Аератори за тревни килими

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси
Потребителски аватар
ентусиаст
Любител на южните растения
Регистриран: 09 фев 2012, 19:59
Район: Храбрино, 368,4 м н.в.
USDA zone: 7b/8a
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Аератори за тревни килими

Непрочетено мнение от ентусиаст » 10 юни 2015, 17:09

Споменахме за аератори в няколко теми. Пускам нова тема, специално за тази полезна машина. Нека всички, които вече са си закупили да споделят марка, модел, плюсове и минуси на машината, която ползват и каква площ обслужват с нея.

Обмислям покупка. Машината, идвала на моя обект, бе голяма Viking като стандартна косачка с кош. Това чудо ще ми е трудно да го паркирам- не ми се хаби толкова място, че си имам други планове за помещението. Все едно купуваш втора косачка. Позагледах се в брошурка на Viking и мернах една по-малка, компактна. Сигурно и цената е по-прилична. Трябва ми за обслужването на около 600 кв.м. Преди време гледах и едни малки, бодливи търкала в Баумакс, предлагани за аератори. Те вършат ли работа?

Чичо Любо, пусни една снимка на твоя аератор. Знам, че си доволен и откъде си го купи. Благодаря!

" Never argue with a fool, onlookers might not be able to tell the difference."
M. T.

sent from my PRAVETZ

Потребителски аватар
miroslavpetkov
Страстен любител на екстремни занимания
Регистриран: 18 сеп 2012, 10:48
Район: Варна
Любимо растение: Ensete Maurelli

Re: Аератори за тревни килими

Непрочетено мнение от miroslavpetkov » 10 юни 2015, 21:09

Страхотна тема <thumbup> Чакам с нетърпение снимки и коментари <icecream>

Потребителски аватар
dragodream
Регистриран: 22 окт 2014, 15:06
Район: Карлово
Надморска височина (m): 480
Любим климат: колкото може по-топло
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Непрочетено мнение от dragodream » 11 юни 2015, 10:19

Колега написах ти в друга тема на форума. Моят аератор го взех от Лидъл за около 100-120 лева с две представки. Моят райграс е около 350 квадрата,и ням проблем. Събирам с чували суха трева. Ще се справи и такава малка машина с твоя обект според мен. Все пак не се използва толкова често. Мисля че на моя мотора беше около 1200 вата.

Потребителски аватар
ентусиаст

Непрочетено мнение от ентусиаст » 12 юни 2015, 14:56

Искам да се поправя. Това, което съм мернала във въпросната брошурка, изобщо не е малко и компактно- два модела са: на бензин и на ток. Явно снимат по-високи хора по тия каталози, че всичко изглежда едно такова малко и много симпатично. Виждала съм на живо бензиновата и то в действие. Хич не е малка. Имам косачка от същата марка и като размер са 1:1. Цената не ми хареса. Засега. И това, че е голяма машина. Ако едно търкало, което струва 10-15 пъти по-малко, върши същата работа, струва си да помисля.

M. T.

sent from my PRAVETZ

Speed_kmg
Регистриран: 23 авг 2014, 00:00
Район: Пазарджик
Надморска височина (m): 260
USDA zone: 7a/7b
Любимо растение: Трахи България

Непрочетено мнение от Speed_kmg » 30 сеп 2015, 11:53

Здравейте, наскоро научих и аз колко важно е аерирането на тревата, затова сега си търся вариант да си закупя аераторче.
Общо тревният ми килим е около 500м3 и се чудя дали тези електрическите вършат работа - или само бръмчат и хабят ток :) .... ???

Потребителски аватар
ентусиаст

Непрочетено мнение от ентусиаст » 03 окт 2015, 00:04

@speed_kmg
Аз приключих за себе си тая тема. След упорито проучване разбрах, че читав аератор под 1300 лв няма. И са обемни, както вече коментирах по-горе. Бензиновите са предпочитани пред електрическите. Оставам на вариант: ползване на платена услуга. На моя обект необходимостта е 1-2 пъти в годината- октомври и април, като сега може и да прескоча октомври, но ще реша на место в края на месеца. А и по нашия край е доста приемливо като цена. 500-600 кв.м си е сериозна площ. Сигурно може и с онези търкала от хипермаркетите, но аз си имам и други хобита, та ще ми дойде в повечко тази активност. <serenade>

M. T.

sent from my PRAVETZ

Потребителски аватар
dragodream
Регистриран: 22 окт 2014, 15:06
Район: Карлово
Надморска височина (m): 480
Любим климат: колкото може по-топло
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Непрочетено мнение от dragodream » 03 окт 2015, 10:52

Колега няколко пъти ти писах , и не знам знам защо си мислиш че ти трябва голям аератор. Тези 500-600 квадрата се минават за 30 минути . С един аератор за 100лева говорим . Изпитано и ползвано вече 2-3 години. Вземаш един такъв с гаранция 3 години и си бачкаш. За тези 500-600 квадрата се приготви да изхвърлиш един "камион "трева. Далеко съм иначе щях да го докарам да ти демонстрира. Поздрави <thumbup>

Потребителски аватар
ентусиаст

Непрочетено мнение от ентусиаст » 03 окт 2015, 13:33

@dragodream
Благодаря ти за включването. Много внимателно те прочетох и преди като взех под внимание твоя опит. За съжаление не намерих никой с подобна машинка, за да видя/ пробвам. Мнението ми се оформи на база четене на чужди сайтове с огромна репутация и разговори със специалисти. Разбира се, имам си едно наум и затова исках мнение на обикновени потребители тук. <thumbup>

M. T.

sent from my PRAVETZ

Speed_kmg
Регистриран: 23 авг 2014, 00:00
Район: Пазарджик
Надморска височина (m): 260
USDA zone: 7a/7b
Любимо растение: Трахи България

Непрочетено мнение от Speed_kmg » 06 окт 2015, 23:32

Аз също говорих със (специалисти) по тази тема през изминалата седмица и все повече се насочвам към аератор че от 160лв. Мисля че ще ми върши работа:)

ПС: ако електрическите аератори не вършеха работа - то водещи фирми като Бош о волфгарден и други - биха ли правели точно такива машинки по 1000 вата ? А аз съм си харесал една от Баухаус - 1300 вата - за която ме увериха че не е слаба !

Отговори

Върни се в “Общи въпроси (Miscellaneous topics)”