Върба

Това са растенията, с които сме свикнали. Появяват се нови сортове и форми, а понякога отглеждането им може да бъде трудно ...

Re: Върба

UNREAD_POSTот ivo.tr » 03 Мар 2015, 19:00

След като пуснах темата, успях да си захвана върба.
След няколко години стана доста голяма. Според Вас дали трябва да я подрежа? Нямам много опит, ако имате някакви предложения?
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ivo.tr
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот donimv » 15 Мар 2015, 16:03

Пробвах да размножа върба плачеща от резници, набучени директно в земята, но не зная кога да очаквам резултата. Резниците имаха формирани пъпки, но сега след 30 дни забелязах, че те са сухи и няма да се отворят. Някой има ли повече опит в размножаването на върба, за да сподели. Сея ги на място с високи подпочвени води, с цел да намаля нивото и да озеленя района. Моля помощ и съвети.
Аз съм много тиха и скромна.Тихо ще Ви погреба, скромно ще го отпразнувам.
Аватар
donimv

UNREAD_POSTот Kolibar » 15 Мар 2015, 17:04

donimv написа:Пробвах да размножа върба плачеща от резници, набучени директно в земята, но не зная кога да очаквам резултата. Резниците имаха формирани пъпки, но сега след 30 дни забелязах, че те са сухи и няма да се отворят. Някой има ли повече опит в размножаването на върба, за да сподели. Сея ги на място с високи подпочвени води, с цел да намаля нивото и да озеленя района. Моля помощ и съвети.

Клонките от върба се слагат в земята от средата на април до средата на юли. Преди това е рано, след това растението няма да е добре вкоренено до зимата ;)
Дуйни ми льохни бел ветре, разтопи бели снегове, разлюляй гора зелена...
Аватар
Kolibar
Гларус, с градина край морето ...

Mясто: Варна
Надморска височина (m): 6

Предишна

Назад към Растения от умерения климат (Temperate climate plants)