Книгомания

Книгомания

UNREAD_POSTот mhronev » 22 Яну 2014, 10:17

Май си нямаме тема за книги. Аз съм (само) на 28 години и със съжаление отбелязвам, че хората около мен масово не четат книги. Аз пък никъде не тръгвам без любимия Киндъл :) Това е най-полезната технологична придобивка за мен.

Една от последнити книги, които прочетох е Метро 2033 на Глуховски. Страхотен постапокалиптичен трилър, който се чете почти на един дъх. Ще се радвам и други да споделят какво са чели напоследък и какво им харесва.

PS. Единствената "социална" мрежа, която ползвам е http://www.goodreads.com/. Там има огромна база данни за книги, оценки от читатели и препоръчвна литература според вкуса на всеки.
mhronev
Градинар (Gardener)

Mясто: Драгалевци, София
Надморска височина (m): 680
Любимо растение: Solanum lycopersicum
Любим климат: умерен

Re: Книгомания

UNREAD_POSTот Swetoslawa » 22 Яну 2014, 10:57

<that's it> СУПЕР !

Точно такава тема си мислех да правя преди известно време, обаче се разколебах точно заради тази причина, че май никой не чете вече книги, е с малки изключения <wink>

Аз чета и си купувам основно кулинарни книги, занимателни като например:
енциклопедия за оригами ( в нея примерно има страхотни идеи как да сгъваме салфетки за да си направим масата по-оригинална ), за масаж ( а тази енциклопедия е толкова интересна и е направо като анатомия на човека, описани са всички всевъзможни точки по тялото на кой орган съответстват ), за маникюр, за кучета ( тази енциклопедия като си я взех преди години на първата страница видях какъв е спектъра в който виждат кучетата, кое в какъв цвят виждат и в какъв радиус, много интересни неща ) и др.

Също имам и няколко книжлета от другите жанрове, като цяло обожавам книгите и аромата който се разнася когато прелистваш нова книга <yes>

За градини и растения като че ли имам повече списания...
Последна промяна Swetoslawa на 24 Яну 2014, 12:03, променена общо 1 път
Swetoslawa
Градинар (Gardener)

Местоположение: ❤●•٠·˙˙·٠•●❤ВарнА❤●•٠·˙˙·٠•●❤ ако имаш две ризи... купи си ютия !

UNREAD_POSTот Бобсъна » 22 Яну 2014, 12:16

Имаме си тема за книги:

viewtopic.php?f=8&t=124

Естествено е силно профилирана предвид насоченоста на форума.....

<cheers2> <cheers2> <cheers2>
Изображение
Аватар
Бобсъна
Специалист с много опит

UNREAD_POSTот Swetoslawa » 22 Яну 2014, 12:33

Ами точно това си и мислех, как няма "специализирана тема" за книги понеже бях чела някъде из темите още като се регистрирах, че си купувате стари книги профилирани, обаче нещо не се сетих къде ги четох тези коментари и предположох, че няма тема за книги, да тази е малко извън...но мисля, че не е лоша идея <yes>
Swetoslawa
Градинар (Gardener)

Местоположение: ❤●•٠·˙˙·٠•●❤ВарнА❤●•٠·˙˙·٠•●❤ ако имаш две ризи... купи си ютия !

UNREAD_POSTот mhronev » 22 Яну 2014, 12:50

Видях темата, Бобсън, но все пак тя си е профилирана. Тук мисля да обсъждаме "другите" книги :) Все пак е в раздела "Другите наши хобита". Интересно ми е какво друго четат хората в този форум...
mhronev
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Swetoslawa » 22 Яну 2014, 12:57

mhronev написа:Интересно ми е какво друго четат хората в този форум...

<that's it> и на мен също.
Swetoslawa
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот chicholyubo » 22 Яну 2014, 23:48

Swetoslawa написа:
mhronev написа:Интересно ми е какво друго четат хората в този форум...

<that's it> и на мен също.

Какво чета ли ?
От както се помня аз обичам да чета. Но от няколко години сложих цъки и чертането остана на заден план <head in the wall>

По принцип обичам фантастика,адвенчъри и всякаква научна литература, допада ми и мистиката както и окултизма. Но най малко обичам да чета криминалета.
Последна промяна chicholyubo на 23 Яну 2014, 16:05, променена общо 1 път
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
LZ1LPK
Аватар
chicholyubo
Специалист и в детайлите

Mясто: София\Горни Лозен
USDA zone: 6b/7a
Абсолютна минимална темп.(°C): - 19.1 на 24 Яну 2016,08:45
Минимум в посл. зима (°C): -16.7 на 7 Яну 2017
Любимо растение: Cocos nucifera
Любим климат: Субтропичен
Метеостанция: http://exotic.bg/Lyubo/weather/

UNREAD_POSTот mhronev » 23 Яну 2014, 15:04

И аз обичам фантастиката. Много даже. Едно време като ученик прочетох всички книги на Жул Верн в библиотеката (около 20). После прочетох цялата поредица на Роджър Зелазни "Хрониките на Амбър" - жанр фентъзи. Голям фен съм и на Лъдлъм - за него казват, че ако нямаш свободен ден по-добре да не сядаш да го четеш, защото не можеш да спреш. Артър Кларк с неговите одисеи също е готин. На Дан Браун най ми хареса Цифрова крепост. На Джеймс Ролинс съм прочел всичко, което е излезнало на български - много увлекателен писател. Матю Райли - почти всичко, което го има. Майкъл Крайтън - ооо, да :)
Хубавото (или лошото - зависи как го погледнеш) е, че много бързо чета и не помня какво съм чел. Затова и някои особено любими книги ги препрочитам по няколко пъти през година-две и пак са ми интересни.
mhronev
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот plamen » 23 Яну 2014, 15:50

За мен е по-важно как е написана една книга,отколкото какво се разказва в нея.
Затова ми е еднакво приятно да чета Чейс,Хесе,Сименон,Джани Родари...всеки майстор по своему.
Виж, с Дан Браун ударих греда <he-he> .....
Аватар
plamen
Виден дегустатор на вино и водещ специалист по смокините

Mясто: Храбрино
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална темп.(°C): -15 c

UNREAD_POSTот Светльо » 23 Яну 2014, 17:06

Не съм изчел кой знае колко много книги, но според мен, всяка качествена книга е полезна. От качествен автор.
Всеки, който не е забогатял, докато ги е писал и е дал всичко от себе си.
А не тези новите лъскавите по 30лв в лъскавите книжарници, пълни с кифли, които ги душат по цял ден и после се лигавят във фейсбук "ооо този Паоло Коелю колко добре ме разбира. Родени сме един за друг!". Или американските в стил "Как да станем сутрин и да си измием очите", макар, че принципно и те в някаква степен са полезни за някои хора.
Като ученик една от най-любимите ми книги беше "Тютюн", като негативният главен герой беше като идол за мен. По принцип бях такъв човек, който много обичаше парите, властта и диктатурата, и почти нищо друго не ме интересуваше, но животът последните години малко ме пооправи <he-he>
Иначе съм фен и на криминалните книжки на Чейс.
Ремарк също ме кефи, макар че е малко нежен.
Това е като конкретен отговор :) И други, но в момента не се сещам поименно:)
Има още много, които не съм отварял още :)
Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!
Аватар
Светльо
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Swetoslawa » 23 Яну 2014, 18:19

Ей, Светльо защо така негативно, какво лошо има в това да харесваш уханието от нова книга <no>

По твоите думи излиза, че голяма част от жените ходят в книжарниците само за да си се любуват на уханието от книгите ли <crazy2> ем чи извинявай, ама на мен книга която не ми е интересна въобще не бих я взела да я разгледам само заради уханието, какви неща говориш ? <Mad>

иии какво тези книги-лъскавите не били качествени, така ли ?
Оффф...

Обикновено тия лъскавите са с илюстрации и затова са, лъскави иии по-интересни, зависи кой какво търси, това не означава, че са некачествени, щом са излязли на пазара, те предварително са били оценени и удобрени !
Swetoslawa
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Светльо » 23 Яну 2014, 18:24

негативно ли беше? сори <he-he> това с аромата беше образно казано просто :) пък мнението е мое, може и да не съм прав :)
Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!
Аватар
Светльо
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот Swetoslawa » 23 Яну 2014, 19:36

Ами и на мен ми се видя образно казано просто, в 4 ...5 часа да кова...щтрафт, ама може и да не съм права :) разни хора, разни интереси <wink>
Последна промяна Swetoslawa на 24 Яну 2014, 12:07, променена общо 1 път
Swetoslawa
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот NikiStoianov » 23 Яну 2014, 19:41

Аз пък най си обичам родното.

Елин Пелин и Талев съм ги чел по една дузина пъти. Светилника го препрочитам всяка година <die laughing> ей тъй да си внуша че е имало и по-добри времена от нашето и че по-простичкия живот е по-ценен и приятен от презадоволения.

Не че не съм изчел и стотици фантастики, повечето по няколко пъти, но това е друг въпрос. Първо се почна с "Играта на Ендър", която ми подариха в 7 клас за отличен успех. После си купих първата книга в живота си - "Свят извън времето" на Лари Нивън - още си спомням покупката <dude> и от там нататък отъвране вече няма. Няма изреждам книги и автори - всеки си има вкус.

Сега препрочитам Черното копие - продължението на "Властелинът на пръстените" писано от един руснак Ник Перумов - ней кой знае какво, ама става. <he-he>
NikiStoianov
Градинар (Gardener)

Mясто: Варна

UNREAD_POSTот bulgary » 23 Яну 2014, 19:53

Какво стана с книгата на серафимов щяхте да я преснимате и да се качи в pdf формат
Аватар
bulgary
Градинар (Gardener)

Следваща

Назад към Другите наши хобита (Our other hobbies)