На къмпинг в Китен

Ако прекарвате свободното си време по необикновен начин. Или ако искате да го прекарвате така.
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -8.2 (Jan 8, 2019)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 149 times
Been thanked: 474 times

На къмпинг в Китен

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 18 юли 2014, 10:58

Ако някой се чуди, дали да тръгва към къмпинг Китен, мога само да кажа, че по-мизерно място не съм виждал. Повече кракът ми няма да стъпи тук и по-скоро бих си продал караваната, отколкото да "къмпирам" при тези условия.
Кал, мизерия, смрад, вонящи тоалетни, в баните има изпражнения като морски краставици, всеки ден е наповръщано ... тотална гадост. Това е днес къмпинг Китен. Винаги е било така, но всяко лято става все по-зле и тази година е направо нетърпимо.
Чашата преля с проливния дъжд от преди няколко дни. Пътят се наводни и стана непроходим. И ако за наводнените каравани не можем да обвиняваме управата на къмпинга, направо съм възмутен от бездействието им за всичко друго. Дни наред на никой не му прави впечатление, как хората газят в 20 см кал и сами отводняват пътя с подръчни средства. Някои товарят с колите си инертни материали и ги карат в къмпинга, за да ремонтират пътища и пътеки. Така си прекарват почивката.
Не мога да повярвам, че собствениците не са в състояние да отделят няколкостотин лева и да докарат 2-3 камиона с чакъл, поне за пътя. Тази година са инвестирали в добра електронна система за събиране на парите, но не им е хрумнало да отделят 50-100 лева за елементарни неща в примитивните тоалетни, дори счупените закачалки си стоят така от 5 години, поне.
Виждам всеки ден чужденци, които са се прекарали да дойдат и сега нямат избор - търпят. Но повече няма да се върнат.

Та така, драги ми приватизатори, ако ще държите къмпинга в каменната ера, мен ме губите. За абсолютно същите пари в Гърция се почива като в рая и аз бях дотук. Повече няма да ви гледам мизерията, нито ще ви плащам толкова пари, като за истински къмпинг, за да ми позволите да се търкалям като прасе във вашата кал.
След малко си тръгвам и никога не съм се радвал така, когато почивката ми най-сетне свършва! <head in the wall>

Изображение

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

mhronev
Любител на южните растения
Регистриран: 07 юни 2011, 10:05
Район: Драгалевци, София
Надморска височина (m): 680
Любимо растение: Solanum lycopersicum
Любим климат: умерен
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: На къмпинг в Китен

Непрочетено мнение от mhronev » 18 юли 2014, 11:27

Аз ти се чудя на акъла с който ходиш по българското черноморие. Доколкото то е приемливо за хора със скромни финансови възможности аз не намирам никакви други негови достойнства. Презастроено, мизерно, с наблъскани плажове и мутренско поведение на всяка крачка.

В същото време за малко повече пари в Гърция се почива както се изрази ти "като в рая". Къмпинги като слънце, плажове...

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -8.2 (Jan 8, 2019)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 149 times
Been thanked: 474 times

Re: На къмпинг в Китен

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 18 юли 2014, 11:34

Прав си!
Със семейството ни всъщност в България почиваме (по-точно - почивахме) само на къмпинг. В Китен и на язовир Голям Беглик. За къмпинга в Китен вече разказах, а горе в планината стана прекалено замърсено и презаселено, затова и там приключихме. Също така, горе все ме хваща яд, че изпускам лятото. Там е 1600 м н.в. и си е доста мразовито нощем, спим на печка.

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Отговори

Върни се в “Туризъм, Водолазни спортове, Екстремни спортове”