Сингапур - остров Пулау Убин (Singapore, Pulau Ubin)

Ако прекарвате свободното си време по необикновен начин. Или ако искате да го прекарвате така.
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times

Сингапур - остров Пулау Убин (Singapore, Pulau Ubin)

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 11 окт 2015, 22:59

Тези дни сингапурската пощенска компания SingPost успешно е тествала доставка на поща до съседното островче Пулау Убин (Pulau Ubin) с дрон, като преди това е имало проверка и идентифициране на получателя. Като знам как действат в Сингапур, вероятно до месеци цялата поща ще се разнася с дронове.
Много странно е усещането, когато виждам на живо нещата от фантастичните филми.

Между другото, островът Pulau Ubin е сред любимите ми места в Сингапур. Местните казват, че там може да се види как е изглеждал Сингапур преди 50 години. За мен това е доста пресилено, защото островът и до днес не е електрифициран (понеже е резерват), на него живеят съвсем малко хора, а почти цялата му площ е джунгла. Разрешени са само велосипедите, а в гората живеят различни малки и големи животни.

С този пост отварям темата за Сингапур и по-специално за Pulau Ubin, като в следващия ми пост обещавам да ви разкажа за срещата ми с глиганите в джунглите на Пулау Убин, както и за маймуните, които ни нападнаха - пак там.

Ето така изглежда Пулау Убин:
Изображение
Изображение
Изображение

И за да разберете, за какъв контраст става въпрос, ето как изглежда Сингапур, само на няколко километра от джунглата:
Изображение

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Туризъм, Водолазни спортове, Екстремни спортове”