Полезни линкове по нашата тематика

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси

Re: Полезни линкове по нашата тематика

UNREAD_POSTот marmozana » 22 Фев 2013, 19:09

Имам мат'рял, ще тествам, като се яви някое хлоротично растение.
"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми
Аватар
marmozana
Специалист с много опит

Mясто: София

UNREAD_POSTот h2o » 23 Фев 2013, 17:36

Пробвайте със СЕКВЕСТРЕН -на Синджента ,много бърз ефект има .Тук край морето почвата е ужасно варовита и някои по-чувствителни растения само с него ги оправям.Има го в агроаптеките -пробвайте ще се уверите !
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур
Аватар
h2o
Дипломиран инженер-агроном

Mясто: гр.Добрич
Надморска височина (m): 110
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална темп.(°C): -18*С 2010г.
Любимо растение: вашингтония филифера

UNREAD_POSTот alhimica » 16 Авг 2013, 22:27

ivo_nekitov написа:Много полезен сайт на една наша съ-форумничка. Койно се интересува дори само любителски, като мен, вярвам, ще го оцени!

И един въпрос едновременно към нея и Кирил. Става дума за желязото и елиминирането на дефицита му при някои растения.
Интересува ме, дали освен грубите лъжици с трудноусвоима и бързо преминаваща в съвсем неусвоими форми зелен камък(ж. сулфат), не може да се тори с т. нар. Жълта Кръвна сол (Калиев Фероцианид) и резултатите да са по-добри...? Някой пробвал ли е? Същото се отнася и за червената такава.

Забрави за жълтата и червената кръвна сол. Желязото е в неусвоима форма, но пък за сметка на това, ще имаш други проблеми. Пробвай с пепел от брикети, в нея има доста желязо, а ако успееш да намериш отнякъде пиритна огарка няма да имаш проблем с желязото дълги години. Може да се използва още и много разреден р-р на железен трихлорид,железен (III)сулфат(1:1000-2000), пулверизиран по листата. Според мен усвояемостта на желязото зависи и от рН на почвата.
alhimica

UNREAD_POSTот marmozana » 07 Фев 2014, 12:25

Купувах миналата седмица разни семена от ибей и видях в магазина на продавача много подробни и полезни инструкции за засяването на различни видове семена.
Код: Избери целия код
http://scamptonsucculents.mybisi.com/pages/instructions
"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми
Аватар
marmozana
Специалист с много опит

Mясто: София

Re: Палми - обща

UNREAD_POSTот Монов » 21 Окт 2014, 21:19

Е за такава изложба си мечтая...
http://www.palmtalk.org/forum/index.php?/topic/10596-south-florida-palm-society-spring-sale/
Аватар
Монов
Градинар (Gardener)

Mясто: Враца
Любимо растение: Палми Bismarckia
Любим климат: Жешкия

UNREAD_POSTот achovd » 14 Авг 2015, 23:32

http://www.treehugger.com/natural-sciences/extinct-tree-grows-anew-after-archaeologists-dig-ancient-seed-stockpile.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Judean_date_palm

Който се интересува може да погледне тук, става въпрос за сорт финикова палма, наречен Юдейска финикова палма. Смята се за изчезнал, но от намерени древни семена на 2 000 г. е покълнало растение, което дори е цъфнало.Били са засадени 3 семена и това е успяло да поникне. <thumbup>
Аватар
achovd
Запален Градинар (Garden Enthusiast)

Mясто: Видин
USDA zone: 6b/7a
Любимо растение: Трахикарпус принцепс и "Пловдив", Сабал минор

Предишна

Назад към Общи въпроси (Miscellaneous topics)