Куриерските фирми - информация и актуални проблеми

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси

Куриерските фирми - информация и актуални проблеми

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 28 Окт 2016, 23:42

Понеже няма толкова жалка и трагична куриерска фирма като Спиди, от днес отново пускаме и Еконт за избор в сайта. Вече няма ден без проблеми със Спиди, те объркват дори и елементарни доставки и клиентите постоянно се оплакват.

Еконт са значително по-скъпи, но евтиното при Спиди нерядко излиза още по-скъпо. Вече почти всеки ден се случва да загубват пратки и да ги доставят след 3, 5 или дори 20 дни. Наглостта и безочието им обаче са безкрайни - когато клиентът откаже да получи пратка, която е забавена примерно седмица, Спиди ни я връщат, като ни задължават ние да платим разнасянето и в двете посоки. Независимо, че ни връщат умрели растения, те гледат да си вземат всяка тяхна стотинка. Машаала за чудовищната бюрокрация и за "чудесното" отнощение към клиентите!

Преди 2 дни една пратка от 3 растения и 9 кг, Спиди бяха я записали незнайно как като 600 кг. Клиентът отиде да си я получи от офиса им, а те му заявили, че дължи 300 лв. за доставка, защото пратката му била 600 кг. Нямам друго обяснение, освен че в Спиди работят само дебилни малоумници, защото няма как иначе служителите да носят пратката с една ръка, обаче да заявяват, че тежи 600 кг и да не се намери един здравомислещ служител, който веднага да вземе отношение и да реши проблема. След двудневни скандали, накрая се извиниха и оправдаха с компютрите, а клиентът си получи растенията. Не знам обаче какво им пречеше, в ерата на светкавичната комуникация, да вземат решението веднага и клиентът да си получи пратката без да загуби два дни.

Една клиентка, която онзи ден с огромна надежда си поръча Мангостийн за Пазарджик, успя с хиляди нерви да го получи чак днес, на третия ден след изпращането. Обади ми се по телефона и ми каза точно следното: "Искам да ви дам един приятелски съвет - повече никога не ползвайте Спиди".
Нямам какво повече да добавя.
Durian addicted (Durian is the King of all fruits)
Аватар
Kiril Donov
Graduated engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Дипломиран инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Mясто: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална темп.(°C): -15.2 since 1995
Минимум в посл. зима (°C): -10.5 (8 Jan 2017)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - King of the fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)

Re: Куриерските фирми - информация и актуални проблеми

UNREAD_POSTот reimbrant » 29 Окт 2016, 09:19

Преди няколко дни изпратих 8 кг. киви на наша колежка от форума от Русе/много и харесали миналата година и даже ме попита с какво съм ги поливал със захар ли/,и тя избра Еконд въпреки уверенията ми че са станали по скъпи От Спиди.Тя ми каза че просто Еконд е бил много удобен на първият етаж на зградата в която и е офиса.Сутринта е получила СМС ,но решила вечерта като слиза след работа да си вземе кашонът за да не хамалува нагоре,надолу.В един момент следобяда ми се обажда някаква жена и ми казва че е учудена от колета,не била поръчвала киви и не познавала Райчо,но го била отворила и си го платила та ме помоли да се обадя на нашият човек и да се свържат за да си оправят нещата.Станала е грешка със жена със същото име която се занимавала с цветя и служителят като видял името и Киви си помислил че са растения Киви и без да погледне товарителницата и връчил колета.Цената за доставка от Карлово до Русе е 7 лева за 8 кг. киви.Иначе приказката завършва с красив край/хепиенд/В офиса са и подарили кивито без да плаща и една стотинка дори и за транспорт,за сметка на фирмата,и за сметка на лековерният служител сигурно-някой трябва да изяде парсата.Та така понякога някоя грешка може и да е сладка.Сега спокойно на Райчо кивито ще полети за северна Ирландия,дано в самолета да не се изгуби багажа и да полети към Африка и да се чудят негрите какъв е този плод по дяволите, че и такива неща се случват. <453>
https://www.youtube.com/watch?v=Vy4CQOyQ-0k
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения

Mясто: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална темп.(°C): -16
Минимум в посл. зима (°C): -5
Любимо растение: Палми
Любим плод: смокиня
Любим климат: умерен с 4 сезона

Назад към Общи въпроси (Miscellaneous topics)