Лайм от Таити, Лимета, Зелен Лимон, Tahitian lime

За всички цитрусови видове - портокали, мандарини, лимони и т.н.

Re: Лайм от Таити, Лимета, Зелен Лимон, Tahitian lime

UNREAD_POSTот reimbrant » 19 Юли 2016, 14:56

ИзображениеДнес откъснах 4 плода от лайма който е в земята в новата ми оранжерия,за да не натежават допълнително ситуацията.Растението доби доста внушителен вид и е задържало поне петдесетина нови плода ,които доста наедряха.Не пия коктейли,само домашна грозданка-карловска анасонлийка,но пък с удоволствие си ги хапвам като лимони ,и се кефя на уникалният им аромат,само че без кората ,макар и много тънка е доста твърда и жилава.От специалисти съм чул че трябва да се използват докато са със зелен цвят,почнат ли леко да жълтеят си губят вкуса и аромата. <cheers2>
https://www.youtube.com/watch?v=Vy4CQOyQ-0k
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения

Mясто: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална темп.(°C): -16
Минимум в посл. зима (°C): -5
Любимо растение: Палми
Любим плод: смокиня
Любим климат: умерен с 4 сезона

Re: Лайм от Таити, Лимета, Зелен Лимон, Tahitian lime

UNREAD_POSTот reimbrant » 28 Авг 2016, 15:28

ИзображениеТова е единият ми Лайм който е в парника засят в земята.Целият е отрупан с почти готови според мен плодове.Това на снимката е само един малък периметър от растението,което вече е мноого голямо и отрупано до горе с плодове.Свободата си оказва положителното си влияние ,обаче забелязвам че имам нападение на акари по всичките ми цитруси и трябва да взема спешни мерки.Пръсках с акарицид,но ще си поръчам и масло от Нийм,няма начин.Тези плодове са от пролетни цветове.
https://www.youtube.com/watch?v=Vy4CQOyQ-0k
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения

Mясто: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална темп.(°C): -16
Минимум в посл. зима (°C): -5
Любимо растение: Палми
Любим плод: смокиня
Любим климат: умерен с 4 сезона

Предишна

Назад към Цитрусови (Citrus)