Канарска финикова палма - Phoenix canariensis

Phoenix canariensis
Регистриран: 13 юли 2014, 16:12
Надморска височина (m): 503
Любимо растение: phoenix rupicola phoenix canariensis coconut
Любим плод: mangifera indica
Любим климат: tropic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Канарска финикова палма - Phoenix canariensis

Непрочетено мнение от Phoenix canariensis » 17 апр 2018, 07:31

благодаря ви г-н Донов за отговора така и ще направя ще отида в агроаптека за препарат акаризина го спирам този акаризин не стига че няма никакъв друг ефект освен да ускорява умирането на палмите ами има и аромат на бензин не зная така ли трябва да мирише този препарат но буквално на бензин мирише. а това с пръскането и за канарката ли се отнася от снимките който вчера ви изпратих на алектронната поща

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Местоположение: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 21 times
Been thanked: 40 times

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 17 апр 2018, 08:23

Да, отнася се за всичките ви растения.

Знаете ли, дразнещо е като виждам, как всяка година задавате едни и същи въпроси, аз ви отговарям и резултатът е никакъв. Всеки запомня нещо от дадените му съвети, но ми се иска и вие да помните, каквото съм ви писал миналата пролет. И по-миналата. И още по-миналата... Например - кога да си вадите растенията навън. И за този акарзин ви пиша всяка година, но продължавате да си го ползвате него. Имате огромно желание да си отглеждате южни растения, браво! Трябва обаче и да запомните няколко неща при отглеждането, за да нямате проблеми.
Вече не ви отговарям на електронната поща, затова по-добре не пишете там. Аз вече живея в чужбина и рядко я чета. Дано поне тази година последвате някой от съветите.
These users thanked the author Kiril Donov for the post:
dragodream (17 апр 2018, 16:15)
Rating: 16.67%

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Phoenix canariensis
Регистриран: 13 юли 2014, 16:12
Надморска височина (m): 503
Любимо растение: phoenix rupicola phoenix canariensis coconut
Любим плод: mangifera indica
Любим климат: tropic
Been thanked: 0

Непрочетено мнение от Phoenix canariensis » 17 апр 2018, 09:24

знаете ли прав сте и аз самия се чудя защо всяка година забравям кога се вадят разстенията навън за това ще си записвам за да мога да помня явно просто защото не ми е само едно нещо в главата за да запомня всички все пак не съм робот но мисля че ще е добре да си запиша за да зная ползвам акаризин защото нямам друг препарат а не ми се налага да пътувам често и за това поръчам през интернет тъй като най близката агроаптека ми е на един час път и някак си не виждам смисъл да бия два часа път отиване и връщане само заради един препарат та за това се опитвам да открия подходящия препарат през интернет колкото до съветите ви изпълнил съм почти всички но половината разтения загинаха останаха само две канарки и юка хамедорея и трахи мъча се да ги спася поне тях защото едната канарка ми е първата която съм купил от вас и не знам защо но съм привързан към това растение така все едно ми е дете ако щете вярвайте все ми е едно дали вярвате или ни но Алла ми е свидетел че години на ред съм изчел почти всякаква информация за тези растение и съм направил и невъзможното да ги отгледам но с повечето не се получи стараех се много осигурявах светлина топлина поливане полверизиране торене препарати всякакви пресаждане зелен камъ и какво ли още не но понякога си мисля че може би не е добре и да се престаравам толкова много в грижите навярно повечето умряха защото бяха холански предполагам купувани от olx иначе всички който съм купувал от вашия разсадник още са живи с изключение на сиагрус. Не знам защо но си мисля че ако и другите бяха от вас със сигурност сега щяха да са още живи но сега ще отида до някоя аро аптека и ще купя някакъв ефикасен препарат иначе съветите ви бяха добри но явно растенията не са били качествени особено ако са били холандски защото всички който са купувани от други сайтове няма нито едно живо освен трахито и хамедореята а всички купени от палм център пловдив са живи и здрави постояно си изкарват нови и растат дори тази която ви изпратих вчера снимките в пощата е купувана от вас 2014 година и е първата ми от вас сега съм намалил поливането по малко поливам вече

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Местоположение: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 21 times
Been thanked: 40 times

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 17 апр 2018, 16:10

Трогателно е желанието да имате палми и южни растения, въпреки неуспехите. Ето още два съвета:
1. Оставете растенията на мира! Освен малко тор (шербет от оборска тор във вашия случай е идеално решение), слънце и редовни поливки, докато са навън друго не им трябва.
2. Създайте си навика да четете тук във форума. Тук винаги пишем, когато е време да се вадят или да се прибират растенията. Постоянно пишем и за грижите и борбата срещу вредителите. Ако четете редовно поне темите за палмите, ще знаете, че растенията ви могат да стоят навън от края на март поне до края на октомври, като така ще изглеждат много по-добре.

Успех!

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
Монов
Любител на южните растения
Регистриран: 04 юли 2013, 13:50
Любимо растение: Палми Bismarckia
Любим климат: Жешкия
Been thanked: 1 time

Непрочетено мнение от Монов » 17 апр 2018, 18:33

Трябва да знаете задължително най-елементарните неща да речем какви температури няма да ги убие за всяко твое растение което имаш. Аз лично съм ги разделил на две групи, тропически за който следя и ако не падат температурите под 15гр. нощес изкарвам, и другата група на студоустойчиви палми за който следя и ако не пада под 7-8гр. изкарвам на вън. Тропиците все още чакат. От записване на конкретна дата и месец да изнесеш растения навън и след това вземе застуди следващите дни се съмнявам дали е удачно Иво Некитов пише за времето аз основно от тук гледам прогнозата, и му благодаря че този човек си прави труда да пише постоянно!

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Phoenix loureiroi, Планиниска Финикова палма
    от Kenar_UK » 04 мар 2016, 22:21 » в Феникс (Phoenix)
    4 Отговори
    894 Преглеждания
    Последно мнение от Kenar_UK
    23 май 2016, 22:04
  • New post Финикова палма - Phoenix dactylifera - костилки от фурми
    от Борис » 23 юни 2013, 11:59 » в Феникс (Phoenix)
    80 Отговори
    13110 Преглеждания
    Последно мнение от perperikon
    25 май 2018, 23:33
  • New post Финикова палма, Phoenix dactylifera (Date Palm)
    от Krasi » 27 апр 2011, 16:58 » в Феникс (Phoenix)
    71 Отговори
    12298 Преглеждания
    Последно мнение от иван
    13 мар 2018, 22:54
  • New post Phoenix canariensis без защита в Родопската Яка
    от Kiril Donov » 26 яну 2014, 14:37 » в Феникс (Phoenix)
    28 Отговори
    4286 Преглеждания
    Последно мнение от исака
    30 мар 2016, 19:16
  • New post Phoenix canariensis в нашата Ботаническа градина
    26 Отговори
    8197 Преглеждания
    Последно мнение от Kiril Donov
    10 ное 2017, 04:56
  • New post Въпрос за Финикова палма
    от nickname » 27 мар 2016, 23:00 » в Феникс (Phoenix)
    4 Отговори
    948 Преглеждания
    Последно мнение от mygardenflower
    21 яну 2017, 22:27

Върни се в “Феникс (Phoenix)”