Как открихте форума на palmi.bg ?

В ПалмФорума държим на културата на общуване! Спазвайте добрия тон, не се заяждайте и не обиждайте събеседниците си!
Когато се пише на български език, писането на Кирилица е задължително!
Не давайте линкове към други комерсиални сайтове, все пак са наши конкуренти и не е наша работа да им правим реклама!
Този форум е свободен от политика и всяко писане на тази тема ще бъде приемано за СПАМ !
Форумът е фирмена собственост и е създаден с образователна цел. Публикациите може да бъдат изтривани или редактирани, според правилата или по преценка на собственика и без да се изпраща известие на автора. Не се толерират безсмислените и повтарящи се изказвания. Пишете по същество в темите!

След активиране на регистрация Ви, влезте в профила си, иначе ще бъде изтрит автоматично след 15 дни!
Swetoslawa
Любител на южните растения
Регистриран: 17 ное 2013, 11:57
Местоположение: ❤●•٠·˙˙·٠•●❤ВарнА❤●•٠·˙˙·٠•●❤ ако имаш две ризи... купи си ютия !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Как открихте форума на palmi.bg ?

Непрочетено мнение от Swetoslawa » 12 фев 2014, 00:29

Пускам тази тема с идеята всеки новодошъл, а и не само, член на Форума за декоративни растения,
да сподели как е открил форума на Палм Център Пловдив ?

И все пак да отговоря и аз на въпроса <wink> макар, че вие вече знаете отговора,
Бени, благодаря ти !

Потребителски аватар
zack
Южняк-родолюбец, маниак на тема маслини
Регистриран: 08 сеп 2010, 12:45
Place: Ивайловград/София
Altitude (m): 260
USDA zone: 7b/8a
Absolute minimum (°C): -19 since 1926
Last winter's low (°C): -8.5
Favorite plant: Маслина
Favorite fruit: Маслина :P
Favorite climate: Колкото по-топло, толкова по-добре!
Pers.Weather St.: http://ivailovgrad.com/meteo/
Местоположение: Обект 1 - Ивайловград 168м н.в. Обект 2 - с. Свирачи 262м н.в.
Been thanked: 1 time

Re: Как открихте форума на palmi.bg ?

Непрочетено мнение от zack » 29 юли 2015, 12:11

Google мисля, че ми помогна да открия този прекрасен форум, както и сайтовете на Киро <cheers>

Преди да открия палмцентъра бях поредния заблуден балък, дето искаше да гледа палми, ама не знаеше как <smile134>
Сега влизам във форума по няколкостотин пъти на ден - това не е бъзик! Имам shortcut на десктопа на телефона,
който ми води директно към новите мнения. Същото имам и на всичките си компютри, тъй като са синхронизирани през google <thumbsup>

Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

Потребителски аватар
chicholyubo
Специалист и в детайлите
Регистриран: 19 ное 2011, 22:20
Place: София\Горни Лозен
Altitude (m): 680
USDA zone: 7a
Absolute minimum (°C): - 19.1 на 24 Яну 2016,08:45
Last winter's low (°C): -16.2° на 01 Март 2018г.
Favorite plant: Кокосова палма
Favorite fruit: Цитруси
Favorite climate: Субтропичен
Pers.Weather St.: http://exotic.bg/Lyubo/weather/
Has thanked: 3 times

Непрочетено мнение от chicholyubo » 29 юли 2015, 13:55

Зак. Не е лошо да обясниш на всички как си го направил това с препратките. Разбира се в подходящата тема

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
LZ1LPK

Потребителски аватар
achovd
Запален любител на палмите с опити в различни части на страната
Регистриран: 15 сеп 2013, 18:35
Place: Видин
USDA zone: 6b/7a
Favorite plant: Трахикарпус принцепс и "Пловдив", Сабал минор
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Непрочетено мнение от achovd » 29 юли 2015, 17:15

Аз ще започна малко по-отрано своята "палмова" история.Първо, преди да намеря форума и сайта не знаех,че има наистина студоустойчиви палми.Мислех, че най-издръжливите виреят в Гърция и Турция, където с мъка температурата пада под нулата и то за кратко.Това беше аксиома за мен.Харесвах палмите, но чудно защо не си бях взел поне една за стайно отглеждане.Когато бях още в училище и преди гимназията (примерно в пети клас) случайно забелязах в Несебър палми, посадени в земята.Не можах да повярвам и реших, че ги защитават много яко през зимата.Всъщност бях толкова същисан, че реших, че се самозаблуждавам и това няма как да са палми.После още един или два пъти обикалях след няколко години там, но палмите бяха изчезнали.Видял съм точно палмите, дали началото на Трахикарпус България.Знам го,защото запомних добре местоположението.Реших, че първия път съм слънчасал :D Като студент в първи курс ходих до Охрид, видях палми там и се опитах да намеря семена ,но безуспешно.Не намерих нищо значително в нета.Беше посочена издръжливост която ми звучеше добре, но не и на фона на нашите температури всяка зима, нещо от сорта на -14 беше.В пети курс ходих до Албания и там си затвърдих мнението,че палми у нас не вирят,защото имаше едни поизмръзнали.Въпреки това бях смаян колко много палми има там.Пробвах в тъмното клатейки един голям трахикарпус да го накарам да ми пусне някоя семка (беше май месец и имаше доста) но не се получи.Под него не намерих и разочарован се върнах само със снимки на палмите,но харда ми изгоря след това.И стигаме до историческия момент - един хубав ден бях на гости при приятелката ми в Пловдив (тогава още не живеех тук).На връщане, малко след като излезнахме извън града,видях палми, засадени в земята.Реших да видя в Гугъл как ги защитават.И там като ми изскочи един сайт за едни полярни палми и направо ми се зави свят.Питах приятелката ми, която си е "майна" и тя потвърди информацията, като естествено и се скарах защо не ми е казала по-рано.След това вече е ясно - при първа възможност посетих музеймите палми - през януари 2014, и тогава твърдо реших , че след много измръзнали палмички ще начеря някоя, която да оцелее и във Видин.Малко бях подведен от нереалните си очаквания, че климатът в Пловдив не е чак толкова различен, все пак е в България, а не Гърция или Турция.Сега съм реалист и съм наясно, че Пловдив е с единия крак в субтропика.Много ме подведе преди и непредставителните данни на метеостанцията тук, но благодарение на прочетеното във форума ми се изясниха нещата, за което ви благодаря сърдечно на всички.Сега се ядосвам само,че не съм намерил сайта и форума още когато бях първи курс, защото в момента можеше да имам трахикарпуси с прилични стъбла.Това е от мен засега и благодаря на всички, които са прочели дългия ми пост :)

jovanoti
Регистриран: 17 дек 2012, 07:18
Place: Хасково/София
Altitude (m): 244
USDA zone: 7a/7b
Favorite plant: маслинка
Favorite climate: средиземноморски

Непрочетено мнение от jovanoti » 29 юли 2015, 17:57

Попаднах на форума от резултатите в Гугъл.

search.php?search_id=unreadposts
Този линк води до списък с всички теми, в които има непрочетени мнения. На първата страница във форума горе в ляво има едно {SEARCH UNREAD}, това е този линк. Между другото този етикет изглежда не е преведен. :)
Последна промяна от jovanoti на 29 юли 2015, 18:18, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
swot
Регистриран: 12 яну 2015, 23:04
Place: с. Момин Сбор
Favorite plant: Olea Europea
Has thanked: 1 time

Непрочетено мнение от swot » 29 юли 2015, 18:10

Една вечер, както си седях пред лаптопа, се присетих за маслиновите насаждения в Кърджали. Реших да се разровя, за да видя какво се е получило, тк беше минало доста време от както го споменаха. Търсейки попаднах на мнения от форума, а след като ги прочетох, вече знаех, че ще ставам съфорумец и клиент на Киро. <thumbup>

Потребителски аватар
scorpio
Регистриран: 21 мар 2015, 22:17
Place: с. Млада гвардия
Altitude (m): 149
Favorite plant: Чинар
Favorite fruit: Смокиня

Непрочетено мнение от scorpio » 26 сеп 2015, 07:04

Януари центрофужих няколко кивита на сок и останалия пулп реших да вложа в един плодов кекс. Ама много семенца веееее, какво да ги правя.
Отделих няколко и ги набоцках в купешка пръст. После реших да погледна дали изобщо някой в България се занимава с това топлолюбиво растение <406> <smile134> и оооооооо.......Изненадааааа!....Не само "някой", много хора го отглеждат и от много години. На всичко отгоре тези хора пишат имного заразително <love> . Чакай, рекох си, да се регна и тук.
Сега съм стопанка на две женски и едно мъжко растения, закупени от Кирчо.

Благодаря ви, добри хора, за това че споделяте хобитата и знанията си!
Благодаря ти, Кирчо, за това че си създал това прекрасно местенце, откъдето ние, незнаещите, да понаучаваме повече!

... Варна, морето, сините вълни,
вятърът в косите, голите жени...

Потребителски аватар
ivo.tr
Регистриран: 06 яну 2011, 10:04

Непрочетено мнение от ivo.tr » 19 фев 2017, 14:16

Здравейте,
Форума го открих, когато решихме да направим градинка коло блока 2010-2011г. Имахме една палма Вашингтония, доста изтормозена и я засадихме навън без да знаем нищо за палмите. Тогава реших да потърся информация в интернет и открих форума и разсадника на Кирето. Веднага купихме два малки българскии трахикарпуса и едно бананче. От тогава се заформи и любовта към екзотичните растения. Вашингтонията разбира се измръзна, в последствие един от трахикарпусите също си замина, но подозирам къртиците или някаква увреда по корените. Другия трахикарпус вече е
доста красива палма и никога не е измръзвала. Тази зима и 2011-2012 беше покрит. Сега имам доста трахикарпуси, две канарски финикови палми, един хемеропс и доста други растения, благодарения на членовете от форума и Киро. Най-важното което мога да кажа за форума, е че придобих безценни знания за растенията и доста опит. Много рядко се намира такъв подреден и полезен форум с толкова готини съфорумци. Всички са готови да помагат, без да се държат надменно и грубо, когато човек има въпроси макар и понякога малко глупави.
Успех на всички! <thumbup>

Потребителски аватар
zack
Южняк-родолюбец, маниак на тема маслини
Регистриран: 08 сеп 2010, 12:45
Place: Ивайловград/София
Altitude (m): 260
USDA zone: 7b/8a
Absolute minimum (°C): -19 since 1926
Last winter's low (°C): -8.5
Favorite plant: Маслина
Favorite fruit: Маслина :P
Favorite climate: Колкото по-топло, толкова по-добре!
Pers.Weather St.: http://ivailovgrad.com/meteo/
Местоположение: Обект 1 - Ивайловград 168м н.в. Обект 2 - с. Свирачи 262м н.в.

Непрочетено мнение от zack » 19 фев 2017, 20:25

<off topic> Открих го и последните години ако вляза по над 10 пъти на ден, не мога да спя. Буквално!
Участвал съм в много сайтове и форуми, все пак съм старо Интернет куче, но тук влизам най-често и постоянно.
Имам регистграции в автомобилни, риболовни, компютърни форуми и т.н. от преди повече от 10-15 години, ама я се логна да прочета нещо, я не.
А това тук ми е като наркотик <thumbsup> Не мога без него!

Поздрав най-сърдечен! Твой приятел вечен, Весел Патиланчо!

alexander
Регистриран: 11 яну 2011, 14:59

Непрочетено мнение от alexander » 23 фев 2017, 14:27

Зак, +1 - и аз влизам и чета всеки божи ден, като наркотик ^^ <thumbsup>

Иначе открих форума преди около 7-8 години, покрай най-любимото ми растение - маслината, търсех в гугъл информация за маслини в България, първо попаднах на някакъв институт в Пловдив и "пилотен проект", но ми се стори малко афиф (както и се оказа). После попаднах на този форум - само изпитана информация, първа ръка опити и компетентни мнения. Форумът е един скъпоценен камък, който блести ярко измежду плявата и бошлафа в интернет пространството, един алманах за всеки в България, който иска да се занимава с топлолюбиви култури.

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Place: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Altitude (m): 395
USDA zone: 7b
Absolute minimum (°C): -15.2 since 1995
Last winter's low (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Favorite plant: Кокосова палма, Cocos nucifera
Favorite fruit: Durian - King of the fruits
Favorite climate: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 19 times
Been thanked: 28 times

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 23 фев 2017, 16:50

Е, не съм сигурен, че са заслужени толкова похвали. Но иначе звучи яко...

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
tisho
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие)
Регистриран: 11 апр 2014, 11:40
Place: Нови хан (крайна Югоизточна част на Софийското поле)
Altitude (m): 630
Last winter's low (°C): -15 (01 март 2018)
Favorite plant: Смокиня и Кокосова палма
Favorite fruit: Смокиня
Favorite climate: Тропичен

Непрочетено мнение от tisho » 23 фев 2017, 17:43

Киро, прави са колегите, форума е уникален. Освен това тук научих много нови неща, които в университета изобщо не сме ги и чували <yes>

perperikon
Страстен новатор в отглеждането на южни растения
Регистриран: 20 май 2016, 13:10
Place: с.Дълбоки общ.Стара Загора
Altitude (m): 275
USDA zone: 7b
Absolute minimum (°C): -24(?)
Last winter's low (°C): —14,0
Favorite plant: Маслина, Палми
Favorite fruit: Тези,които си отгледам
Favorite climate: Средиземноморски
Pers.Weather St.: TFA

Непрочетено мнение от perperikon » 23 фев 2017, 19:00

Форума е безценен с огромния позитивен(и негативен) опит описан от членовете на форума в различни точки на страната. Вече са оформени и практически доказани подходящите райони за отглеждане на определени субтропични растения със или без защити. Информацията във форума е стимул нови и нови хора да се включват в субтропикализацията на заобикалящата ги среда, без да правят грешките на "пионерите". А защо не да дадат и принос за нови начини и места за отглеждане. Поне от мене очаквайте! :-))

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Обновление на нашия сайт - www.palmi.bg
    247 Отговори
    17856 Преглеждания
    Последно мнение от Kiril Donov
    30 апр 2018, 21:07
  • New post Групи във форума
    9 Отговори