Декоративни треви

Това са растенията, с които сме свикнали. Появяват се нови сортове и форми, а понякога отглеждането им може да бъде трудно ...
Отговори
Потребителски аватар
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения
Регистриран: 29 май 2014, 00:14
Район: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална t° (°C): -16
Минимум последна зима (°C): -10
Has thanked: 10 times
Been thanked: 135 times

Декоративни треви

Мнение от reimbrant » 28 яну 2015, 18:14

Изображение

Влюбен съм в декоративните треви и не намерих тема за тях и си позволих,ако има и съм я пропуснал извинявам се.Исках да попитам за Тигрина/Тигрова трева/ и се чудех къде да поставя въпроса си.За мен е уникално творение на природата,но забелязах че изсъхна още преди студовете.Нормално ли е за този вид трева това състояние.Имам една прекрасна трева Мескантос ,която по същият начин наесен изсъхва ,изрязва се и на пролет тръгва с бурен растеж,за разлика от пампаската ,която не се реже .И друг въпрос,имам на 3 места от розовата пампаска трева и трите са от различни места ,всичките я закъсаха тази зима от студа и станаха бели като сняг,някъде във форума четох че бялата пампаска е по хард от розовата,има ли такова нещо.Просто съм решил да си взема и от бялата от сайта.Не може да мине градината ми без тази красота пампаската,ако не се оправи розовата напролет ,поне с бяла да съм.Благодаря предварително. <cheers2>

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.1 (9-Feb 2020)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 302 times
Been thanked: 868 times

Re: Декоративни треви

Мнение от Kiril Donov » 28 яну 2015, 21:56

И Тигрината, както и Пампаската трева ще се оправят напролет. Изобщо не ги мисли!

Потребителски аватар
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения
Регистриран: 29 май 2014, 00:14
Район: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална t° (°C): -16
Минимум последна зима (°C): -10
Has thanked: 10 times
Been thanked: 135 times

Мнение от reimbrant » 28 яну 2015, 21:57

Тенкс <thumbup>

jovkafeld
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Мнение от jovkafeld » 13 мар 2016, 08:51

Здравейте,закупих си от Палм Център бяла пампаска трева и имам няколко въпроса.Тъй като туфата е малка, а растението много високо и нестабилно,след засяване го привързах към пръчката с която ми беше изпратено-това правилно ли е или трябваше да го изрежа ниско? А колко широка туфа прави? И ако може малко пояснения за поливане ,подхранване и зазимяване. Благодаря предварително!<curtsey>

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.1 (9-Feb 2020)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 302 times
Been thanked: 868 times

Мнение от Kiril Donov » 13 мар 2016, 09:09

Добре сте направили. Разгледайте тази тема: viewtopic.php?f=9&t=191 и ако имате други въпроси, моля да ги зададете там. <wine>

jovkafeld
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Мнение от jovkafeld » 13 мар 2016, 09:14

ок!

Отговори