Полза от растенията вкъщи - митове и легенди?

Ако имате въпроси относно растения в Палм Център;
Ако имате излишни растения за размяна;
Други общи въпроси
Потребителски аватар
Светльо
Любител на южните растения
Регистриран: 29 юли 2013, 16:38
Район:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Полза от растенията вкъщи - митове и легенди?

Непрочетено мнение от Светльо » 06 яну 2014, 18:14

Чел съм някакви такива неща, и се чудя - има ли нещо вярно в това ?

Изображение
Изображение

Oh, bathroom
Оh, Joy
The village bathroom is the greatest joy!!!

Потребителски аватар
dobis
Специалист по Clivia
Регистриран: 24 сеп 2013, 19:28
Район:

Re: Полза от растенията вкъщи - митове и легенди?

Непрочетено мнение от dobis » 06 яну 2014, 19:22

Дрън -дрън...това не е за нашего брата.

Така или иначе парите на мъжо ще бъдат изхарчени - пита се за мацала и парцалки , или за някоя китка. Жените сме затова , да се справяме с финансите - колкото повече , толкова повече...
Хубавото за мъжа е , че знае къде е жена му ...Или се е заровила в градината , или се е възчепила на нещо и наглежда бурена , или е заседнала на компа и набелязва новата жертва.

Та какво ще ни изцери , кое ще ни затрие ...бля бля...Положителните емоции от новото цвете , удоволствието да си го отглеждаш ... кефа като се фукнеш "Виж го моя тутмак "...това лекува. Той да ти се прибира всяка вечер зацапал свещите и да се чуди за какво да се заяде и как да ти изпили нервите - няма китка хапче дето ще те излекува от гадното настроение. Но пък веднага да си кажеш , ти така , ама аз си знам как и още на другия ден вземаш антидота - ново цвете за повечко пари ...те това вече е лек и балсам за душата. <Don't worry> <make face>

Стискай зъби и се смей ! Чакай и се надявай !
-----------------------------
Дограмата ми хлопа , дограмата ми хлопааааа....
--------------------------------
http://dobis.snimka.bg/?profile,albums

Потребителски аватар
marmozana
Специалист с много опит
Регистриран: 26 юли 2011, 13:41
Район: София

Непрочетено мнение от marmozana » 29 яну 2014, 17:07

Аааа, една мистерия е разкрита. Вкъщи се чудехме кой ни изпива ракията, а то кой бил! Спатифилиума е виновен <die laughing> Ето що чичето искаше да разкара неговия, явно се е усетил по-рано <he-he>

"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми

Потребителски аватар
dobis
Специалист по Clivia
Район:

Непрочетено мнение от dobis » 29 яну 2014, 18:34

Я кажи нещо по-конкретно ...стана ми много интересно ... може да свъртя набързо някой пък аз... <he-he>

Потребителски аватар
marmozana
Специалист с много опит
Регистриран: 26 юли 2011, 13:41
Район: София

Непрочетено мнение от marmozana » 29 яну 2014, 19:00

Добчо, в десния долен ъгъл на тази картинка е заподозрения.
Изображение

"Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука. Затова някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят" A. Aйнщайн
Торове, препарати - онлайн магазинът се премести на нов адрес -> в синьото търкалце под аватара ми

Потребителски аватар
Бобсъна
Специалист с много опит
Регистриран: 19 фев 2011, 12:21
Район:
Been thanked: 8 times

Непрочетено мнение от Бобсъна » 29 яну 2014, 19:09

При мен гадните Сансита ми смучат от бирата!!!! <cheers2> <cheers2> <cheers2> И затва свършва за отрицателно време!!!Добре че беха НАСАджийте да ме открехнат!!!

Изображение

Потребителски аватар
dobis
Специалист по Clivia
Район:

Непрочетено мнение от dobis » 29 яну 2014, 19:27

Луда работа ...а аз се чудя що не мога да се отърва от виненки ...пък то щото не го гледам това из дома. За малко да си помисля че са от изпаренията на моя кога зацапа свещите <thumbsup>

ivanova
Регистриран: 15 апр 2013, 21:45
Район: Хасково

Непрочетено мнение от ivanova » 20 юни 2014, 11:03

dobis написа:Дрън -дрън...това не е за нашего брата.

Така или иначе парите на мъжо ще бъдат изхарчени - пита се за мацала и парцалки , или за някоя китка. Жените сме затова , да се справяме с финансите - колкото повече , толкова повече...
Хубавото за мъжа е , че знае къде е жена му ...Или се е заровила в градината , или се е възчепила на нещо и наглежда бурена , или е заседнала на компа и набелязва новата жертва.

Та какво ще ни изцери , кое ще ни затрие ...бля бля...Положителните емоции от новото цвете , удоволствието да си го отглеждаш ... кефа като се фукнеш "Виж го моя тутмак "...това лекува. Той да ти се прибира всяка вечер зацапал свещите и да се чуди за какво да се заяде и как да ти изпили нервите - няма китка хапче дето ще те излекува от гадното настроение. Но пък веднага да си кажеш , ти така , ама аз си знам как и още на другия ден вземаш антидота - ново цвете за повечко пари ...те това вече е лек и балсам за душата. <Don't worry> <make face>

Това много ми хареса.... <thumbsup> точно така си е, като ме потърси - аз съм в градината!!!!! <thumbsup>

Потребителски аватар
sylay
Регистриран: 25 яну 2014, 12:13
Район: ПЛОВДИВ
Любимо растение: Мурая
Любим климат: субтропичен
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Непрочетено мнение от sylay » 26 окт 2017, 11:22

Който разбира руски да напише в гугъл: "ФИКУС НА БЕРЕМЕННОСТЬ" и да прочете стотиците случаи на забременяване/желано или не/, когато се сложи фикус в спалнята. Аз случайно го открих, като търсех мнения относно фразата на Петър Дънов, че "Фикусът е безплодно растение, но дава нещо от себе си. Фикусът е за интелектуалците. Който иска да забогатее да отглежда фикус."
Може да ви е смешно, но много руски дами го използват за забременяване и са уверени в действието му. За забогатяване, обаче нищо не са писали.

Аз специално започнах да се занимавам с растения като хоби на 21 години. Бях студентка и ми направи впечатление, че сред колегите ми тези, които се занимаваха с цветя бяха поне една идея по-интелигентни и по-успешни във всичко, което правеха в сравнение с другите. Не казвам, че живота им е бил по-лек, но просто постигаха повече успехи. И реших и аз да бъда като тях. Първото растение, с което се обзаведох беше 1 алое от 1 бабичка. И до сега си го отглеждам. Е! После колко духовни "шамари ядох" от покупката на растения еднодневки, преди да се науча да не се доверявам на продавачки в цветарски магазини и да чета за всяко растение преди да го купя.... но това е друг въпрос.

Преди 1-2 години прочетох нещо за растенията от Ванга и Дънов и разбрах, че май съм била права.
"Ако вляза в един дом и видя, че няма цветя в този дом, зная вече, че тези хора не са много от умните. Когато мъжът и жената в някой дом обичат цветята, те имат нещо благородно в характера си." - Дънов
"Не късайте цветята" - Ванга, Дънов
"Има едно цвете, което който го има в двора си сънува кошмари, особено когато то цъфти." - Ванга
Последна промяна от sylay на 26 окт 2017, 12:43, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
sylay

Непрочетено мнение от sylay » 26 окт 2017, 12:12

Това пък е точно моята тема. От поне 1 година събирам подобни идеи и факти за растенията вкъщи. Събрала съм 56 страници на принципа copy/past. Вече са с обема на цяла книга. Хванати от тук от там, че и по разкази на мои познати. Ето малко инфо:

* Учителя казва: “Между растителното царство и човешкото има връзка. Растенията вън от човека не съществуват. Растенията и животните са фази, през които човешкият дух е минал”.
* Това, което става в растителното царство, има отражение в психическия живот на човека:
– Етерният двойник на растенията поглъща нашите мисли и чувства;
– Растенията представляват резервоар от жизнени сили за развитието на човека;
– Дълголетието на човека зависи от растенията;
– Растенията познават закона на дълголетието по-добре от човека.
ДЪРВЕТА
* Като садиш дърво, ще му кажеш как да израсне и то ще расте, както си му казал. Много са умни растенията.
* Ако един градинар обича плодните дървета, те винаги растат добре, дават повече плод. Плодните дървета желаят да им се обръща внимание, да ги обича някой. Като обичаш дървото, като че ли му предаваш нещо. И затова добри градинари са тези, които обичат дърветата.
* Има връзка между растенията и човека. Или с други думи, онова, което има да стане с нас или което става с нас, то се отразява върху плодните дървета.
* Наблюдавайте плодните дървета, в някой двор: докато клоните им са зелени, хората в тази къща си живеят. Добре, но започват ли да съхнат, животът се разваля благодарение на лошите мисли, които вземат надмощие. След това някой от тази къща ще умре.
* Тайната на градинарството се крие в изкуството да събудиш желанието в растението.
* Последните плодове на дървото са по-хубави от първите. Младото дърво не дава доброкачествени плодове. Колкото минават годините, плодовете на дървото стават по-едри, по-вкусни и по-сочни.
* Сегашните хора приличат на ония градинари, които режат долните клони на дърветата, да ги направят високостеблени Те не знаят, че високостеблените дървета не задържат плодовете, както нискостеблените.
* Каквото човек е пипнал с ръката си, напълно прилича на него. Житото на разумния човек е хранително, едро, доброкачествено.
* Ако се отнасяте по-добре с дърветата, растенията, ще живеете по-добре и по-дълго.
* Там, дето хората садят и отглеждат плодни дървета, по-малко боледуват от ония, които не се занимават с това.
* Ти ще вземеш едно дърво, ще го отсечеш, ще го изгориш, но ще знаеш, че и ако днес хората страдат толкова много, това се дължи на изсичането на горите. Всички изчезнали култури се дължат все на изсичането на горите. Защо, например, в Сахара няма никаква култура? В растенията се крие известна енергия, без която, нито животинското, нито човешкото царство могат да прогресират."
* Корените на растенията държат водата в почвата на определено ниво и ако ги няма тези растения, то водата ще да потъне много надолу.
ДРЯН – Който е слабохарактерен и иска да добие увереност и твърдост нека да засади дрян, да го отглежда и да яде от плодовете му.

ЦВЕТЯ
* Като ученици, вие трябва да знаете, че всяко цвете има свое велико предназначение. Щом е така, не късайте цветята безразборно. Късате ли ги, мачкате ли ги, и вие ще пострадате в известно отношение. За пример, ако откъснете един син цвят и го захвърлите, непременно ще изгубите нещо във вярата си. Ако постъпите небрежно с някой жълт цвят, ще изгубите нещо в умствено отношение. Ако смачкате някой червен цвят, животът ви ще се намали. Искате ли да се закичете с някое цвете, да му се порадвате, не го късайте, но турете го в една малка саксийка и постоянно го гледайте. Откъснете ли един цвят и го дадете на своята любима или на своя любим, вие му давате любов, която скоро ще увехне.
* Тревата, когато се къса, не изпитва болка, но когато се изтръгва с корен – изпитва. По-високо организираните същества имат болка. Тревите спадат към по-низша степен на развитие.
* Хубаво е да не късате цветя. Като ги берете, после все ще ви боли глава.
* Децата не трябва да късат листата и цветята, това има лошо влияние върху тях и като пораснат, ще вършат по-големи вреди.
* У растенията има известна привързаност и обич. Ако ги обичаш, те дават по-добър плод. Ако си разположен към тях, те са готови да те възнаградят.
* За да бъдете здрави, посадете няколко цветя в саксии или в градината си и ги отглеждайте.
* И болен да си, ако обичаш цветята, по-скоро ще оздравееш. Цветята регулират нервната система. Добре е нервният човек да полива червени цветя и да ги мирише. Забелязано е, че музикантите, които обичат цветя, свирят по-добре от ония, които не ги обичат. Мога да определя на всеки музикант какви цветя да отглежда. Това помага и за физическото им развитие.
* Който иска да бъде здрав, да не страда, нека отглежда цветя. Те лекуват, съживяват и подмладяват човека.
Ако сте нещастни, всеки един от вас да си вземе една саксия, едно карамфилче, или едно друго цвете, което цъфти по няколко пъти в годината; посади го и го обикни. Погледни и обикни това цветенце. Ти ще кажеш, че не може да обичаш цвете. Човек и той е едно цвете, което е цъфнало.
Мнозина от вас искате да се самовъзпитавате. Най-първо трябва да имате някое цвете, което да обичате. Аз не зная кои цветя вие обичате.
* Да обичаш едно цвете като един човек. Цветята се влюбват. Едно цвете като те обикне, ако го отделиш от себе си, то изсъхва.
Има растения, като им направиш една малка услуга, като ги полееш, помнят. Има растения, като се приближиш, радват се. Едно растение, като те обикне, ако не го посетиш, увяхва. Има растения, като ги извадят из къщи, увяхват, като ги върнат в къщи, освежават се. И растенията обичат.

Потребителски аватар
sylay

Непрочетено мнение от sylay » 26 окт 2017, 12:42

* Цветята държат в изправно положение не само носа ви, но и очите ви, защото всички тия краски лекуват очите, лекуват носа, лекуват и устата. Цветята са предпазителна мярка за болестите. Затуй ония, добрите градинари, не боледуват. Който е градинар, той е здрав.
* Ако детето е нервно, накарайте го да полива най-различни цветя. Ще видите как ще се моделира неговият характер. След няколко години тези цветя ще почнат да моделират неговата нервна система.
* Майките трябва да възпитават децата си чрез растенията и цветята. За това те трябва да знаят кое цвете какво въздействие оказва върху различните деца. Ако едно дете е хилаво, нека майка му направи една малка градинка и го остави да обработва, да отглежда червени карамфили. Няма да се минат година-две, и това дете ще започне да се поправя. Червените карамфили се отразяват здравословно върху децата.
* Ако някое дете е много буйно, няма да отглежда червени карамфили, но сини или бели цветя.
* Ако ти имаш цветя в саксия и цветята в саксията не боледуват, не съхнат, ти здрав ще бъдеш. Щом започнат цветята да боледуват, щом ти донесат едно цвете и то изсъхне, и ти ще боледуваш. Диагноза е. Трябва да бъдеш силен. Защо трябва да ги пазиш? Да не би друг човек да мине и да изсъхнат. Когато мине друг човек, който боледува, цветята възприемат болестта, не могат да изтърпят.
* Миризмата на цветята е в състояние да премахне скръбта на човека и да подобри настроението му. Певците не бива да миришат цветята отблизо, защото тяхната любов-ухание отделя такива прашинки, които развалят гласа.
* От 8 000 години хората са придобили много знания, но още има да придобиват. Днес те гледат на растенията и на животните като на несъзнателни същества, но ако разбираха езика им, щяха да влязат във връзка с тях, да видят колко знания имат те.
* Вие минавате по цветята с краката си отгоре. Тия цветя са изложение на същества, които седят много по-високо. Те са направили изложение на своите картини, а ти минаваш с краката си по тази изложба. След туй ще те сполети нещо. Не съветвам никого да къса цветя. Откъсването на едно цвете се отразява зле на човека. Хората не знаят това. Късането на цветята се чувства от Земята, която е един жив организъм. За живите и здравите хора не късайте цветя! Давайте им с корен.
* Влезете ли в един дом, по цветята, които домакинята отглежда, можете да се произнесете за нейния характер. Всяка външна проява на човека определя неговия характер. Добре е човек да отглежда цветя, но трябва да се знае, че всяко цвете е израз на известна интелигентност. От цветята, които човек отглежда, съдим за степента на неговото развитие. Човек не съзнава защо обича някои цветя повече от други. Макар и да не съзнава това, обичта му към едни цветя повече, отколкото към други, показва какви способности и сили се крият в него.

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Летата-легенди
    6 Отговори
    1923 Преглеждания
    Последно мнение от ivo_nekitov
    17 ное 2015, 18:49
  • New post Мушички по растенията
    57 Отговори
    7448 Преглеждания
    Последно мнение от Tsonny Naydenov
    31 юли 2015, 01:07
  • New post Растенията на zAcK
    29 Отговори
    5657 Преглеждания
    Последно мнение от zack
    20 юли 2018, 12:40
  • New post Кои са най-добрите торове за растенията?
    от Kiril Donov » 16 юни 2013, 21:00 » в Торове и торене (fertilizers)
    117 Отговори
    14016 Преглеждания
    Последно мнение от hkhristov
    19 апр 2017, 23:03
  • New post Изкуствено осветяване на растенията
    37 Отговори
    6923 Преглеждания
    Последно мнение от vinil
    23 сеп 2017, 15:02
  • New post Биологично отглеждане на растенията/ Без химия
    27 Отговори
    11147 Преглеждания