Ако не сте доволни от нашите растения ...

С цел да пестим вашето време, тук ще пускаме снимка и линк към всеки нов вид, качен на нашия сайт. Ако ви интересува някой вид, просто посетете линка.
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 58 times
Been thanked: 98 times

Ако не сте доволни от нашите растения ...

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 08 май 2014, 22:03

Прави ми впечатление, че доста от онлайн поръчките са от стари клиенти, които вече поръчват по няколко пъти. Това ми създаваше досега едно измамно чувство, че хората са доволни от нашите растения. Ето защо, това писмо от Девня ме хвърли в размисъл:

Здравейте, получих днес малките бугенвилии.И съм крайно разочарована от вида в който са . С толкова много опаковки и пристегнати с тиксо и т. н. . Като взех да ги разопаковам , изпадаха им цветчетата от толкова опаковане и пристягане Е това ли е " опаковка и гаранция -1.50 лв". Много често получавам цветя от Пловдивския край , но в такова състояние никога до сега , винаги са биле перфектни. Та аз се занимавам с търговия и ги исках за продаване . Платих 63 лв за 7 бугенвилиики и ме набутахте яко. Как мислите биха се продали тези цветя с опадал цвят и смачкани съксиики. Май вместо да спечеля , този път съм с двата крака вътре.

И пак ви го пиша , по разочарована от цветя не съм била.

Само за пример : Предния ден получих три кашона със сакъзи и мушката от гр. Септември ,в перфектно състояние без излишни опаковки и др. с доставка 6.60 лв .

А вие кво ме направихте за 7 бугита , доставка 11 лв.

На дамата от Девня утре ще върнем цялата платена сума, след като тя ни изпрати днес обратно растенията. По нашите разбирания, те си изглеждат съвсем нормално. Но клиентът винаги има право!

Ако има проблем и усещате, че нещо не е наред, би било много добре да знаем. Затова искам да ви помоля за обективни коментари.

Моля, споделете - какво не ви харесва от нашето обслужване или от нашите растения?

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
traiko
Морски вълк, специалист по цитрусите
Регистриран: 10 окт 2012, 23:14
Район: Свети Влас
Любимо растение: Цитруси+Манго
Любим климат: Черноморски с миниуми до -8 max.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Ако не сте доволни от нашите растения ...

Непрочетено мнение от traiko » 08 май 2014, 22:16

Аз бих казал така: Който не иска опаковка да го сподели при поръчката,но ако има някакви поражения при доставката,да няма претенции.
До сега каквото съм поръчвал всичко си е било перфектно.Може пък тези които искат да печелят на чужд гръб,очакванията да им са по големи" <no>

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 08 май 2014, 22:41

Мислил съм го ... до получаването растенията си остават наша собственост. Ако клиент поиска да ги изпратим без опаковка и пристигнат повредени, той просто ще откаже да ги приеме, а всички щети, както и транспортните разходи в двете посоки, ще останат за наша сметка.
Разбира се, дори и клиентът да приеме повредените растения, може веднага да ги върне обратно и да си поиска платените пари. Законът, а нашият морал ни задължават да ги върнем, без да увъртаме и без да задаваме въпроси.

ivo_nekitov
Метеорологът на форума
Регистриран: 15 сеп 2010, 11:58
Район: София, Видин
Надморска височина (m): 88
USDA zone: 7a
Любимо растение: Vitis Vinifera
Любим климат: топъл
Метеостанция: http://www.stringmeteo.com/stations/bac ... achovo.htm
Has thanked: 13 times
Been thanked: 47 times

Непрочетено мнение от ivo_nekitov » 09 май 2014, 09:48

traiko написа:Аз бих казал така: Който не иска опаковка да го сподели при поръчката,но ако има някакви поражения при доставката,да няма претенции.
До сега каквото съм поръчвал всичко си е било перфектно.Може пък тези които искат да печелят на чужд гръб,очакванията да им са по големи" <no>

+1000
Винаги има сериозен процент недоволни и от себе си, и от огромните си задници, и от какво ли не, тетки и чечЕта. "Винаги са билЕ" к. ми Янко!
Да ходи да си ги купува на място, като не и харесват опаковките. Абе ДГД. Киро, няма да ги вземаш толкова навътре - каквото и да правиш, винаги ще има недоволни пачи и постклимактерични тетки. Много са ти добри опаковките, така трябва!
Като иска за продаване, да дойде лично, да си напазарува на едро и да бере грижата за транспорта.
Аз никога досега не съм бил недоволен от растенията, които купувам от Разсадника, а за тия вече 3-4 години със сигурност съм купил над 100 парчета най-различни видове.
Всички са пристигали в добър вид(в съответствие с очакваното и описаното) и впоследствие са се развивали перфектно и се развиват.

Потребителски аватар
marmozana
Специалист с много опит
Регистриран: 26 юли 2011, 13:41
Район: София
Been thanked: 0

Непрочетено мнение от marmozana » 09 май 2014, 10:15

ivo_nekitov написа:Киро, няма да ги вземаш толкова навътре - каквото и да правиш, винаги ще има недоволни пачи и постклимактерични тетки. Много са ти добри опаковките, така трябва!
Като иска за продаване, да дойде лично, да си напазарува на едро и да бере грижата за транспорта.

Абсолютно точно казано <thumbsup>
Опаковката е перфектна, казвам го като човек, който ежедневно също опакова пратки. Е не са растения, но са достатъчно чупливи и понякога опасни и идеалната опаковка е задължителна. Винаги ще се намери някоя неуважена лелка, така че единственото разумно нещо в случая е да преместиш въпросната кака в графа "неувАжени" и да не го взимаш вътрешно. Поне си е взела пратката...щото на мен ми писна да издирвам познати из цялата държава да ми прибират невзети пратки от офисите на Еконт <head in the wall>

"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 09 май 2014, 11:04

Благодаря за подкрепата!
Но всъщност идеята на тази тема беше, да открием недостатъците. Не вярвам всичко да е чак толкова перфектно!

Потребителски аватар
benisat
Майстор на бананите и цитрусите
Регистриран: 14 май 2011, 08:21
Район:
Has thanked: 0

Непрочетено мнение от benisat » 09 май 2014, 11:17

Киро,щом тази жена пише СЪКСИЙКИ вместо САКСИЙКИ, не я мисли много.Тя може да е роднина на Педро!Или поне братовчедка.От една черга са <die laughing>

„Човек има нужда от малко лудост, в противен случай никога няма да посмее да среже въжето и да е свободен.“

Зорба

Потребителски аватар
Sun4e
Любител на южните растения
Регистриран: 09 апр 2014, 11:47
Район: София
USDA zone: 7a

Непрочетено мнение от Sun4e » 09 май 2014, 11:45

Явно дамата разбира повече от китки и от Шефа, и от всички хора които са доволни...
а ние нищо не разбираме!
Само като видиш правописа... да ти стане ясно! <head in the wall>

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен."- Алберт Айнщайн.
sun4e@gbg.bg

Потребителски аватар
plamen
Виден дегустатор на вино и водещ специалист по смокините
Регистриран: 16 апр 2010, 09:34
Район: Храбрино
Абсолютна минимална t° (°C): -15 (2012)
Минимум последна зима (°C): - 6
Любим климат: +5/+35
Been thanked: 5 times

Непрочетено мнение от plamen » 09 май 2014, 12:44

Каквото и да правиш,винаги ще има недоволни клиенти....

NikiStoianov
Регистриран: 06 ное 2012, 19:08
Район: Варна

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 09 май 2014, 19:30

Айде и вие наредихте жената.

Аз да си призная първите един-два пъти като я получих тая опаковка бях фрапиран.
Щото то пристегнато с тая гаца, поомачкано и прочее..
Специално големите бугенвилеи излизат от гацата сякаш са минали през комбайн и наистина им падат цветовете.

Просто се е фрапирала жената.

Кво ли си е викала - от куриера -> на витрината и след час -> парите в джоба.
Мен не ми пречи, щото след ден не им личи.

Не че я съжалявам - прекупвач....

Ще имате и други такива случаи Киро. Все ще се намери някой да се заяде.
По-добре омачкани, но здрави растения.

Да и разкажа аз за моя Ацер дето го получих натъпкан в кутия от тонколони и саксията сплескана наполовина. Хвърли всички листа моментално след като го разопаковах - буквално за ден. Цяла зима съм бил в Лимбо - ше го бъде ли или не. Сега тепърва почва да се разлиства. Два месеца след събратята си.
Home Garnen....

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 09 май 2014, 20:32

Утре ще инструктирам екипа по опаковането, когато не е твърдо необходимо, да не слагат от мрежата. <cheers>
Тя става само за палми и подобни растения. Бугенвилеите и растенията с нежни клонки и листа биха се повредили излишно. Всъщност мрежа би трябвало да слагат само на големите Бугенвилеи, но не и на малките. Но когато се слага картон, мрежата е излишна в повечето случаи.

NikiStoianov
Регистриран: 06 ное 2012, 19:08

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 09 май 2014, 20:57

Аз да споделя как процедират западняците:
- от Есвелд съм получавал веднъж кашон с растения - беше уплътнен с дървени стърготини или по-точно спагети, ако ме разбирате какво имам предвид. Не е много добър вариант - трудно се изчистват после растенията от дървесината.
- от други Холандци получих едно иглолистно - кашона беше уплътнен с цици <he-he> - найлонови торбички пълни с въздух. Много се ползва за уплънение. Пристигна в перфектно състояние. Но не е за по-нежни растения.

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 09 май 2014, 21:29

Техните опаковки са добри, но когато изпращаш по много пратки всеки ден и имаш десетки размери растения, няма как да стане. Няма начин да имаме толкова различни кашони. А и тези материали също струват доста пари. Стандартна опаковка работи само в случаите, когато изпращаш всеки ден само еднакви растения.

Изобщо не очаквах, че ще изпращаме по толкова поръчки. За последната седмица са към 100, преди малко минаха номер 501. Затова много бих черпил човека, който ни даде идея, как да изпращаме растенията без толкова труд и разходи по опаковките. Сега 3-4 човека опаковат почти цял ден. На ден изразходват материали за поне 50 (в някои дни и доста над 100) лева, отделно е трудът на хората. С цената, която таксуваме за опаковка, дори не се покриват напълно разходите.

Всеки път, когато се изкушавам да не опаковаме много, веднага си спомням за онази касетка с малки Бугенвилеи, която миналата година Еконт ни върнаха и растенията бяха като преминали през месомелачка. Тогава започнахме да опаковаме по сегашния начин.

petiostoianov
Регистриран: 19 сеп 2012, 15:23
Район:

Непрочетено мнение от petiostoianov » 11 май 2014, 21:43

Един червен портокал взех миналата година опакован от вас. Нормално опакован в черен найлонов чувал.
Имам и други покупки, но са взети на място от разсадника и доставени от приятели.

Редовно изпращам растения опаковани в найлонови торбички, без нищо специално.(около 1000 пратки за година)
Пиша че са цветя, момчетата от Eконт лепят стикер чупливо и това е.
Моя опит показва че когато се вижда цветето са много по внимателни.
Рядко ползвам куриерска пратка, обикновено е пощенска.
Досега оплаквания не е имало.

Винаги правя по една две снимки когато е скъпо растение и винаги обявявам стойност.
Ако е обявена стойност трябва да видят съдържанието,тоест да опаковате пред тях, но при оплакване за повредена/счупена пратка поемат щетата на 100%.
Ако не е обявена стойност пак има обезщетение но е по преценка на куриера като сумата не е по голяма от куриерската такса умножена по десет.

Потребителски аватар
Kolibar
Гларус, с градина край морето ...
Регистриран: 04 окт 2013, 00:52
Has thanked: 4 times

Непрочетено мнение от Kolibar » 11 май 2014, 21:58

Киро, до сега всичките ми поръчки са пристигали в перфектно състояние именно поради наличието на вашата перфектна опаковка, всеки един елемент от нея е нужен и важен. Даже всеки, който е видял опаковката се е възхитил колко добре е измислена и как ви се занимава да я изготвяте толкова добре. Не обръщай внимание на девненската лелка. То в Българско хейтърите, недоволниците и мрънкачите са малко в повече...

Дуйни ми льохни бел ветре, разтопи бели снегове, разлюляй гора зелена...

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Нашите списъци с желани растения за 2017
    от elitka » 10 ное 2016, 17:40 » в Общи въпроси (Miscellaneous topics)
    32 Отговори
    6923 Преглеждания
    Последно мнение от Maria-Joanna
    08 ное 2017, 13:11
  • New post Ако не сте доволни от нашия разсадник
    0 Отговори
    2548 Преглеждания
    Последно мнение от Kiril Donov
    06 юни 2014, 22:36
  • New post Относно нашите други хобита ...
    23 Отговори
    5185 Преглеждания
    Последно мнение от Дарина Иванова
    03 окт 2013, 19:25
  • New post Слънцето в нашите географски ширини
    107 Отговори
    18644 Преглеждания
    Последно мнение от ivo_nekitov
    08 ное 2018, 11:33
  • New post Нашите списъци с желания за 2018
    от sylay » 13 ное 2017, 10:40 » в Общи въпроси (Miscellaneous topics)
    15 Отговори
    3768 Преглеждания
    Последно мнение от sylay
    06 яну 2018, 20:53
  • New post растения от маквисите
    от иван » 05 сеп 2013, 19:01 » в Листно-декоративни видове
    8 Отговори
    2136 Преглеждания
    Последно мнение от Kiril Donov
    05 окт 2013, 08:35

Върни се в “Видове растения на сайта на Палм Център”