Мишо

Тук всеки, който желае, може да отвори собствена тема и да се представи с няколко думи.
Ако искате да запазите анонимността си, може да не пишете името си или други лични данни.
Мишо
Любител на южните растения
Регистриран: 03 яну 2017, 18:16
Район: Бургас
Минимум последна зима (°C): -7
Любимо растение: палми
Любим плод: кумкуат
Любим климат: субтропичен
Метеостанция: Бургас
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Мишо

Непрочетено мнение от Мишо » 09 ное 2017, 15:14

Здравейте приятели!
Радвам се,че мога да обменя мнения с Вас, както и да черпя от Вашия опит.
Аз съм Д - р Мишо Ангелов Мишев - психиатър от гр. Ловеч. Роден съм през 1966г. и до 48 - мата си година живях в Ловеч - зона 6б, което не беше изобщо пречка да отглеждам южни растения на 5 км. от града на южен склон в Предбалкана (на припек и завет, без или почти без никаква защита, подходящи за отглеждане в зона 7а). Обичам да назовавам нещата и фактите с истинските им имена. У мен буди учудване как някои от съфорумниците от зона 6а напр. се титулуват от зона 7а, но какво да се прави "Балканска родолюбие". От 4 години работя в Бургас и живея в Сарафово, където отглеждам множество южни растения, повечето от които без защита и само три с пасивна. Изключително много вярвам на Г- н. К. Донов за характеристиките на растенията и до момента не съм бил подведен относно тяхната студоустойчивост. Напълно съм съгласен с неговата карта на зоните в Бг. и за три - четири зими се уверявам за обективността за зона 8а за Сарафово въпреки вятъра. Имах щастието да посетя и Д-р Гайдурков, намерих и мобилния на Трайко, чието мнение за мен е много важно – като "комшия" и с голям опит. За сега само мога да съжалявам за липсата във форума на rembrand от Карлово - мой полуградски с когото сравнително отскоро имах честа да се запозная.

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 58 times
Been thanked: 98 times

Re: Мишо

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 09 ное 2017, 19:05

Приятно е да се запознаем. Сега ще се радваме и да ни показвате опитите си, защото всички се учим от всички. <wine>

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Отговори

Върни се в “Кои са членовете на форума”