Японски пътпъдъци

От Тарантулата до Питона, от папагалчето до теленцето в обора - тук можем да споделяме информация за нашите домашни животинки и да ги коментираме.
Потребителски аватар
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения
Регистриран: 29 май 2014, 00:14
Place: гр.Карлово
Altitude (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Absolute minimum (°C): -16
Last winter's low (°C): -10
Favorite plant: Палми
Favorite fruit: смокиня
Favorite climate: умерен с 4 сезона
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Японски пътпъдъци

Непрочетено мнение от reimbrant » 20 яну 2018, 20:05

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеНещо ново при мен от средата на лятото още едно хоби.Спретнах си една къщурка за врабчета/така ги наричам на галено/ и един приятел ми излюпи на инкубатора малки пъдпъдъчета.отгледа ми ги до един месец ,за да могат да се различават мъжки от женски,понеже на мен ми трябват само женски за яйца. и ми даде 20 бройки .След десетина дни започнаха да снасят и ела да видиш какво става ,всеки ден по двадесетина яйца/почти нямат грешка 18,19 20.в един момент взеха да се натрупват яко и айде подарих 5 на приятел и той се запали.Скоро друг приятел и той се запали и на него 5 броя,сега съм добре с по десет яйчица на ден ,горе долу си ги усвояваме двама човека.Знам че са голям деликатес и тук и в чужбина и съм слушал че са много полезни пустите му яйца и затова се закачих,вместо да купуваме яйца с неясен произход.Слушал съм истории за болнави деца ,почват да им дават от тези яйчица и се оправят и какви ли не случаи,скоро дойде приятел и ми иска 30 броя за болен човек с рак след химиотерапия за засилване на имунитета.на блендер се смилат заедно с черупките и ципата между яйцето и черупката/в нея били най ценните неща/ и така да пие на сурово.Иначе какво да ви кажа на 40 ден пронасят,няма болести по врабчетата ,а и при яйцата понеже ципата е по дебела и не могат да преминат към белтъка и жълтъка никакви бактерии и болести ,няма салмонелоза и други такива неща.Другото нещо което знам е това че японците са ги измислили по време на втората световна война и с това са си изхранвали армията,с яйца и месо .Иначе голямо ГМО са се получили ,никакво лягане върху яйцата ,само снася ,яде,и пие вода,единственото размножаване е с инкубатор.Нямат празен ден 20 врабчета ,20 яйчица.Поздрави от Карлово. <wine>

https://www.youtube.com/watch?v=Vy4CQOyQ-0k

popov.dinko
Специалист овощар
Регистриран: 07 яну 2011, 22:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Японски пътпъдъци

Непрочетено мнение от popov.dinko » 20 яну 2018, 21:27

Същисах се от толкова данни. То било богата работа тия пъдпъдъци, ще вземе да ме запалиш и мен. Мисля вече... <hmmm> <thumbup>

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Японски чашкодрян, Euonymus japonicus
    67 Отговори
    8210 Преглеждания
    Последно мнение от Gepata
    04 окт 2017, 18:27
  • New post Японски клен (Acer palmatum)
    36 Отговори