Невероятни открития

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси

Невероятни открития

UNREAD_POSTот chicholyubo » 04 Юни 2013, 12:48

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
LZ1LPK
Аватар
chicholyubo
Специалист и в детайлите

Mясто: София\Горни Лозен
Надморска височина (m): 680
USDA zone: 6b/7a
Абсолютна минимална темп.(°C): - 19.1 на 24 Яну 2016,08:45
Минимум в посл. зима (°C): -7.5 на 22 Дек 2017
Любимо растение: Cocos nucifera
Любим климат: Субтропичен
Метеостанция: http://exotic.bg/Lyubo/weather/

Re: Невероятни открития

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 04 Юни 2013, 14:36

Не знам как е при вас, но на моя телевизор Animal Planet има голям знак върху екрана. На тези клипове такъв няма.
Аз лично мисля, че това е поредната интернет измама. В днешно време всеки, за нула време може да направи съответните монтажи и компютърна графика на домашния си среден клас лаптоп. После е още по-лесно - даваш атрактивно име и описание в YouTube и за нула време генерираш 10 милиона гледания.
Няма да се изненадам, ако скоро снимат русалки и в Куклен ... <die laughing>
Durian addicted (Durian is the King of all fruits)
Аватар
Kiril Donov
Graduated engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Дипломиран инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Mясто: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b
Абсолютна минимална темп.(°C): -15.2 since 1995
Минимум в посл. зима (°C): -10.5 (8 Jan 2017)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - King of the fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)

UNREAD_POSTот marmozana » 04 Юни 2013, 15:04

Kiril Donov написа:Няма да се изненадам, ако скоро снимат русалки и в Куклен

Като нищо! По последни данни Куклен вече има излаз на Егейско море, така че нищо не пречи и русалки да се явят <he-he>
"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми
Аватар
marmozana
Специалист с много опит

Mясто: София

UNREAD_POSTот ivo_nekitov » 04 Юни 2013, 15:25

Това са пълни глупости. Пак повтарям: скептичният начин на мислене е МНОГО важен. Помага и при такива невинни фалшификации, а и в реалния живот - за да не ти продадат банан, цъфтящ на минус 30 или вечен двигател ; ))
ivo_nekitov
Метеорологът на форума

Mясто: София, Видин
Надморска височина (m): 88
USDA zone: 7a
Любимо растение: Vitis Vinifera
Любим климат: топъл
Метеостанция: http://www.stringmeteo.com/stations/bac ... achovo.htm

UNREAD_POSTот Shagrath » 04 Юни 2013, 16:48

Така е, скептицизма е по принцип много полезно нещо - особено ако живееш в България. Но от друга страна, добре че Айнщайн не беше скептик. <cheers>
Shagrath
Градинар (Gardener)

Местоположение: 42° 4'52.98"N ; 25°56'0.70"E ; 140м. надморска височина ; зона 7б; северозападен Сакар

UNREAD_POSTот ivo_nekitov » 04 Юни 2013, 16:59

Не, научното мислене е неразривно свързано със скептицизма: да родиш теория, да я докажеш и да покажеш доказателствата.
За да могат те да убедят и останалите: останалите задължителнно са скептици. Инак не биха били учени, а окултисти, попчета или ...балъци. След като повторят експериментите и изчисленията ти, теорията се смята за доказана.
ivo_nekitov
Метеорологът на форума

UNREAD_POSTот ivo_nekitov » 04 Юни 2013, 17:10

За да не бъда голословен, веднага ще дам конкретен пример от форума:
Много харесвам коелгата банановъд Оливър Куин и го уважавам за ентусиазма му. Но докато не видя доказателства - с очите си, или снимки преди и след презимуването с мулч на видове, различни от Басджо, все още не кредитирам напълно твърденията му, че са му презимували без отопление няколко вида, различни от упоменатия. Причините? Поне 3: 1. Моят опит(вярно, несрваним с този на много колеги съ-маниаци), 2. Твърденията на Киро, че в нашите условия само Басджо успява, 3. Останалият материал в НЕТ-а, който твърди същото за нашата зона.
И това е скептицизъм, не НЕВЕРИЕ, защото 1. Може човекът да ползва мулчиране, което аз не съм и там да е ключът или2. Може би е в по-топла зона с по-благи или по-къси минимуми.

Недоверието тип "Тома НЕверни" в никой случай не бива да се бърка със здравословния скептицизъм. Последният е по-скоро инструмент на ума за извличане на достоверни и обективни истини. Вярата е за вярващите, експериментът и доказателствата - за рационалистите. Изборът е личен. Много бих желал да има русалки, но за съжаление няма доказателства за това ;)
По тоя и подобни казуси, най-вече идиотските филмчета с НЛО, един аргумент от общ характер:
Откак съм в НЕТа, непрекъснато някой подава подобни сензационни филчета. Те или са очевиден фейк, или са с толкова лошо качество, че не си струва да се гледат.
Въпрос на скептика: След като от поне 5-6 години има масово - вероятно сторици милиони качествени мултимегапикселови камери - сами , към фотоапарати или към телефони, как, мама му стара няма НИТО ЕДНО качествено заснето филмче или поне форография на русалка, баба Яга, Лох Неското чудовище или син гущер от Алдебаран?
ivo_nekitov
Метеорологът на форума

UNREAD_POSTот Бобсъна » 04 Юни 2013, 20:41

Изображение
Аватар
Бобсъна
Специалист с много опит

UNREAD_POSTот ivo_nekitov » 04 Юни 2013, 23:19

ivo_nekitov
Метеорологът на форума

UNREAD_POSTот sky_guitar » 05 Юни 2013, 00:00

Астрономите не виждат НЛО при положение че се взират всяка нощ с все по- съвършенни оптични средства,но има хора ,които вдигат глава и са сигурни че виждат летящи чинии!Учените от НАСА виждат на Марс скали изследвайки състава им с помощта на марсоходите,но има хора ,които виждат не скали а мишки,плъхове, лица и какво ли още не.
Изводът е умният не вярва в недоказани неща,неукият и прост човек се лъже лесно.
Трябва да се отбележи че тези гръмки твърдения са и доходоносен бизнес за много хора,издават се книги,филми и т.н.
Аватар
sky_guitar
Градинар (Gardener)

Mясто: КВ.Струмско.

UNREAD_POSTот benisat » 05 Юни 2013, 15:03

marmozana написа:
Kiril Donov написа:Няма да се изненадам, ако скоро снимат русалки и в Куклен

Като нищо! По последни данни Куклен вече има излаз на Егейско море, така че нищо не пречи и русалки да се явят <he-he>

В село Куклен зимата е толкоз топло че лястовичките отлитат към Норвегия!
„Човек има нужда от малко лудост, в противен случай никога няма да посмее да среже въжето и да е свободен.“

Зорба
Аватар
benisat
Майстор на бананите и цитрусите

UNREAD_POSTот Светльо » 19 Сеп 2013, 08:48

Шантава тема :)
Ето нещо странно и от мен.
От известно време някакви такива работи ми попадат, как БГ била една от най-старите цивилизации в цяла Европа, това се знаело и от западните цивилизации (пишело го във Ватикана примерно) и т.н., но се криело (защо пък толкова трябва да се крие не знам).
Та, и аз съм скептичен към всичко, но от друга страна за мен няма невъзможни неща.
Т.е. знам ли ? Винаги има шанс пък и това да е вярно ?

http://ydara.com/index.php?option=com_c ... Itemid=229
Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!
Аватар
Светльо
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот NikiStoianov » 19 Сеп 2013, 20:08

България няма почти нищо общо с тая работа, нито българите като цяло.

Иначе това, което пишат си е факт, макар да е трудно да се подкрепи с физически доказателства, защото те са под десетки метри морски наноси.
Факт е, че около черно море е имало много гъсто население, което е разполагало с най-богатите ресурси на планетата - реки бол, плодородна земя, огромно езеро, чудесен климат, кръстопътно положение и т.н. и т.н.

Продължител на тази цивилизация са прототраките. Тоест след потопа народите населявали морския бряг мигрират на запад и постепенно се обособяват в една народност наречена прото траки, които после стават траки и т.н. Тоест траките са си исконните жители на нашите територии още от пещерните хора. Малко народи по света могат да кажат същото за себе си. Само че в нашата кръв е останала само щипка от кръвта на тази ранна цивилизация.

Между другото пряк неин продължител са поселенията по варненското езеро - прочутия варненски халколитен некропол с най-старото обработено злато в света. Това са няколко селища от по 20-30 къщи по брега на езерото. Странно от къде имат толкова злато, след като по варненско няма златоносни реки, камо ли пък мини. Или са го донесли със себе си при преселването, или са го спечелили от търговия. Само че какво може да предложи в търговията едно такова малко поселение???

Обширна и интересна тема, за съжаление още слабо проучена.
NikiStoianov
Градинар (Gardener)

Mясто: Варна

UNREAD_POSTот Светльо » 19 Сеп 2013, 22:25

:) наистина е интересно, поне за някои :)
Не ми харесва това, че, общо взето, историците малко ги представят в изкривен вид нещата и докато човек научи, какво реално се случва и се е случвало, трябва бая да изчете и да мисли. И дори тогава не е сигурно, че ще разбере точната истина. :)
Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!
Аватар
Светльо
Градинар (Gardener)

UNREAD_POSTот sky_guitar » 19 Сеп 2013, 22:37

Темата е интересна и заслужава проучване,но как да надникнеш в дълбините на морето!
Аватар
sky_guitar
Градинар (Gardener)

Mясто: КВ.Струмско.

Следваща

Назад към Общи въпроси (Miscellaneous topics)