Конкурс - Фейсбук промоция, пролет 2014

С цел да пестим вашето време, тук ще пускаме снимка и линк към всеки нов вид, качен на нашия сайт. Ако ви интересува някой вид, просто посетете линка.

Re: Конкурс - Фейсбук промоция, пролет 2014

UNREAD_POSTот benisat » 11 Фев 2014, 16:49

Най добре наградата да е почивка за двама с две деца на Закинтос за 10 дни! <die laughing> Аз не участвам в такива състезания!
„Човек има нужда от малко лудост, в противен случай никога няма да посмее да среже въжето и да е свободен.“

Зорба
Аватар
benisat
Майстор на бананите и цитрусите

UNREAD_POSTот Светльо » 11 Фев 2014, 16:53

Не ти ли е неудобно нещо?

всъщност, май си прав, добре
Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!
Аватар
Светльо
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот marmozana » 11 Фев 2014, 16:54

Светльо написа:Ако има някой с примерно 5 пъти повече лайкове, по легален начин, от този на първо място, наградата за него да е 300 лв.

Аз съм втрещена...Светльо, ти ли я осигуряваш наградата, че даваш такива предложения <head in the wall>
"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми
Аватар
marmozana
Специалист с много опит

Mясто: София

UNREAD_POSTот mygardenflower » 11 Фев 2014, 16:58

benisat написа:Тя идеята много хубава,обаче самото състезание ще бъде само между снимки на палми/поне 80-90 процента/. Аз мойте растения си ги харесвам всичките-имандарини,кумкуат,манго и няма което да не харесвам.Палми имам малко, и малки,пък са само от семена <head in the wall> Мисля да не участвам,щото каквото и да сложа,няма да е по харесвано от една разкошна палма,въпреки че идеята не е самото състезание,а популяризирането на сайта.Ще гласувам за всички учасници и нека победи този ,който най добре се грижи за растенията си! Успех на всички <thumbsup>

Идеята е много хубава, а състезанието ще бъде спечелено от "потребителя" с най много приятели. Не е задължително разбира се да спечели палма. Аз гласувам за всички, нека да се популяризира сайта.
И аз желая успех на всички .<cheers>
mygardenflower
Градинар (Gardener)

Mясто: Русе

UNREAD_POSTот zack » 11 Фев 2014, 17:00

Имайте предвид, че когато лайквате снимките, част от вашите приятели ги виждат и така също популяризирате страницата <thumbsup>
А това е главната идея <wine>
Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!
Аватар
zack
Южняк-родолюбец, маниак на тема маслини

Местоположение: Обект 1 - Ивайловград 168м н.в. Обект 2 - с. Свирачи 262м н.в.
Mясто: Ивайловград/София
Надморска височина (m): 260
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална темп.(°C): -19 since 1926
Минимум в посл. зима (°C): -8.5
Любимо растение: Маслина
Любим плод: Маслина :P
Любим климат: Колкото по-топло, толкова по-добре!
Метеостанция: http://ivailovgrad.com/meteo/

UNREAD_POSTот Светльо » 11 Фев 2014, 17:01

Ами, имах предвид, ако някой успее да направи някаква, брутална реклама, от която да има огромна полза за печалбите, тогава.
Но сега се усетих, че не звучеше много удачно.
Извинявам се ...
Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!
Аватар
Светльо
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 11 Фев 2014, 23:38

Далеч сме от печалби, това дори не е целта. От продажби в онлайн магазина едва покриваме разходите по изграждането и поддръжката му. Дори и да има печалба, тя е твърде малка, за да я смятаме. И това при положение, че едва смогваме да опаковаме пратките, особено в понеделник.

Засега единственото ценно в онлайн мадазина е, че там продаваме дребни растения, които често остават незабелязани в разсадника. Доказателство за това са Плумериите, които никой не забелязваше преди, а от както ги качих в сайта, са най-големият ни хит. Скоро ще ви пусна списъците с колекцията, а и с новите сортове за продажба тази година ... свят да ви се завие. Това сега е един напълно нов бизнес за нас, който без онлайн магазина нямаше да го има. Или още един пример - имахме хиляди малки Стрелиции и почти никой не ги купуваше от разсадника. Щом ги качих в онлайн магазина обаче, тръгнаха да се продават редовно и доста се изчерпаха.

Все пак съм на мнение, че онлайн магазинът ни тепърва ще става по-популярен и затова искам да се развива.

mygardenflower написа:Идеята е много хубава, а състезанието ще бъде спечелено от "потребителя" с най много приятели. Не е задължително разбира се да спечели палма. Аз гласувам за всички, нека да се популяризира сайта.
И аз желая успех на всички .<cheers>

Ето тези думи обобщават всичко. Искам да ви благодаря на всички, че приехте толкова присърце идеята!
Durian addicted (Durian is the King of all fruits)
Аватар
Kiril Donov
Graduated engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Дипломиран инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Mясто: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална темп.(°C): -15.2 since 1995
Минимум в посл. зима (°C): -10.5 (8 Jan 2017)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - King of the fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)

UNREAD_POSTот Kolibar » 12 Фев 2014, 22:11

Лично според мен Киро си е измислил конкурса добре, той дава наградата и той определя правилата. Дали трябва да се отваря снимката или не и кой имал повече приятели, за да му лайкват снимките са нищожни неща, на които не бива да се обръща внимание. Важното е снимката да представя растенията на разсадника и все повече хора да разберат какъв оазис има нейде край Асеновград!
Дуйни ми льохни бел ветре, разтопи бели снегове, разлюляй гора зелена...
Аватар
Kolibar
Гларус, с градина край морето ...

Mясто: Варна
Надморска височина (m): 6

UNREAD_POSTот NikiStoianov » 12 Фев 2014, 23:16

Подобни конкурси във Фейсбук се манипулират много лесно и най-безскрупулно - това смятам е ясно на всички ни.

Само че идеята е от една страна разсадника да се популяризира, нещо което сигурен съм че всички желаем и за което желаем да помогнем и от друга страна ние да се похвалим пред света с растенията си.

Тъй че викам да не се вживяваме много. <that's it>
NikiStoianov
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Oliver Queen » 13 Фев 2014, 01:07

+1 за Ники и най-вече за следното :
NikiStoianov написа: викам да не се вживяваме много. <that's it>
"By similar things disease is produced, and by similar things administered to the sick they are healed of their diseases." — Hippocrates
Oliver Queen
Ценен специалист по бананите ... и още нещо ...

Mясто: ------
Абсолютна минимална темп.(°C): -

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 13 Фев 2014, 01:35

Че ще трия доста, това е ясно.
Ама не проумявам, как в този форум винаги се случва, двама иначе страхотни пичове да намерят повод да се скарат? <head in the wall>
Да ви кажа мислех, че горе-долу познавам човешката психология, но от форума много научих за човешките характери.

Не искам да бъда арбитър, но Иване, в огромна заблуда си, според мен. Разбрал си нещо, което Zack всъщност не е написал и не е искал да каже. Той е голям пич, уважава те и не проумявам, защо така се обърнаха нещата? Като прочетох и направо останах шокиран.
А пък Светослава що дири в тоя казус? И двамата просто се опитваха да дадат полезни идеи. Никой не е дал повод да си мислим, че са против твоята снимка.
Да не говорим, че съм убеден, че никой не ламти за наградите. Нито Иван, нито Любо, нито никой.
Аватар
Kiril Donov
Graduated engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Дипломиран инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

UNREAD_POSTот chicholyubo » 13 Фев 2014, 09:22

Не исках да се намесвам в безсмислената кавга която си спретнаха уважавани от мен във форума членове но явно се налага.

Хора, осъзнайте се бре <teaching> Та нали всички тук се събираме заради едно. Да си чешем крастата <thumbsup>
Какви са тези безсмислени спорове ( та дори и тези за климата и тем подобни ) Защо не си гледате кефа и да се уважавате <head in the wall>
Приятелю, ЗАК. Не му се връзвай на Ванката. Той явно е готин човек и според мен е станало някакво недоразумение.
Ванка, давай да заровим томахавките и да забравим за случката <cheers>
Няма значение кой крив и кой прав. Важното е всички да си имаме уважаваме и да се чувстваме добре. Все пак не малко часове отделяме от времето си тук за да се развива "крастата" ни.

Kiril Donov написа:Да не говорим, че съм убеден, че никой не ламти за наградите. Нито Иван, нито Любо, нито никой.

1000% си прав. Даже аз не мислих и да участвам. Но когато видях че няма много желаещи се реших да раздвижа малко идеята та затова и се включих.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
LZ1LPK
Аватар
chicholyubo
Специалист и в детайлите

Mясто: София\Горни Лозен
Надморска височина (m): 680
USDA zone: 6b/7a
Абсолютна минимална темп.(°C): - 19.1 на 24 Яну 2016,08:45
Минимум в посл. зима (°C): -16.7 на 7 Яну 2017
Любимо растение: Cocos nucifera
Любим климат: Субтропичен
Метеостанция: http://exotic.bg/Lyubo/weather/

UNREAD_POSTот ivo.tr » 19 Фев 2014, 22:25

Колеги, като се уточнят правилата искам да Ви покажа една магнолия от Палм Център. Това ще е моят принос към начинанието. <cheers>
Аватар
ivo.tr
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 16 Мар 2014, 10:39

Някой може би си мислеше, че Бутията на Иван ще е с най-много харесвания. Може би е така, с най-много е ... 80 към момента. Но има една снимка, която е с много повече от всички. Това е Ръката на Буда на Любо. Тя е събрала вече към 156 харесвания и убедително води пред всички.
В същото време, доста от постовете са видяни от над 320-330 човека, което показва, че независимо че не всички дават лайкове, търсеният ефект е постигнат.

Благодаря на всички за участието! Продължавайте смело в същия дух! Конкурсът продължава!
Аватар
Kiril Donov

UNREAD_POSTот Kolibar » 07 Май 2014, 16:53

Киро, не е ли време вече за край на конкурса и за обявяване на победителите?
Дуйни ми льохни бел ветре, разтопи бели снегове, разлюляй гора зелена...
Аватар
Kolibar
Гларус, с градина край морето ...

Надморска височина (m): 6

ПредишнаСледваща

Назад към Видове растения на сайта на Палм Център