Икебана

Чалгата не е музика, нито е изкуство. Тук е мястото да коментираме истинската музика. Или ако се увличате по други изкуства ...
Отговори
Потребителски аватар
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения
Регистриран: 29 май 2014, 00:14
Район: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална t° (°C): -16
Минимум последна зима (°C): -10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 118 times

Икебана

Мнение от reimbrant » 06 окт 2015, 22:15

Драги съфорумци ,ръчнах в търсачката на форума с една думичка Икебана,едно страхотно изкуство японско в което се използват сухи цветя и тяхната подредба.Търсачката не откри нищо и аз се реших да отворя тази тема понеже съм голям фен на сухите цветя,и не случайно си садя в градината много видове треви ,които цъфтят всяка с различни и прекрасни цветове,дори някой път подхождам и по нестандартно и си събирам и неща от природата.Мисля че ще е приятно ако има и други фенове на Икебаната да споделят снимки и да ни зарадват ,и също да добавим още един приятен нюанс към този прекрасен форум.Днес се занимавах малко с Икебански неща ,благодарение на един приятен сюрпрюз,направен ми от един голям приятел Динко Попов от Кирково.Когато му бяхме на гости ,се очаровахме страхотно от уникалните Икебани от сухи цветя в неговият прекрасен дом,и той ми обеща че някой ден ще ми изпрати малко букетчета за аранжиране,и ето че днес бях зарадван с един голям колет пълен със страхотни цветя. <curtsey> <wine>

Потребителски аватар
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения

Re: Икебана

Мнение от reimbrant » 06 окт 2015, 22:17

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеПреди час се прибрах от вилата където се занимавах с реколтата от ябълки и веднага се захванахме с накитването на тези прекрасни букетчета от снимките.Значи тези сухи цветя са уникални,цветчетата им шумят от сухост,а цветът им остава и се запазва почти без промяна около 3 години.Яко се запалих догодина да си закупя букет от семенца и да насея яко в градината от тези красоти.Не веднъж съм споменавал че родопчаните са страхотни хора,не само гостоприемни,не само каба гайдите,не само уникалната българщина,не само уникалното трудолюбие,ами и вие вижте нагледно,сега Япония е в Родопите.Динко знае че обожавам азиатските круши,с форма на ябълка и трайност на картоф,и е успял да вмъкне между китките и няколко броя Ичибан за бате Райчо да се послади.Още веднъж Динко специялни благодарности на теб и красивата Юлия,и знаеш че бати Райчо ще се реваншира подобаващо. <wine> <thumbup> .Очаквайте още снимки от мои Икебани,а нека и други съфорумци внесат повече красота в този прекрасен сайт.Щях да забравя ,след всичките тези букети прекрасни ми остана доста материал и вилата да разкрася подобаващо.

popov.dinko
Специалист овощар
Регистриран: 07 яну 2011, 22:39
Район:
Been thanked: 19 times

Мнение от popov.dinko » 07 окт 2015, 21:43

Браво за новата тема !!!
Много точно си я избрал и наистина това е вид изкуство, отдавна практикувано от японците. Не очаквах, че сухите цветя така хубаво изглеждат на фотоси.
<thumbsup>

ентусиаст
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Мнение от ентусиаст » 08 окт 2015, 03:16

Ето ти един линк за икебана.

Код: Избери всички

http://www.ikebanahq.org

Потребителски аватар
reimbrant

Мнение от reimbrant » 12 окт 2015, 21:53

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Това са и останалите ми букети със сухи цветя - е, има тук там и малко изкуствени.

Потребителски аватар
reimbrant

Мнение от reimbrant » 22 юли 2016, 09:23

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеДа се похваля ,за първи път садя миксове от ,,сухи цветя,,,и пак благодарение на Динко Попов и милата му съпруга,на два пъти ми изпраща разсади/че на мене много ,много не ми се занимава със семена/ <curtsey> Снимките са от тук от там.Красотата е голяма с много и разнообразна цветова гама.Листенцата на цветовете ,шумят като слама още не разпукали се ,интересни растения.Много голяма трайност на пигментите в тях,поне 3 години карат без да избелеят или да си сменят цвета.Другата приятна и характерна част е че береш букети за изсушаване и после пак продължават да цъфтят и то до късна есен.Тези от снимките са сезонни,а Динко ми прати още един вид,много красиви с бял цвят ,които не мръзнат,и са многогодишни,веднъж им орязах китките,и вчера забелязах че пак са напускали много цвят/нова реколта/Много съм щастлив че се запознах и отглеждам тези прекрасни растения. <cheers2>

Потребителски аватар
reimbrant

Мнение от reimbrant » 26 юли 2016, 22:29

ИзображениеДнес набрах първият голям букет от шумящи сухи цветя.Много са красиви и ефектни.До зимата ще направим голямо количество и ще китим вазите.

Отговори