Къщичка за защита на топлолюбиви растения през зимата

ivo_nekitov
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Къщичка за защита на топлолюбиви растения през зимата

Мнение от ivo_nekitov » 17 окт 2013, 21:42

Не знам, честно да ти кажа. Обмислял съм и мисля, че по-добре леко наднормена влага, отколкото пре-сух въздух(другият вариант беше климатик - не се бъзикам. <he-he>
Предпочетох И заради липса на голямата първоначална инвестиция в тоя случай. А и не става дума за нещо стабилно, а временно еднократно решение само з атази зима с цел натрупване на опит за бъдещи оптимизации. 25 е много добре, моята при всички случаи ще е с 50 или 30 на сто по-малка.

ivo_nekitov

Мнение от ivo_nekitov » 17 окт 2013, 21:46

П.С: С извинение, че все пак става дума за чужда тема, да добавя: Знам, че вероятно много по-опитни в материята с оранжериите тук може да се подсмихват под мустак, но поне при мен проблемът е, че аз просто не съм там(особено зимата) и системата трябва да е само-работеща в голяма степен, а мои намеси да се налагат само при екстра-форс събития - екстремни студове, накъсване на найлона от вятър или котки <devil> <moderator> етц...
Ако бях там, просто щях да направя 100 - 200 квадрата оранжерия, да насадя половината с домати, да завъдя папагали за бананите и да си сложа едно легло в нея:)))) <he-he>

Потребителски аватар
todorpetrov
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 28 окт 2011, 19:46
Район:

Мнение от todorpetrov » 17 окт 2013, 21:58

Tи си решаваш,но според мен по добре е първи вариант да е духалката а газовата печка да е ако спре тока(все пак живеем в България) А и незнам при добра херметизация колко кислород гори газта.

Потребителски аватар
traiko
Морски вълк, специалист по цитрусите
Регистриран: 10 окт 2012, 23:14
Район: Свети Влас
USDA zone: 7b/8a
Has thanked: 67 times
Been thanked: 79 times

Мнение от traiko » 17 окт 2013, 22:05

todorpetrov . Много добре си се справил <thumbsup> ,но колкото е по голяма квадратурата,толкова по трудно
става и отоплението.Няма да е лошо да се замислиш за нещо, което да хвърляш по малко труд.

ivo_nekitov

Мнение от ivo_nekitov » 17 окт 2013, 22:17

todorpetrov написа: ....А и незнам при добра херметизация колко кислород гори газта.

Нда, това би могло да бъде проблем.
Принципно...не съм дебил да избера сложно и трудоемко решение... но :) - целта е да презимувам п-стъблата без загуби. Догодина, след кладенеца, живи и здрави, ще направя хубаво скроена малка оранжерийка на най-високата и осветена част, а тук, на това място има половиндневно засенчване, други проблеми...та ще видя - в движение. <that's it>

Потребителски аватар
todorpetrov
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 28 окт 2011, 19:46
Район:

Мнение от todorpetrov » 17 окт 2013, 23:35

Иво пожелавам ти успех съвсем искрено и съм сигурен че, ще се справиш(без съмнение).Като си готов ще е хубаво да споделиш защото колкото повече идеи толкова по добре за всички.

Светльо

Мнение от Светльо » 18 окт 2013, 00:54

Тодоре, кефиш ! Много готино си играеш. Последната е даже и красива :)

Отговори