Да не бъркаме туризма с емиграцията!

Ако прекарвате свободното си време по необикновен начин. Или ако искате да го прекарвате така.
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -4.3 (December 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 119 times

Да не бъркаме туризма с емиграцията!

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 29 май 2018, 04:38

Един нашенец умрял и се качил на Портите Горе. Посреща го един и пита:
- Сега къде искаш да отидеш - в рая или в ада?
- А къде е по-хубаво?
- И на двете места им харесва на хората.
Замислил се нашият и попитал:
- А може ли да ида до ада за няколко дни, за да видя как е там и после да реша?
- Защо да не може! Заповядай! - казал това човекът на входа и му посочил черната врата.
Влязъл вътре нашенецът, а още от входа го посреща група от красиви девици. Отвели го до софра, която била отрупана с всякакви вкусотии. Настанили го удобно и се грижили за него през всичките дни като за цар.
Минали дните, нашенецът излиза обратно на входа и веднага казва:
- Моля ви, пратете ме в ада!
- Сигурен ли си, че не искаш да видиш как е в Рая? После вече няма да можеш да промениш решението си!
- Не! Сигурен съм! Искам в ада!
- Добре, така да бъде!
Пратили го в ада. Още от входа го хванали двама черни арапи и го помъкнали към казана.
- Ама чакайте бе, хора! Сигурно има някаква грешка! Аз съм за онова място с девиците... - взел да вика безпомощно нашенецът.
- Аааа, мой човек... не бъркай туризма с емиграцията! - отвърнал му едният от арапите, докато го бутал в казана.

*******************************************************************************************

С този виц отварям тази тема, която може да се окаже интересна за не малко хора.

Преди години се бях запознал с един човек от София, чиято жена беше гледала няколко филма за остров Бали, беше прочела малко из интернет и бяха решили да разпродават всичко и да се местят там. По това време и моето семейство вече беше влюбено в остров Бали, но поне бяхме ходили вече няколко пъти и виждахме, че с всяка година става все по-зле. А те никога не бяха стъпвали в Азия!

Навсякъде по остров Бали се срещат едни гекончета, наречени "Чича". Вечер излизат по всички стени на сградите, живеят и вътре в помещенията. Представляват нещо като нежни малки гущерчета, които издават звуци и пъргаво тичат по стените. След малко ще стане ясно, защото тези гущерчета са важни за тази история,
Изображение
Тези гущерчета са много популярни сред туристите, а из целия остров се продават всевъзможни сувенири с формата на "Чича". Дори и за мен се бяха превърнали в един от символите на тропиците. Подобни гекони, разбира се, живеят навсякъде из тропиците. Срещал съм ги и в Сингапур, в Тайланд и Китай. Срещат се и много по на север. Срещат се дори и в България. Вероятно мнозина са ги виждали по стените на сградите нощем. В Пловдив се качваха по стената дори и на 12 етаж.
Преди години дори събрах гекончета при едно гмуркане на остров Тасос и ги пуснах по моята къща. Мислех си, че ще е невероятно да живеят и в моята къща.

Дотук бяхме с туризма. Сигурно вече се чудите, защо седнах да пиша всичко това?
Вече цяла година живея във Флорида. "Сбъдната мечта"... ще кажат мнозина. Да, така е! Но при емиграцията нещата са малко по-различни.

Днес по вечерните bTV новини казаха, че във Флорида е обявено не знам какво положение и хиляди хора били евакуирани. Даваха някакви палми на вятър и дъжд. Със жена ми се спогледахме - та през половината време от последната година, времето тук е точно такова и за никого тук, това не е новина. Морето сме го видяли горе-долу бистро и спокойно най-много 4-5 дни за цяла година. Атлантикът, искам да кажа. Мечтаем си вече за Средиземно море и първата ни работа това лято ще бъде, да идем на море до Гърция.

Явно защото много мечтаех за гекончета вкъщи, в къщата ни тук се случи, да е пълно с такива. Има много вътре, а още стотици са навън. Таванът на стаите е от ламперия, но през фугите минават гекони, а от време на време - и гигантски хлебарки, гущери, стоножки и др.
На мен, като на виден любител на геконите, паднаха ми се точно два над спалнята. Във всяка стая имаме по няколко, но единият в нашата спалня живее точно над главата ми. Явно има достатъчно храна (хранят се с комари и дребни насекоми), защото всеки ден от както сме тук, този приятел ходи до тоалетна над моята възглавница. Всяка вечер трябва да почистя, преди да си легна. Тази вечер също, затова и се сетих да направя тази тема.

Не ме разбирайте погрешно! Аз нямам проблем с животинките из тропиците, нито със змиите и огнените мравки из двора, нито с игуаните и алигаторите около водните площи. Но нещата не винаги са такива, каквито им изглеждат на туристите.

Надявам се да съберем интересни истории в тази тема. Поздрави от Бока Ратон, Южна Флорида.
These users thanked the author Kiril Donov for the post:
gos (29 май 2018, 18:51)
Rating: 16.67%

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
plamen
Виден дегустатор на вино и водещ специалист по смокините
Регистриран: 16 апр 2010, 09:34
Район: Храбрино
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15 (2012)
Минимум последна зима (°C): - 6
Любим климат: +5/+35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times

Re: Да не бъркаме туризма с емиграцията!

Непрочетено мнение от plamen » 29 май 2018, 21:46

Това е една,бих казал,интелектуална тема.И аз,като виден интелектуалец,бързам да взема отношение.
Значи,напоследък все повече ми харесва нашенския климат.Но ако трябва да се местя,бих избрал само Средиземноморието и нищо друго.Ей например в Албания,който е далновиден,купува сега там ...:)

"Няма нищо по-хубаво от топлата зима"- Дядо Мраз

Отговори

Върни се в “Туризъм, Водолазни спортове, Екстремни спортове”