За или против Холандските растения?

Тук коментираме всичко на тема палми, тропически или студоустойчиви.

За или против Холандските растения?

UNREAD_POSTот Монов » 29 Авг 2014, 19:54

Доста негативни мнения за тези палми и цветя дори и от познати, след като ги закупят умира. Тъй като са залели всички големи вериги магазини и ги произвеждат в големи количества и явно се отглеждат в специални условия целогодишно а аз не мога да им ги осигуря и както се изрази еднo приятелче „Абе нещо взе да вехне“ въобще струва ли си да ги копуваме?
Аватар
Монов
Градинар (Gardener)

Mясто: Враца
Любимо растение: Палми Bismarckia
Любим климат: Жешкия

Re: За или против Холандските растения?

UNREAD_POSTот ентусиаст » 31 Авг 2014, 01:03

И аз си мисля разни лоши работи за стайните им растения, но в конспирации не изпадам. Някои оживяха и се развиват чудесно. При мен резултата е 50:50 за оцелели/ умрели. Обаче, повече няма да поръчвам от холандски търговци онлайн. След като ми пратиха болно агаве ( пуснах снимки из форума) и две еднакви, но с различни надписи по саксиите, отговарящи на поръчаното... Голям 'професионализъм'! Поне DHL ги доставиха безупречно, та да не са ми толкова тъжни спомените. <he-he>
" Never argue with a fool, onlookers might not be able to tell the difference."
M. T.

sent from my PRAVETZ
Аватар
ентусиаст
Градинар (Gardener)

Mясто: Храбрино, 368,4 м н.в.
USDA zone: 7b/8a

UNREAD_POSTот Бобсъна » 31 Авг 2014, 08:29

Поръчваме,какво да правим като само те предлагат желаните растения...Иначе и при мен мнението е по скоро негативно,след като ми изпратиха хлорозни растения които впоследсвие умряха... <head in the wall> <head in the wall> <head in the wall>
Изображение
Аватар
Бобсъна
Специалист с много опит

UNREAD_POSTот Монов » 01 Сеп 2014, 15:46

Да Бобсън какво да правя пусти зеленяш и вчера минах през един такъв магазин за хранителни продукти и вместо нещо за папане излязох с палма Chrysalidocarpus lutescens и то цяла китка викам си, ще има да вехнат пък и се белкием остане нещо и за мене. <rock>
Аватар
Монов
Градинар (Gardener)

Mясто: Враца
Любимо растение: Палми Bismarckia
Любим климат: Жешкия

Назад към Палми (Palms)