Търсенето намери 7 резултата за

Return

от Georgiev
04 апр 2018, 13:46
Jump to forum
Jump to topic

Re: Помело, Шедок, Citrus maxima, Citrus grandis

1. изчакай да видиш подложката дали е жива. 2. когато тръгне развитие на подложката, обели вертикална ивица от нейната кора с размери 2-3 см / 0.5 см. Същото направи и с избрано клонче от другото растение. Доближи двете клончета с контактна точка обелените ивици и ги превържи с изолирбанд. 3. След 1...
от Kiril Donov
26 апр 2018, 04:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Кедър (Cedrus)

Няколко пръскания с Нуреле, би трябвало да решат проблема. Но гадините се носят от някъде и ако не можете да унищожите източника или преносителите (както най-често трябва), може да се наложи да пръскате профилактично по 3-4 пъти в годината, докато в родовата памет на преносителите (вероятно мравки) ...
от Kiril Donov
24 юни 2018, 15:35
Jump to forum
Jump to topic

Re: Присаждане на овощни дръвчета

Толкова тънък корен едва ли има шанс да се възстанови. Ако не е отчупен напълно, а е само пречупен - има някакъв шанс. Двусемеделните растения имат възможността да образуват калус и да зарастват, но пък от друга страна - не знам дали коренът вече е имал обособена камбиална тъкан, от която да тръгне ...
от Kiril Donov
27 юни 2018, 14:44
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чат през 2018 г.

Какъв е проблемът да се отвори нова тема? И без друго нямаме тема за смолотечението при Цитруси и коментарите за това са разхвърляни из разни други теми.
от Kiril Donov
04 юли 2018, 07:09
Jump to forum
Jump to topic

Re: Какво е това растение?

Иво, това е нещо тиквово - тиква, краставица, кратунка или тиквичка. След още няколко листа, ще можем да го определим със сигурност.
от rembi
21 юли 2018, 10:16
Jump to forum
Jump to topic

Re: Чат през 2018 г.

Имах в предвид че ако запуши водата със ситна мрежа и новоизлюпените комари няма да излезнат,а ларвите попаднали на почвата при поливката бързо ще умрат без вода.
При мен това върши работа. <he-he>
от Kiril Donov
16 юли 2018, 17:53
Jump to forum
Jump to topic

Re: Албиция, Albizia julibrissin

... Безспорен чар на албицията за мен е само свиването на листенцата вечер и отварянето им по изгрев. УНИКАЛНО!) За мен най-ценното качество на Албицията е чадъровидната корона, характерна за много от дърветата в тропиците. Ако намеря място в моята градина за Албиция, то ще е заради короната. Цвето...