Батати (Ipomea batatas)

За всякакви южни плодни видове като маслини, смокини, нар, райска ябълка и други, без цитрусите

Re: Батати (Ipomea batatas)

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 07 Яну 2018, 19:04

Семена не съм засичал, но не съм и търсил. Иначе във всеки магазин се продават сладки картофи, които на външен вид не ми изглеждат като тези в нашите магазини. Вероятно са сортове от Мексико или околните държави от Централна Америка.
Изпращането не е проблем, но съществува риск от загниване по пътя, а цената за изпращане ще е вероятно поне 30 долара. Децата наскоро пращаха някакъв малък подарък за България и цената беше 17,50 долара, но пакетът беше лекичък.
Durian addicted (Durian is the King of all fruits)
Аватар
Kiril Donov
Graduated engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Дипломиран инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Mясто: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8a
Абсолютна минимална темп.(°C): -15.2 since 1995
Минимум в посл. зима (°C): -4.5 (Dec 2017)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - King of the fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)

Re: Батати (Ipomea batatas)

UNREAD_POSTот Васил » 08 Яну 2018, 21:25

<wine> Да сме живи и здрави! Това със семената си е моя фикс идея и при това положение ще продължа да си я преследвам на родна територия. Може пък и някога да успея... <happy dance>
От всеки дефект - ефект!
Аватар
Васил
Маниак на тема Батати (Сладки картофи)

Mясто: гр. Стамболийски
Надморска височина (m): 188
USDA zone: 7a

Предишна

Назад към Южни и екзотични ядливи растения (Subtropical and exotic edible plants)