Върба

Това са растенията, с които сме свикнали. Появяват се нови сортове и форми, а понякога отглеждането им може да бъде трудно ...
Потребителски аватар
ivo.tr
Любител на южните растения
Регистриран: 06 яну 2011, 10:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Върба

Непрочетено мнение от ivo.tr » 03 мар 2015, 18:00

След като пуснах темата, успях да си захвана върба.
След няколко години стана доста голяма. Според Вас дали трябва да я подрежа? Нямам много опит, ако имате някакви предложения?
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
donimv
Регистриран: 01 яну 2014, 15:21

Непрочетено мнение от donimv » 15 мар 2015, 15:03

Пробвах да размножа върба плачеща от резници, набучени директно в земята, но не зная кога да очаквам резултата. Резниците имаха формирани пъпки, но сега след 30 дни забелязах, че те са сухи и няма да се отворят. Някой има ли повече опит в размножаването на върба, за да сподели. Сея ги на място с високи подпочвени води, с цел да намаля нивото и да озеленя района. Моля помощ и съвети.

Аз съм много тиха и скромна.Тихо ще Ви погреба, скромно ще го отпразнувам.

Потребителски аватар
Kolibar
Гларус, с градина край морето ...
Регистриран: 04 окт 2013, 00:52
Place: Варна
Altitude (m): 6

Непрочетено мнение от Kolibar » 15 мар 2015, 16:04

donimv написа:Пробвах да размножа върба плачеща от резници, набучени директно в земята, но не зная кога да очаквам резултата. Резниците имаха формирани пъпки, но сега след 30 дни забелязах, че те са сухи и няма да се отворят. Някой има ли повече опит в размножаването на върба, за да сподели. Сея ги на място с високи подпочвени води, с цел да намаля нивото и да озеленя района. Моля помощ и съвети.

Клонките от върба се слагат в земята от средата на април до средата на юли. Преди това е рано, след това растението няма да е добре вкоренено до зимата ;)

Дуйни ми льохни бел ветре, разтопи бели снегове, разлюляй гора зелена...

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Растения от умерения климат (Temperate climate plants)”