Търсенето намери 8 резултата за

Return

от Радослав
07 фев 2019, 17:39
Jump to forum
Jump to topic

Re: Aвокадо, Avocado, Persea americana

Първоначално възнамерявах да отрежа съцветие в „мъжката“ фаза на цъфтеж и да го сложа в хладилника за няколко часа, като си мислех, че цикълът „мъжки/женски“ цъфтеж се затваря в рамките на едно денонощие. Сега разбирам, че противоположният пол цветове се отварят на следващия ден, т.е. цикълът се за...
от Kiril Donov
01 мар 2019, 20:08
Jump to forum
Jump to topic

Личната колекция от Авокадо на Кирил Донов

Ще е интересно всеки да си отвори такава тема и да споделяме информация за сортовете. Написал съм "личната колекция", защото на този етап това са моите лични растения. След най-малко 1-2 години, тези сортове ще могат да се пуснат в продажба в разсадника, ако има интерес към тях в България. Засега им...
от Kiril Donov
02 мар 2019, 11:22
Jump to forum
Jump to topic

Re: Личната колекция от Авокадо на Кирил Донов

Нищо не съм забравил... чакайте да видите списъка ми със сортовете Манго... вече са над 35 сорта, като това са най-добрите сортове в света в момента. Скоро започва сезонът на облагородяването и ще си спомня обещанията. При сортовете Манго се постарах да се снабдя със всички добри компактни сортове, ...
от Kiril Donov
10 мар 2019, 12:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Aвокадо, Avocado, Persea americana

<r>Днес видях отворени цветове на Brogdon и Mexicola. Тези на Брогдън (тип "Б") бяха с готови прашникови торбички, а тези на Мексикола (тип "А") бяха с готови плодници. Понеже в оранжерията ми няма вятър все още, а няма и пчели, просто сложих двете растения едно до друго (те са в саксии) и им потърк...
от Kiril Donov
11 мар 2019, 20:48
Jump to forum
Jump to topic

Сортове Манго в колекцията на Кирил Донов

Ето набързо подготвен списък със сортовете в моята колекция към момента. На някои сортове съм слагал мои кратки бележки отстрани. Имам навика обаче, да пиша на английски. Сортовете се оказаха само 35, стига да не съм пропуснал някой. Е, до няколко месеца тази бройка със сигурност ще се увеличи. Смея...
от Kiril Donov
13 апр 2019, 18:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Мангостийн, Mangosteen (Garcinia mangostana)

Kukuruzius, май успях да спася умиращото растение Мангостийн, което ми дадохте миналото лято. Цяла есен и цяла зима беше в реанимацията в оранжерията ми, като е видяло и доста хладни дни и нощи. Опитах всякакви трикове, но до сега не показа никакво развитие. Днес обаче забелязах, че е тръгнал нов ра...
от Kiril Donov
14 юни 2019, 17:24
Jump to forum
Jump to topic

Re: Манго, Mangifera indica L. - "Плодът на Боговете"

Видях и още един обект само около 2 км на север по магистралата, на следващия пазар край пътя. Пиша това, ако някой ходи нататък. Иначе Nam Doc Mai #4 се слави и с доста компактен растеж, освен с отличните плодове. Допускам, че е едно и също с това, което е известно само като Nam Doc Mai, но ще ми т...
от Радослав
30 авг 2019, 21:52
Jump to forum
Jump to topic

Re: Пасифлора

Понякога има такива дни,вчера цъфна тази прекрасна пасифлора distephana peru ,а днес ме зарадва прекрасна водна лилия.И определено годината не е свършила. https://a.radikal.ru/a03/1908/e5/a598bb30abcc.jpg https://b.radikal.ru/b05/1908/ab/926221d4c5c5.jpg https://b.radikal.ru/b42/1908/91/bf47bab4eb84...