Търсенето намери 12 резултата за

Return

от forumolubec 1978
26 авг 2018, 00:54
Jump to forum
Jump to topic

Re: Сортове маслини - Елит-1

Следя форума от 2015 година и съм впечатлен от характеристиките на сорта.Когато ми се отвори път към Ивайловград, винаги наблюдавам обществените маслини в центъра. Тези Елит-1, които zack засади, ги имам за историята в две кратки клипчета: 2016г.: https://www.youtube.com/v/6TR6DqI1uGQ 2018г.: https:...
от forumolubec 1978
16 сеп 2018, 00:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Руски сортове маслини (Russian olive varieties)

Един ромейски хронист(Никита Хониат) твърди, че Иван Асен I(Първи)е казвал следното: “Човек не трябва да се доверява на слуховете, но не бива да пренебрегва и мълвата“ Тези думи ги споменавам заради съмнението, което предизвикаха в мен думите на perperikon относно маслините в Крим. Доста се порових ...
от forumolubec 1978
24 окт 2018, 20:46
Jump to forum
Jump to topic

Re: Полезни линкове по нашата тематика

Предлагам на вниманието Ви нещо интересно за мен, а именно топографски съветски карти. https://maps.vlasenko.net/soviet-military-topographic-map/map50k.html Примерно квадрантът на палм центъра е к-35-062-4 Приятно търсене на всички заинтригувани...ще си направите изводи за настъпилите промени т.е. к...
от forumolubec 1978
28 окт 2018, 06:51
Jump to forum
Jump to topic

Re: Лимон, засаден в земята

Най-старият лимон на Северозападна България?!?!?...
от forumolubec 1978
18 дек 2018, 18:33
Jump to forum
Jump to topic

Re: Градината на Иво

Благодарност за всичко написано! Живи и здрави, ще продължавам да те "тормозя" с подобни на тези въпроси :)
от forumolubec 1978
22 дек 2018, 00:06
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслините в Ивайловград

Маслина №2 през юни 2018 година.

Zack, има едно насаждение с маслини до Т-образното кръстовище на вила "Армира". То от опитните полета(декември 2011) ли е или е засаждано отделно? Щото това лято добре ми се видяха..."диваците".
от forumolubec 1978
23 дек 2018, 12:57
Jump to forum
Jump to topic

Re: Лимон, засаден в земята

Човеколюбивите хора не са само забравени герои от творчеството на Йордан Йовков. Героят от предния клип, а и този, който ще ви представя в следващия, за мен са типичен пример. От такива хора лъха топлота към всичко живо, пък било то и безмълвно като растенията, в случая лимони в Крим. https://www.yo...
от forumolubec 1978
26 дек 2018, 00:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслини

Гледайки тия маслини от Сандански ... от Гевгелия относно северната граница на маслината в Македония, оказа се, че тя е само няколко 20 км на север по поречието на Вардар. Там също мерят минусови почти всяка зима (не чак такива като Сандански), но факт е, че сухия субртопичен през лятото си оказва ...
от forumolubec 1978
26 дек 2018, 18:37
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслиново масло, Зехтин (Olive oil)

Производството на зехтин на остров Закинтос в кратък клип.
от forumolubec 1978
31 дек 2018, 20:04
Jump to forum
Jump to topic

Re: Маслините в Ивайловград

Популяризирам средиземноморските растения, какво да се прави! Да е жив и здрав Киро, да ни снабдява с растения! <thumbsup> Наздраве!!! А дали са Елит 1 и дали са еднакви всичките, нямам идея! Може тук да е отговорът? Киро беше казал точно за тези, че има съмнения. Живи и здрави да сме, времето ще д...
от forumolubec 1978
10 яну 2019, 17:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Има ли средиземноморски климат в България?

Сиор, след всичко,което си написал във форума, считам, че нямам капацитет да ти опонирам. Аз съм твърде слаб по тематиката и просто си написах мнението. За нашето Черноморие ми хареса терминът „субсредиземноморски“ на украинците и русите. За Царево си прав, но поглеждайки картата и Солун, както и Бу...
от forumolubec 1978
18 яну 2019, 19:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: ЧАТ 2019

Днес преди обед за пръв път посетих палм центъра. Впечатлен съм, въпреки че сега е "най-мъртвият" сезон. Момичето на смяна бе отзивчиво, а аз станах собственик на няколко маслинови фиданки. За тяхната съдба ще информирам в съответните теми, когато му дойде времето.