Електрическа фреза

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси
ivo_nekitov
Метеорологът на форума
Регистриран: 15 сеп 2010, 11:58
Район: София, Видин
Надморска височина (m): 88
USDA zone: 7a
Любимо растение: Vitis Vinifera
Любим климат: топъл
Метеостанция: http://www.stringmeteo.com/stations/bac ... achovo.htm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Електрическа фреза

Непрочетено мнение от ivo_nekitov » 29 май 2015, 18:08

Днес вече окончателно се преродих!
Бях пускал тема за МОТО-, но електрическата е друга бира: за малки оранжерии е идеална по обясними причини(липса на изгорели газове).
Има и предимства, и недостатъци. Предимствата са, освен горното, мобилността при работа с малки площи. Недостатъкът - по-малката мощност.
През април си купих една МТД на 1400 вата. Перфектна, но...работи около 2 минути и се прееба.
Хайе ЕКОНТ обратно, по1ти месец чакане, хайде пак при мен и....още 2 минути работа преди поредната преебавка.
Търговецът ми я смени вече, без да чака третата еднаква повреда(прекъсва се силовата връзка м/у ел. мотора и мотичките и оня върти на празен ход). Новата е (категорично отказах МТД!) Айнхел.
Да не я урочасам, ама... за 20 минути ми осигури сигурно бъдещи 200 кг домати - обработих и засадих още 70-ина стръка разнообразни сортове домати, след като минах 4-5 пъти (3+3 предварително и след наторяване с кокоша тор и Ярамила) - всичко това успоредно с работата ми в интернет .

ivo_nekitov
Метеорологът на форума
Регистриран: 15 сеп 2010, 11:58
Район: София, Видин
Надморска височина (m): 88
USDA zone: 7a
Любимо растение: Vitis Vinifera
Любим климат: топъл
Метеостанция: http://www.stringmeteo.com/stations/bac ... achovo.htm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Re: Електрическа фреза

Непрочетено мнение от ivo_nekitov » 29 май 2015, 18:12

Важно уточнение:
Фрезите от 600-800 вата са ТВЪРДЕ слаби. Не, стават, но само са плитко окопаване на много добре поддържана почва.
Тази, 1400 Вт е напълно достатъчна за няколко ара, но не наведнъж - хубаво е човек да развие слух за шума на мотора и да и дава да си почива през определени периоди.
Дълбочината на обработка е 20 см по паспорт, но с неколкократни обработки се стига и 5-6 см надолу, поне при моята почва.
Тоя модел си има и транспортни пластмасови колелца с изключително хитроумен щифт за сваляне и повдигане. :)

Отговори

Върни се в “Общи въпроси (Miscellaneous topics)”