Некоректни фирми и доставчици

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси
Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 65 times

Некоректни фирми и доставчици

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 24 дек 2011, 16:11

Предлагам тук да описваме в подробности кой какъв горчив опит има с различни фирми и доставчици, включително онлайн. Разбира се, лош опит с Палм Център също може да се опише тук, но аз гарантирам, че винаги лично се старая да няма недоволни клиенти. И все пак, недоволни от когото и да е, пишете тук!
Гарантирам ви, че търсачките (като Гугъл) бързо ще популяризират всичко, което пишете и хората бързо ще разберат за вашият горчив опит. Некоректните търговци заслужават само това!

В тази тема всеки сам преценява какво да пише и си носи отговорността за това. Нито аз (Кирил Донов) нито Ботаническа градина-Пловдив ЕООД може да носи отговорност, че във форума, който е наша собственост се пишат негативни впечатления за някои фирми. Негативните отзиви могат да бъдат насочени и срещу Ботаническа градина-Пловдив ЕООД и ако това се случи, бих обвинявал единствено себе си!

Аз ще започна с моя опит наскоро да се сдобия със семена от сайта plumeria2u.co.uk
Сайта е много симпатичен. Още като започнах да го разглеждам, ми направи впечатление, че за смешно ниската цена за пакет семена (99 пенса), те предлагат и безплатна доставка до целия свят. Все пак не ми се вярваше да са мошеници и направих поръчка за много пакети семена, на стойност общо към 65 англ.лири. След 2 дни ми написаха, че семената са изпратени, но и до ден днешен още ги няма. Минаха вече близо 3 месеца.
Аз в последните няколко месеца непрекъснато поръчвам всякакви неща от Англия и всичко пристига до една седмица от там. Когато се усетих, че тези семена няма да дойдат, писах на фирмата няколко пъти, но те изобщо не ми отговориха. Накрая се свързах с PayPal, сайтът чрез който бях платил. Подадох оплакване и тъй като те и на тях не благоволиха да отговорят, случаят беше решен в моя полза и автоматично ми върнаха парите. (Това трябва да стане преди изтичане на 45 дневния срок от поръчката!)
Няколко дни след като всичко приключи, получих мейл от plumeria2u, в който ми казваха, че семената ми са били изпратени и вече няма да изпращат до България заради мен. <die laughing>
Честно казано, заболя ме. Защото много онлайн търговци изнудват клиентите си по този начин. Само че аз вече се усетих как става номера и няма да им се "вържа" повече. Едва впоследствие разгледах отново внимателно сайта и се усетих, че има доста съмнителни неща. Всъщност те са измамници. Нищо не пращат. Повечето хора си поръчват няколко пакетчета семена, на "дребната" цена от 2-3 паунда. Кой би тръгнал да се разправя за пари, за които си купуваш всеки ден един сандвич? А от фирмата ти казват да изчакаш още малко и така, докато мине 45 дневния срок и тогава вече нищо не можеш да направиш.

Преди 3-4 седмици си поръчах същите семена от друг търговец, пак от Англия, но на доста по-висока цена. Семената дойдоха за по-малко от седмица ...

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
Бобсъна
Специалист с много опит
Регистриран: 19 фев 2011, 12:21
Район:
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Re: Некоректни фирми и доставчици

Непрочетено мнение от Бобсъна » 24 дек 2011, 16:25

Чудесна идея е тази за ментерляците фирми!Ако може да се направи и една за коректните....

Изображение

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 24 дек 2011, 16:38

Нали се сещаш, че ние ако срещаме всеки ден по 10 некоректни фирми, би трябвало всички да избягаме на далечния остров при Робинзон Крузо ... или просто да се гръмнем!
А всеки ден, всеки един от нас среща много на брой коректни фирми. Затова е доста трудно да ги изброим. Слава Богу, те са много повече от измамниците!

Shagrath
Любител на южните растения
Регистриран: 19 апр 2010, 10:48
Район: с. Дряново, обл. Хасково, северозападен Сакар
Местоположение: 42° 4'52.98"N ; 25°56'0.70"E ; 140м. надморска височина ; зона 7б; северозападен Сакар
Надморска височина (m): 159
Been thanked: 0

Непрочетено мнение от Shagrath » 24 дек 2011, 17:12

Ама и измамниците не са никак малко, особено в България.

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 24 дек 2011, 17:46

Ами давай, опиши ги тук!

Потребителски аватар
ентусиаст
Регистриран: 09 фев 2012, 19:59
Район: Храбрино, 368,4 м н.в.

Непрочетено мнение от ентусиаст » 16 мар 2012, 22:48

Re: поръчки от Англия

Зависи за каква доставка сте платили. Съвсем наскоро поръчах 2 еднакви неща от 2 различни он-лайн магазина, на една цена. За едното платих за доставка 15 паунда и нещо, пристигна за 2 дни по DHL. За второто платих 5 и нещо и след 3 седмици се запених писмено на amazon и си ми върнаха парите веднага. След 2 дни пратката пристигна с Български пощи! Подвих опашка и пак записателствах да се извинявам и да си ми приберат парите. Ей такива ми ти работи.

" Never argue with a fool, onlookers might not be able to tell the difference."
M. T.

sent from my PRAVETZ

Потребителски аватар
todorpetrov
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 28 окт 2011, 19:46
Район:

Непрочетено мнение от todorpetrov » 12 мар 2013, 20:15

Поръчах три палми от палм центъра, Кирил ме пита с кой куриер да ги прати и аз мислейки ,че имаме договор със Спиди и Европът
му казах тези куриери. Кирил звъннал в Спиди и му казали цена за доставка до офиса ми във Варна 180 лв. Това му се сторило много и ми звънял два пъти, но аз не съм чул телефона и не съм отговорил. Той решил, че щом имаме договор със Спиди няма проблем да ги прати с тях(предполагайки че имаме отстъпка). После разбрах,че със Спиди договор нямаме от една година и съм подвел Кирил, който за последващото няма никаква вина. И така... Днес звънят от Спиди и ме информират, че доставката ми ще струва 244 лв и стотинки и аз ги попитах защо цената е толкова висока след като първоначално са казали друга(по-ниска цена). Отговорът беше, че палмите тежат над 340 кг. и било по 0,70 лв. на кило. Аз попитах ако дойда да ги взема от техния офис цената ще бъде ли по-ниска. Отговорът беше -15%. Отидох да си взема палмите от техния офис и ги накарах да ги изтеглят пред мен. Оказа се че тежат 167 кг. Тогава те казаха че ще го сметнат на обем и ми обявиха цена 209 лв. Поради безсмислието да се спори с тях платих си като поп и си тръгнах. Категорично Спиди не са коректен доставчик. <teaching2>

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 25 сеп 2013, 23:20

В тази тема можем да споделяме горчив опит не само с растения. Тия дни се надявам да ми остане време да споделя горчивия си опит с две фирми:
- за дограма, с асеновградското поделение на фирма БОАЛ и
- за автомобили, с фирма Миркат, дилър на Сузуки (Suzuki).

А съвсем скоро съм намислил да отворим и тема за фирми и места, от които сме останали много доволни. На първо време имам предвид два малки хотела с уникални ресторанти, които заслужават малко безплатна реклама.
Нашият форум има отлична индексация в търсачките. Каквото се напише - добро или лошо, после излиза на първа страница в Гугъл.

Потребителски аватар
Kiril Donov

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 07 окт 2013, 20:16

Бобсъна написа:Г-н Донов, Камен и Лина продават в Пазарджик вашите кивита ...

На всички са ни омръзнали с техните цигански пазарлъци.
Но след днешните им изпълнения в разсадника, да добавят скришом растения към количката си (с цел да не ги платят), както и да си позволяват тайно да сменят растения и да взимат такива, които вече са заделени и платени от други клиенти, ето това вече не мога да приема. От днес съм забранил на тях да им се продава, какво и да е от нашия разсадник.
Имат купени 15-20 кивита и 15-20 цитруса. След като ги свършат, "Канна Елит - Камен и Лина" повече не би трябвало да продават наши растения. Ще бъда благодарен, ако някой сподели с мен в случай, че продължат да продават наши растения и в бъдеще.

Потребителски аватар
Бобсъна
Специалист с много опит
Район:

Непрочетено мнение от Бобсъна » 23 дек 2013, 12:40

В Продавалника върлува некв измамник....изпапал неколко мандарини и им продава семките(явно не знае че качествените,хубави мандарини са безсеменни):

Код: Избери всички

http://prodavalnik.com/mandarina-citrus-reticulata-semena-5-broya-ot-indiya-i33917307

Изображение

Потребителски аватар
benisat
Майстор на бананите и цитрусите
Регистриран: 14 май 2011, 08:21
Район:

Непрочетено мнение от benisat » 23 дек 2013, 13:28

Аз му го написах,ама той ша ма изтрие като види! <red card>
Той тоз Кичко ли е ,къв е,продава семена от всичко кот може да се вади семки <shooting>

„Човек има нужда от малко лудост, в противен случай никога няма да посмее да среже въжето и да е свободен.“

Зорба

Потребителски аватар
Бобсъна
Специалист с много опит
Район:

Непрочетено мнение от Бобсъна » 23 дек 2013, 13:43

IИ аз ,и Мармозанка му писахме,ама ни трие кат за световно мръсника!!! <chasing with axe>

Изображение

Потребителски аватар
marmozana
Специалист с много опит
Регистриран: 26 юли 2011, 13:41
Район: София

Непрочетено мнение от marmozana » 23 дек 2013, 14:22

A, Бобс, точно тоя не съм го хранила <he-he> Друг беше, ама те такива артисти в продавалника не са рядкост, та мой ли ги запомниш всичките...

"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми

NikiStoianov
Регистриран: 06 ное 2012, 19:08
Район: Варна

Непрочетено мнение от NikiStoianov » 25 дек 2013, 12:50

Друго си е то семена за рози да подаваш <thumbsup>

Код: Избери всички

http://prodavalnik.com/semena-za-rozi-0-10st---nasipno-promotsiya-i24049459

ivo_nekitov
Метеорологът на форума
Регистриран: 15 сеп 2010, 11:58
Район: София, Видин
Надморска височина (m): 88
USDA zone: 7a
Любимо растение: Vitis Vinifera
Любим климат: топъл
Метеостанция: http://www.stringmeteo.com/stations/bac ... achovo.htm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times

Непрочетено мнение от ivo_nekitov » 25 дек 2013, 13:08

Мислиш ли, че няма достатъчно балъци да се хванат на тая "даварела"? <thumbsup> <he-he>

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Куриерските фирми - информация и актуални проблеми
    от Kiril Donov » 28 окт 2016, 23:42 » в Общи въпроси (Miscellaneous topics)
    1 Отговори
    677 Преглеждания
    Последно мнение от reimbrant
    29 окт 2016, 09:19

Върни се в “Общи въпроси (Miscellaneous topics)”