрашител. http://forum.palmi.bg/Pictures/misc/members/kaki/kaki-vaniglia.jpg...
от Kiril Donov
30 авг 2018, 00:56
Jump to forum
Jump to topic

Мразоустойчива мандарина Юзу (Yuzu, Citrus junos)

Дойде време да отворя тема и за този Цитрус. Споменавал съм за Юзу няколко пъти. През 2004 година купих над 20 сорта Цитруси от известен разсадник в Швейцария. Повечето бяха студоустойчиви или поне така ги описваха. След 14 години, от всички оживяха само два, единият от които е над 3 метра в момента...
от greenn
17 сеп 2018, 10:05
Jump to forum
Jump to topic

Re: Скоруша (Sorbus domestica)

По библиотеките има една книга "Скорушата" от проф. Пенка Мондешка /светла й памет/, която е правила обширно проучване на скорушите в Троянския край. А тук има една голяма книга в PDF. На немски е, но дори само заради снимките си заслужава: www.foerderkreis-speierling.de/download/Speierling_Buch.pdf...