1. Пише се задължително на кирилица!

В ПалмФорума държим на културата на общуване! Спазвайте добрия тон, не се заяждайте и не обиждайте събеседниците си!
Когато се пише на български език, писането на Кирилица е задължително!
Не давайте линкове към други комерсиални сайтове, все пак са наши конкуренти и не е наша работа да им правим реклама!
Този форум е свободен от политика и всяко писане на тази тема ще бъде приемано за СПАМ !
Форумът е фирмена собственост и е създаден с образователна цел. Публикациите може да бъдат изтривани или редактирани, според правилата или по преценка на собственика и без да се изпраща известие на автора. Не се толерират безсмислените и повтарящи се изказвания. Пишете по същество в темите!

След активиране на регистрация Ви, влезте в профила си, иначе ще бъде изтрит автоматично след 15 дни!
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Местоположение: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 34 times
Been thanked: 53 times

1. Пише се задължително на кирилица!

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 05 мар 2011, 23:32

Всяка публикация на латиница ще бъде изтривана.
Моля, не забравяйте, че букви 4, 6 и т.н. в българската азбука няма, това са само цифри.

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
zack
Южняк-родолюбец, маниак на тема маслини
Регистриран: 08 сеп 2010, 12:45
Район: Ивайловград/София
Местоположение: Обект 1 - Ивайловград 168м н.в. Обект 2 - с. Свирачи 262м н.в.
Надморска височина (m): 260
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -19 since 1926
Минимум последна зима (°C): -8.5
Любимо растение: Маслина
Любим плод: Маслина :P
Любим климат: Колкото по-топло, толкова по-добре!
Метеостанция: http://ivailovgrad.com/meteo/
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Re: 1. Пише се задължително на кирилица!

Непрочетено мнение от zack » 16 фев 2015, 07:50

Киро, дали не е добре да се добави правило, според което подобни мнения биват изтривани?
Не зная за останалите, но аз просто съм потресен, как може да съществува подобна прос......
Мисля, че подобни мнения, че и потребители, нямат място в този форум!

Phoenix canariensis написа:аз като цяло съм много доволен от канарската и много си я обичам тя наистина е най-прекрасната палма т всики други които притежавам като обикновенна финикова феникс рубелине юка бананова арека хамедорея цикас трахикорпос вашингтония и други най доволен съм от канарската дори в момента чакам да ми доставят от палм центара още една канарска и един сиагрус и по нататак след известно време мисля да взема да си поръчам още една канарска та да станат три канарски три за щастие

Phoenix canariensis написа:веднъж преди повече от пет месеца пробвах накиснах костилки от форма в вода за от един до три дни ги даржах непомня точно засадих в две саксии по няколко и минапа няколко месеца и нищо реших да глобна пак в същите саксии пак направо така сухи без да ги сино и без да вадя предните от саксиите с мина един мсец и забелязах че изникнаха и сега и в дветесаксии има по пет като в едната петотот изби едва преди няколко дни за раликаот другите които на височина са в едната саксия 45 см а в другата 35 см и сега пробвах с една костилка по начина както каза господина спамук и вода и ще чакам две седмици пак давидим какво щестане дано се получи

Phoenix canariensis написа:аз препоръчвам и канарката финикова палма и арека те също са подходяще както за вън така и за стайно отглеждане при мен лично в ловешко тези палми виреят добре а и не само те всичките ми палми виреят добре аз имам 2 канарски и чакам сего още две от по големите освен тях имам и сиагрус трахикорпос вашингтония рубелини банан цикас арека юка дво вида хамедорея и кокос но тои кокоса ми вече гушна букета но освен кокоса всички останали палми ми виреят много добре особенно канарските

Phoenix canariensis написа:няма спор безсъмнение на г-н Донов палмите са най-добри най-красиви и с най-добро качество за което съм благодарен и съм супер радостен и щастлив че има такива хора като г-н Донов с дългогодишен опит които се занимават с това и се грижат и одглеждат толкова добре разтенията

Phoenix canariensis написа:г-н Донов феникса пред разсадника ви на снимката на бобсън от 28 10 2011 е уникално готин немога да спра да го гледам много красив феникс

Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

Потребителски аватар
Бобсъна
Специалист с много опит
Регистриран: 19 фев 2011, 12:21
Район:
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Непрочетено мнение от Бобсъна » 16 фев 2015, 08:19

Трол ми се чини....

Изображение

Потребителски аватар
chicholyubo
Специалист и в детайлите
Регистриран: 19 ное 2011, 22:20
Район: София\Горни Лозен
USDA zone: 7a
Абсолютна минимална t° (°C): - 19.1 на 24 Яну 2016,08:45
Минимум последна зима (°C): -16.2° на 01 Март 2018г.
Любимо растение: Кокосова палма
Любим плод: Цитруси
Любим климат: Субтропичен
Метеостанция: http://exotic.bg/Lyubo/weather/
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Непрочетено мнение от chicholyubo » 16 фев 2015, 08:33

Бобсъна написа:Трол ми се чини....

Ако е тролка ? <hmmm>

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
LZ1LPK

ivo_nekitov
Метеорологът на форума
Регистриран: 15 сеп 2010, 11:58
Район: София, Видин
Надморска височина (m): 88
USDA zone: 7a
Любимо растение: Vitis Vinifera
Любим климат: топъл
Метеостанция: http://www.stringmeteo.com/stations/bac ... achovo.htm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Непрочетено мнение от ivo_nekitov » 16 фев 2015, 09:15

Присъединявам се към Зак. Няма значение дали се прави на неграмотен или наистина е - външният ефект е един и същ(както е все едно дали някой се прави на зоофил, о..ъвайки кокошка или коза или наистина е такъв - проявлението е едно и също.
А дали се мисли за мнооого остроумен или не, това не касае форума.
Провописа няма да коментирам, Киро знае моето мнение :))

Потребителски аватар
marmozana
Специалист с много опит
Регистриран: 26 юли 2011, 13:41
Район: София
Been thanked: 0

Непрочетено мнение от marmozana » 16 фев 2015, 09:23

zack написа:Киро, дали не е добре да се добави правило, според което подобни мнения биват изтривани?

+1 за Митко...
Недопустимо е да се пише по този начин, независимо, че форума не е за български език и литература...Ама поне елементарна грамотност да би имало! Това за мен е неуважение към четящите, от които се очаква да отговорят на въпроса на питащият.

"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 16 фев 2015, 13:03

Човекът не е трол, просто толкова му е грамотността. Наш клиент е, постоянно ми задава въпроси и на мейла. След като доста търпях да ми пише дълги писма на латиница, накрая му заявих, че повече няма да му отговарям, ако не мине на кирилица. Той мина на кирилица, при което лъсна още по-ясно тежката истина за младото българско поколение ... защото не е само той.
Няма как да сложим ограничение за грамотност във форума. Да не започвам да изброявам, само ще кажа, че ако задължително трябва да пишем грамотно, май почти никой от нас няма да може да пише. Друг е въпросът, дали такива постове изобщо носят някаква ценна информация. Може да ги трия, след като отговаряме на въпросите им.

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 16 фев 2015, 17:34

Между другото, нека да го има написано, че писането на кирилица е задължително само при писане на български език. В този форум може да се пише на всякакъв език, включително и на китайски. Но със съответната азбука, каквато е характерна за всеки език - напр. 我是你们老师。

Отговори

Върни се в “Общи правила и упътвания за форума (Forum rules and instructions)”