Нови идеи за сезон 2013

С цел да пестим вашето време, тук ще пускаме снимка и линк към всеки нов вид, качен на нашия сайт. Ако ви интересува някой вид, просто посетете линка.
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -4.3 (December 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 112 times

Нови идеи за сезон 2013

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 21 мар 2013, 23:40

Новият сезон започна на високи обороти. Усеща се голямо оживление, което е радостно. Кризата може скоро да не свърши, но за всеки, покупката на растение е като светъл лъч в мрачен ден.
Нашият разсадник има специален статут при най-големите производители в Европа. С подкрепата на партньорските ни разсадници в Италия и най-вече във Франция, ще имаме изключителни условия за България, които ще са само за нас. Освен това, нашето собствено контейнерно производство обхваща над 100 хиляди броя от около 300 видове и сортове, което ще ни позволи да предложим на пазара разширен асортимент на непознати до момента цени.

Информация за новия ни асортимент и новите цени ще следва постоянно, от сега нататък.

- Като за начало, вероятно ще ви е интересно да научите, че от днес нататък, цената на палми Трахикарпус ( Trachycarpus fortunei ) е 166 лева за метър стъбло (без ДДС) или 199 лева за метър стъбло с ДДС.
- Ново е и Киви-то, наше производство от обезвирусен материал. Два сорта плюс опрашител, а също и Актинидия аргута. Тях ще ги пуснем на пазара към края на април на цена 7 лева с ДДС, в 3 литрови контейнери.
- Ще имаме и един мнооого дълъг списък със смокинови сортове, наше производство от обезвирусен материал. Цена 7 лева с ДДС в 3 литрови контейнери.
- Към края на месец юни ще са готови 3 сорта Плумерия, единият от които е регистриран сорт. Те ще са на цена 16 лева с ДДС и от тях ще разполагаме на практика с неограничено количество. Освен тях, ще имаме и още 2 регистрирани сорта, които ще са на цена 24 лева с ДДС. Разбира се, също и Confetti Плумерия, която за този сезон ще е на цена 72 лева с ДДС.
- Наше производство Калистемон (Callistemon), Метросидерос (Metrosideros), Полигала (Polygala), Лантана (Lantana), Драцена (Dracaena - Cordyline indivisa) много други видове, всички на цени 7 лева с ДДС в 3 литрови контейнери.
- Наше производство Бугенвилия (Bougainvillea), всякакви цветове, малки растения на цена от 4,80 лева с ДДС за 2 литров контейнер.
- Целият списък с Черимоя, Манго, Макадамия и т.н. ще го запазя за малко по-нататък.
- и още много изненади, подготвени от нас за Вас, с пожелание за топло, приятно и особено романтично лято!

Всички изброени видове и цени са за сертифицирани растения с гарантиран произход и с фитосанитарни паспорти. Растенията са от най-доброто качество по всички европейски стандарти. Това се отнася и за нашето собствено производство.

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

miroslav_raykov
Любител на южните растения
Регистриран: 07 юли 2012, 02:31
Район:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Нови идеи за сезон 2013

Непрочетено мнение от miroslav_raykov » 21 мар 2013, 23:52

<bravo2> <bravo2> <bravo2>

Потребителски аватар
traiko
Морски вълк, специалист по цитрусите
Регистриран: 10 окт 2012, 23:14
Район: Свети Влас
Любимо растение: Цитруси+Манго
Любим климат: Черноморски с миниуми до -8 max.
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Непрочетено мнение от traiko » 21 мар 2013, 23:58

<bow> <bravo2> В ОЧАКВАНЕ СМЕ.Особено за вторият списък.

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 22 мар 2013, 00:15

Нарочно наблягам на това, че всички наши цени са с включен ДДС ! Това означава, че всеки, който е регистриран по ДДС и купува растения за озеленяване на заведение, офис, хотел и т.н., ще може да си приспадне ДДС-то и да си намали цената с още 20 процента.

miroslav_raykov
Регистриран: 07 юли 2012, 02:31
Район:

Непрочетено мнение от miroslav_raykov » 22 мар 2013, 00:22

А ако не сме търговци или фирма?

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 22 мар 2013, 01:12

Тогава си плащаш цената, а ние внасяме ДДС-то в държавния бюджет. Остава ти успокоението, че така се събират средствата за всички дейности на държавата и ти си дал своя принос.

В нашия разсадник непрекъснато ни проверяват всякакви инспекции. За сондажите за вода, строителни, семеконтролни или фитосанитарни служби, както и данъчни. Издаваме касови бележки и даваме своя принос за нашето общество.

Потребителски аватар
chicholyubo
Специалист и в детайлите
Регистриран: 19 ное 2011, 22:20
Район: София\Горни Лозен
USDA zone: 7a
Абсолютна минимална t° (°C): - 19.1 на 24 Яну 2016,08:45
Минимум последна зима (°C): -16.2° на 01 Март 2018г.
Любимо растение: Кокосова палма
Любим плод: Цитруси
Любим климат: Субтропичен
Метеостанция: http://exotic.bg/Lyubo/weather/
Has thanked: 4 times

Непрочетено мнение от chicholyubo » 22 мар 2013, 07:36

Kiril Donov написа:Всички изброени видове и цени са за сертифицирани растения с гарантиран произход и с фитосанитарни паспорти. Растенията са от най-доброто качество по всички европейски стандарти. Това се отнася и за нашето собствено производство.

<bravo2> <bravo2> Така купувача ще е 100% сигурен че това което купува това и получава. <cheers>

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
LZ1LPK

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 23 мар 2013, 22:02

Извинявам се, ако съм се изразил недостатъчно ясно! Вероятно е така, щом вече няколко човека ме питат, до кога е промоцията!

Сега не е сезонът на промоциите! Всичко, изброено по-горе са наши нови продукти. Това си е нормалната производствена цена и няма причина да вдигаме цените, сега или по-късно.
Нещо повече, почти всички видове, освен за Трахикарпус и вероятно за Юбея, най-активните членове на форума ще могат да купят с 50% отстъпка!
Ето това вече е промоция!

На Трахикарпусите свалихме цените, защото подписахме договор и имаме запазени за нас 3 хиляди бройки в Италия, с много добро качество и гарантирана отлична цена. Пазарът и без друго е замрял от 2-3 години, сега можем да го съживим отново.
А Юбеите ще бъдат на по-ниска цена, по същата причина, поради която и новите маслини - искаме повече хора да ги имат, за да добие популярност този иначе скъп вид палма.

Значително разширяваме производството си. Създадохме нови съоръжения за вкореняване на резници, като ще ги разширим доста в следващите месеци. Затова сме амбицирани да предложим още по-богат асортимент на подобни цени в близко бъдеще.

Потребителски аватар
traiko

Непрочетено мнение от traiko » 24 мар 2013, 00:24

Много ми е интересно, какъв ще е другият списък от растения?

Betur
Регистриран: 27 апр 2010, 12:38
Район:

Непрочетено мнение от Betur » 24 мар 2013, 22:32

Браво!Така се прави.Сега остава поне крайморските общини да видят професионализма и да се възползват за промяна на облика на градовете!

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 24 мар 2013, 23:17

traiko написа:Много ми е интересно, какъв ще е другият списък от растения?

След дълги размишления, решихме да се ограничим само с Авокадо и Манго.
Списъкът с тропически плододаващи дървета е наистина дълъг. Но повечето и аз не съм ги чувал. Самият собственик на разсадника не смята, че биха плододавали при домашни условия. И след като не очакваме голям интерес, а изпращането на камион до този разсадник само за 1-2 палета растения направо би ги "позлатило", преценихме че не си струва.
За всеки случай купих 3 кг семе от Макадамия. Цената му беше €20,00 за килограм. Смятам да ги засея, но някой ако иска и сам да се пробва, мога да претегля и да изпратя. В разсадника ми казаха, че от семе започват да плододават на пета-шеста година. Не съм проверявал обаче, доколко това е вярно. Но както също знаем, кога едно растение ще встъпи в плододаване, най-много зависи от грижите, които полагаме.
Купих и 3 кг плодове от Черимоя. Събрах семената. Ядох и от плодовете, по-специално само от първите и то по малко. Вкусът бих определил само с една дума - посредствен. От този вид също не очаквам някой да произведе плодове в домашни условия. Но всичко е възможно, щом с Манго и Авокадо става, значи не е невъзможно. Доколко си струва усилията е друг въпрос. А дърветата са тропически и навън е немислимо да се засадят. Растат само в зона 10b, със средни януарски температури от поне 11-12 градуса. В Европа такива условия има само на най-южните места - южна Испания, най-южните части на Италия, о. Крит и о. Родос, а и вероятно най-южните части на Пелопонес в Гърция. Също и в Кипър.

Иначе в списъка има какво ли не - от няколко вида Гуава до Джаботикаба. Но без плодове, за нас те си остават само още едни вечнозелени храстчета в саксии, на които да робуваме. Затова се отказахме, засега.
А Манго и Авокадо ще има, както бях писал.

Потребителски аватар
traiko

Непрочетено мнение от traiko » 24 мар 2013, 23:41

Прав си Киро.Наистина всеки отглежда нещо,за което иска да види плод от своят труд,а след като не плододават,няма смисъл да
им търсиш и място за отглеждане.Каквото решиш ти, това ще е естествено,и на това ще се задоволим.Може би ако не бях видял с очите си,че и
Мангото дава плод, сигурно не бих повярвал,но сега сън не ме хваща като знам,че ще има възможност да притежавам и от този екзотичен вид. <curtsey>
и <cheers2>

NikiStoianov
Регистриран: 06 ное 2012, 19:08
Район: Варна

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 27 мар 2013, 21:00

Не знам дали имате определен фокус на развитие или сте склонни да се развивате във всички интересни насоки.
Но аз например бих ви предложил да се задълбочите в сферата на овошките. И особено на по-редки или откровено странни сортове на познати ни овошки.

На мен овошките са ми голяма страст и от есента насам съм боднал 13-14 дръвчета и тази пролет ще сложа още 5-6 сега в събота. И все гледам да са странни или непознати сортове. От познанатите дядо ми на село има предостатъчно. Ето например от вас си взех две чудесни брезички - betula utilis - далеч по-красиви от родния вариант. Харесвам ги родните брези, но тези са несравнимо по-красиви. Също от вас си взех една метасеквоя - дърво, което видях за пръв път в Бачковския манастир и ми направи стахотно впечатление. Като започнах да ровя нета за него не вярвах, че ще открия от къде да си купя. Но ето вие предлагате. Малко се отплеснах...

По темата за овошките - ударих бетонна стена <head in the wall> при търсене на черница с бял плод и на един сорт круша, дето на село му викаме "Петровки" - малки, жълти, много вкусни круши. Не, че не мога да го намеря в интернет, но дръвчета избягвам да купувам от непроверени производители, особено ако не са ми наблизо.

Друга идея, която мога да дам е любимата, родна, дива, горска ягода. Ако имахте в саксийки, с удоволствие бих отмъкнал 15-20. В момента съм насял разсад от три вида ягоди, които ги продава за горски, но вече месец не мога да ги накарам да поникнат...

Хубаво е и да разширите диапазона на цитрусите. И като сортове и като предлагани размери. Примерно да са със стъпка 10лв. Аз лично бих дал 50лв за дръвче, ако знам че по този начин мога да си спестя 2-3 години чакане на растеж.

Тъй или иначе радвам се, че инвестирате и че се развивате. От това, което виждам в този форум и от отношението ви към клиента, съм много приятно изненадан. Хубаво е че и в нашата татковина започват да се срещат предприемачи, за които мнението и добруването на клиента са приоритет. <bravo>

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 28 мар 2013, 00:33

Ники, благодаря за идеите! Ще помислим върху начини за реализацията им.
А относно форума, винаги съм си го представял като специализиран форум, а не само като място за общуване с клиентите, въпреки че точно така стартира. Все пак няма как да избягаме от темите за растенията, а повечето от тях ние ги продаваме, та форумът накрая пак си остава фирмен.

Благодарение на многобройните заявки, които получаваме от сайта, успявам да се оправдая пред жена ми. На нея никак не и харесва, че толкова много време прекарвам във форума. И с право. <Ah, no> ... <teaching> ... <love> ... <Flirt>

Потребителски аватар
traiko

Непрочетено мнение от traiko » 28 мар 2013, 00:47

Добре,че сме повече мъже,иначе ще береш ядове. <he-he> <cheers>

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Нов асортимент цитруси за сезон 2013, New Citrus list 2013
    от Kiril Donov » 30 мар 2011, 00:13 » в Цитрусови (Citrus)
    96 Отговори
    19057 Преглеждания
    Последно мнение от Светльо
    21 фев 2014, 12:42
  • New post Разни идеи
    23 Отговори
    4039 Преглеждания
    Последно мнение от Swetoslawa
    28 юли 2014, 11:19
  • New post Водата, с която поливаме - идеи и препоръки
    51 Отговори
    8921 Преглеждания
    Последно мнение от South_Side
    09 яну 2018, 09:32
  • New post Цитруси за сезон 2014/2015 в Палм Център
    от Kiril Donov » 11 фев 2014, 21:40 » в Цитрусови (Citrus)
    81 Отговори
    16918 Преглеждания
    Последно мнение от Kiril Donov
    05 фев 2018, 07:22
  • New post Цитруси за сезон 2016 в разсадник Палм Център - Пловдив
    от Kiril Donov » 18 апр 2016, 15:04 » в Цитрусови (Citrus)
    17 Отговори
    6749 Преглеждания
    Последно мнение от Kiril Donov
    27 апр 2017, 22:00
  • New post Да се похвалим с нови придобивка
    от chicholyubo » 31 дек 2013, 15:28 » в Общи въпроси (Miscellaneous topics)
    19 Отговори
    5442 Преглеждания
    Последно мнение от Trahikarpus
    08 мар 2017, 11:05

Върни се в “Видове растения на сайта на Палм Център”