NikiStoianov

Тук всеки, който желае, може да отвори собствена тема и да се представи с няколко думи.
Ако искате да запазите анонимността си, може да не пишете името си или други лични данни.
NikiStoianov
Любител на южните растения
Регистриран: 06 ное 2012, 19:08
Район: Варна
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NikiStoianov

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 27 мар 2013, 21:41

Съдейки по ника, едва ли ще се изненадате, че се казвам Николай Стоянов <he-he>

Рядко пиша във форума, понеже съм новобранка и пълен аматьор в градинарството, но пък мерак не ми липсва и малко по малко се уча.

Няма да ви занимавам с миналото си, не е много интересно :P Само ще спомена, че съм роден в Шумен, живея от мъничък във Варна, а цялото ми детство е минало по ливади, дерета, планини, гори и реки - на село - Цонево (Варненско). По душа съм си селско чадо и всичко близо до земята ми е скъпо. Поколения назад родата ми е все от село и може би за това само там или на вилата се чувствам на място. Може би и за това Елин Пелин ми е любимия писател <thumbsup>

Живея в голям град, макар да не ми харесва <he-he> Работя твърде отговорна, напрегната и често неприятна работа, но от някъде трябва идват и парици. Кроя планове да си бия къмшика към село, нооо поне за сега не съм измислил начин да се издържам там.

Интереси имам много.
- Първо съм голем рибар. И как да не съм, като на село имаме два язовира, три реки и един рибарник. Дядо ми ме разболя с тая лоша болест :P До преди две години ходех всяка седмица на риболов, но сега с тая работа през 2012 имам три риболова.... Обожавам спокойствието на водоема. Не ми е заради рибата, пускам я обратно, но това е голямо разтоварване за мен.
- Обичам да обикалям планини и гори - особено диви. С фотапарат, бутилка вода в раницата и нищо друго. Имам удоволствието да живея във Владиславово и гората започва почти от входа на блока. Страхотна е, но вече я знам на изуст. Цонево е друга бира - там гори да искаш. Който е ходил на язовир Цонево или Елешница, или пък в местността Сини вир, ще потвърди - божествено е.
- Обичам история и археология (български), макар да не ми остава много време да чета. Преди имах повече и четях с интерес.
- Градинарството ми е нова страст, макар сега да разбирам, че винаги съм го носил у себе си, макар и спящо. Възроди се като купихме една малка вила с парцел 500м2, който приличаше на дупи <he-he> . Вече 8-9 месеца съм там всяка събота (ако не работя) и се трудя мощно. Ще минат още три години и ще стане райско кътче. Ама много бач иска. Пред къщата където копнеш, 50 сантиметра надолу излизат строителни отпадъци - тухли, керемиди и камъни по 10+кила. Да не говорим, че половината парцел е засипан с педя чакъл... Пишман строители. От флората любими са ми овошките и цитрусите. Уморил съм два големи портокала, засяти от мен от семка. Всъщност единия дядо ми го умори като го остави зимата на вън, незащитен. В момента имам един каламондин и един уникално грозен грейпфрут, на който все ми е жал да му покажа вратата. Утре вземам трети, а април като ви пристигнат кумкватите ще взема още две дръвчета. Отделно имам 10тина семеначета на по 10 см с по две листенца <he-he> Оставил съм ги да се конкурират и първите две в края на годината ще получат шанс за живот. Обичам също всякакви странни дръвчета, храсти и цветя. Общо взето всичко, което ми пълни очите и устата.

Айде стига толкова писане, че ме заболяха пръстите.

Shagrath
Регистриран: 19 апр 2010, 10:48
Район: с. Дряново, обл. Хасково, северозападен Сакар
Местоположение: 42° 4'52.98"N ; 25°56'0.70"E ; 140м. надморска височина ; зона 7б; северозападен Сакар
Надморска височина (m): 159
USDA zone: 7b/8a

Re: NikiStoianov

Непрочетено мнение от Shagrath » 27 мар 2013, 22:00

Намерил си най - подходящото място. Добре дошъл във форум на хора, които са точно от твоята порода! <bravo2>

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 58 times
Been thanked: 97 times

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 28 мар 2013, 00:08

Shagrath написа:Добре дошъл във форум на хора, които са точно от твоята порода!

Точно казано!

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

NikiStoianov

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 28 мар 2013, 20:29

Благодаря за топлия прием <cheers2>

Потребителски аватар
иван
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 03 мар 2012, 00:03
Район: botanical-garden-margarita-botanicheska-grad
Надморска височина (m): 35
Абсолютна минимална t° (°C): -17 (2012г.)
Минимум последна зима (°C): -16,1
Любимо растение: средиземноморски маквиси
Любим плод: смокиня
Любим климат: субекваториален
Been thanked: 10 times

Непрочетено мнение от иван » 31 мар 2013, 21:03

Здравей и от мен, може би аз съм най близо до село Цонево ( Гроздьово е съседно село, на 8 км.източно) и ми е напълно ясно за каква природа говориш. Когато пътуваш за Цонево , заповядай да видиш моя субтропик, може да се донадъхаш за някои растения, които едвали предполагаш , че могат да живеят при нас. <cheers>

бъди човек, а не човече гори, но никога не тлей!

Потребителски аватар
Венета
Регистриран: 14 дек 2011, 23:03
Район:

Непрочетено мнение от Венета » 07 апр 2013, 09:49

Здравейте, е аз ако намина към Варна /при сестра ми / по-точно с. Слънчево , може ли да намина за един бърз поглед на вашите красоти <coquette>

Вярвам ,че мога ! Искам да вярвам! Искам да вярвам , че мога!

NikiStoianov

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 07 апр 2013, 21:11

Удумбара написа:Здравейте, е аз ако намина към Варна /при сестра ми / по-точно с. Слънчево , може ли да намина за един бърз поглед на вашите красоти <coquette>

Ако говорим за моите красоти, те са още в зародиш <he-he> и са на вилата, в едно село близо до варна. Всичко е още в много ранна фаза на създаване и ще минат 1-2 години докато добие вид. Но ако идваш към Варна, нямам нищо против да се видим и да обменим опит <that's it>

Потребителски аватар
иван
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 03 мар 2012, 00:03
Район: botanical-garden-margarita-botanicheska-grad
Надморска височина (m): 35
Абсолютна минимална t° (°C): -17 (2012г.)
Минимум последна зима (°C): -16,1
Любимо растение: средиземноморски маквиси
Любим плод: смокиня
Любим климат: субекваториален
Been thanked: 10 times

Непрочетено мнение от иван » 07 апр 2013, 21:44

Всички сте добре дошли, за мен ще бъде чест <cheers>

бъди човек, а не човече гори, но никога не тлей!

Потребителски аватар
Венета
Регистриран: 14 дек 2011, 23:03
Район:

Непрочетено мнение от Венета » 08 апр 2013, 14:47

Благодаря , ........до тогава ......има време! Живот и здраве! <Flirt>

Вярвам ,че мога ! Искам да вярвам! Искам да вярвам , че мога!

Отговори

Върни се в “Кои са членовете на форума”