Относно климата на Варна

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 7b/8a
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 54 times
Been thanked: 95 times

Относно климата на Варна

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 24 яну 2014, 12:10

Ето ви тема, от сега нататък нямате право да пълните другите теми с едни и същи безкрайни спорове. Тук можете да си спорите на воля, но без да се обиждате един - друг! А в останалите теми, моля да се въздържате от коментари и най-вече от спорове на тема Варна! Започне ли спор за нещо, веднага трябва да си го прехвърлите тук.
Прехвърлянето на мнение на мен ми отнема 5 минути, а изтриването ми отнема 3 секунди. Познайте аз кое ще избера, ако мненията ви не са на подходящото място.
Желая ви приятни и ползотворни дискусии на тема Варна. <cheers2>

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
Kolibar
Гларус, с градина край морето ...
Регистриран: 04 окт 2013, 00:52
Район: Варна
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Относно климата на Варна

Непрочетено мнение от Kolibar » 24 яну 2014, 14:07

Ей тая тема сега ще стане ябълката на раздора във форума. Аз лично предлагам всякакви дискусии относно климата във Варна в този форум да бъдат забранени, тъй като се превръщат в излишни караници (както казах- 3-ма варненци имат 5 мнения), а и пишат хора които не познават тукашния климат. Поради това призовавам тази тема да бъде изтрита, както и разпореждане на Киро съгласно наведеното в горните ми искания. Благодаря.

Дуйни ми льохни бел ветре, разтопи бели снегове, разлюляй гора зелена...

Потребителски аватар
Garabadouble
Любител на южните растения
Регистриран: 27 дек 2010, 13:04
Район: м-ст. Боровец - юг
Надморска височина (m): 138
Минимум последна зима (°C): -12с.
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Непрочетено мнение от Garabadouble » 24 яну 2014, 14:17

Пролет и лято със сигурност в Аспарухово е по-хладно ,от колкото в кварталите.Имам чисто субективни наблюдения сравнено с Възраждане,където живея през топлите месеци.През зимата не може да става дума за сравнение,не случайно отиваме при тъщата.Горе е адски клинч,направо ще те издуха северняка.Възраждане и Владиславово са направо в Добричка област ,како се шегуваме.
Разликите между Гръцката,Центъра,Аспарухово и Чайка са доста тънки.Мога да кажа ,че в Чайка духа повече и усещането за студ е по- голямо.Аспарухово е по-малко ветровито.Не случайно старото му име е "тихо място " преведено от турски .

Няма нужда от триене.Отново призовавам за по-приятелски тон!!!Все пак това не е метеофорум и можем да публикуваме по-лаишки постове по отношение на климата.Тук сме се събрали любители на екзотичните растения ,а не професионални метеоролози.ХАКУНА-МАТАТА:)

Потребителски аватар
benisat
Майстор на бананите и цитрусите
Регистриран: 14 май 2011, 08:21
Район:
Has thanked: 0

Непрочетено мнение от benisat » 24 яну 2014, 14:41

Колибарю,трима Варненци ама друг път! <head in the wall> Забраяш Светлето,значи ставате четирима с поне 15 мнения <die laughing>
Имате още,ама те рядко пишат.Миро Петков,с многото банани,при когото бях лятото и Ралица Григорова-Иванова ,с която ходих на плаж във Виница.
Мноо са готини! <thumbsup>

„Човек има нужда от малко лудост, в противен случай никога няма да посмее да среже въжето и да е свободен.“

Зорба

Потребителски аватар
Garabadouble

Непрочетено мнение от Garabadouble » 24 яну 2014, 14:45

Така е ,но и пловдивчани не са малко,както и климата им има специфики ,но не съм видял между тях да изникне скандал.

Swetoslawa
Регистриран: 17 ное 2013, 11:57
Район:
Местоположение: ❤●•٠·˙˙·٠•●❤ВарнА❤●•٠·˙˙·٠•●❤ ако имаш две ризи... купи си ютия !

Непрочетено мнение от Swetoslawa » 24 яну 2014, 15:01

Чувам си името от километри <Mad>

А иначе така е, няма спор.......Климатът в областта е умереноконтинентален, силно повлиян от въздействието на Черноморския басейн, особено по крайбрежната ивица, където се оформя по-мек морски климат (средногодишната температура за крайбрежната ивица е 13°С като от север на юг слабо се повишава).

Потребителски аватар
Garabadouble

Непрочетено мнение от Garabadouble » 24 яну 2014, 15:23

В оспамената тема беше замесено Аксаково.Има ли данни за климата там,че ми е правило впечатление какви хубави и големи кипариси има ,докато тези във Владиславово са доста по обрулени от вятъра.Струва ми се ,че разположението му е по-закътано спрямо североизточните бури,от колкото западните квартали на Варна.

Потребителски аватар
Kolibar

Непрочетено мнение от Kolibar » 24 яну 2014, 15:27

Garabadouble написа:Пролет и лято със сигурност в Аспарухово е по-хладно ,от колкото в кварталите.Имам чисто субективни наблюдения сравнено с Възраждане,където живея през топлите месеци.През зимата не може да става дума за сравнение,не случайно отиваме при тъщата.Горе е адски клинч,направо ще те издуха северняка.Възраждане и Владиславово са направо в Добричка област ,како се шегуваме.
Разликите между Гръцката,Центъра,Аспарухово и Чайка са доста тънки.Мога да кажа ,че в Чайка духа повече и усещането за студ е по- голямо.Аспарухово е по-малко ветровито.Не случайно старото му име е "тихо място " преведено от турски .

Няма нужда от триене.Отново призовавам за по-приятелски тон!!!Все пак това не е метеофорум и можем да публикуваме по-лаишки постове по отношение на климата.Тук сме се събрали любители на екзотичните растения ,а не професионални метеоролози.ХАКУНА-МАТАТА:)

+1 Ами то брат ми аз се опитвах да обясня защо се е казвало Тихото място, ама срещам такъв яростен отпор от дежурната опозиция, че свят да ти се завие. Иначе аз мога да потвърдя всяка една от думите ти в този пост. Общо взето ако слушаме опозицията и зиме и лете Аспарухово е едно студено и крайно неприятно място, където дори лете нощите са като тези на летището <he-he> <die laughing> Цялата тази тирада на опозицията щеше да е много смешна, ако не беше толкова безсмислена и невярна.

Потребителски аватар
Garabadouble

Непрочетено мнение от Garabadouble » 24 яну 2014, 15:45

Аха ,Аспарухово се е наричало Сес Севмес .Управляващи ,опозиция:заприличахме на парламента:)Всеки има право на мнение,нито ти ще убедиш Маняка,нито той теб.Той спори с теб ,защото е навътре в материята,но пък не живее във Варна,а ти разчиташ изцяло на рецепторите си за студ,които понякога грешат.За да спрем спора ,нека приемем ,че на Острова под моста,който е обграден от всякъде с вода е най-меко зимата и да си стиснем приятелски ръцете <cheers>
Последна промяна от Garabadouble на 24 яну 2014, 15:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Kolibar

Непрочетено мнение от Kolibar » 24 яну 2014, 15:52

Garabadouble написа:Аха ,Аспарухово се е наричало Сес Севмес .Управляващи ,опозиция:заприличахме на парламента:)Всеки има право на мнение,нито ти ще убедиш Маняка,нито той теб.Той спори с теб ,защото е навътре в материятано пък не живее във Варна,а ти разчиташ изцяло на рецепторите си за студ,които понякога грешат.За да спрем сора ,нека приемем ,че на Острова под моста,който е обграден от всякъде с вода е най-меко зимата и да си стиснем приятелски ръцете <cheers>

Ако не беше така осран от фабриките и другите простотии острова щеше да е най-прекрасното място за живеене в града поради мекия си климат. Съгласен съм с теб.

ПС Аз живея на 100 метра от канала и съответно на 300 метра от острова <thumbsup> Дали ми е зле а <thumbsup> <cheers>

Потребителски аватар
plamen
Виден дегустатор на вино и водещ специалист по смокините
Регистриран: 16 апр 2010, 09:34
Район: Храбрино
Абсолютна минимална t° (°C): -15 (2012)
Минимум последна зима (°C): - 6
Любим климат: +5/+35
Been thanked: 5 times

Непрочетено мнение от plamen » 24 яну 2014, 15:57

Те затова клошарите в Париж живеят под мостовете на Сена,щото е най-топло там.

Потребителски аватар
Kolibar

Непрочетено мнение от Kolibar » 24 яну 2014, 15:58

plamen написа:Те затова клошарите в Париж живеят под мостовете на Сена,щото е най-топло там.

+1 Прав си ама на кого да разправяш я ;)

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -5.8 (March 1, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Has thanked: 54 times
Been thanked: 95 times

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 24 яну 2014, 19:20

Kolibar написа:... пишат хора които не познават тукашния климат. ...

Kolibar написа:... аз се опитвах да обясня ... ама срещам такъв яростен отпор от дежурната опозиция, че свят да ти се завие. ... Цялата тази тирада на опозицията щеше да е много смешна, ако не беше толкова безсмислена и невярна.

Kolibar написа: ... Прав си ама на кого да разправяш я ;)

Колибар, не искам да те засегна, а и нямам никаква представа, дали си прав. Но от 4 твои поста, в три виждам ненужна агресия и отправяне на предизвикателство.
Кому е нужен такъв спор, който се превръща във война?

Не искам да изгубим никой от спорещите. Тошко също има проблеми с агресията във форума, но е свястно момче и има ценен принос към форума. За Маниака няма какво да говорим, той е от първите членове на форума. И ти, а и всички от Варна сте важни членове на форума. Намерете начин да водите конструктивни спорове или ако не сте способни на това, ще се наложи да ви огранича достъпа до тези теми.

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Потребителски аватар
Kolibar

Непрочетено мнение от Kolibar » 24 яну 2014, 19:29

Ами Киро, кво да кажеш на хора, които на черното викат бяло и на всяко твое твърдение апострофират ей така на общо основание, без да си имат ни най малка представа за какво говорят. Ето има едно момче, което познава местния климат и с него сме на една позиция. За това ти казах, че трябва да се забрани въобще да се обсъжда климата на Варна, тъй като каквото и да кажа винаги се намира дежурната опозиция която ще каже НЕ Е ТАКА, без нито да е видяла някакви данни от Аспарухово, без да е живяла там или пък минала няколко пъти и засичала с термометъра на колата и темата се превръща в тъпо дърлене.
Честно да ти кажа вече ми писна от постоянните заяждания на дежурната опозиция и да се обръща нашия форум на метео форум. Нека някой от тях поживее във Варна 30 години и тогава да ми спори. Тошко и неговите "знания" въобще ги изключвам те се видяха, когато твърдеше без д аможе да бъде убеден в противното, че морската вода замръзва на -18 градуса ;)
Станции, станции, станции- дядо ми, който беше потомствен градинар, като е избирал място да се заселили във Варна (тъй като е имал тази възможност) е живял 5 години в града и е подбрал мястото където падат най-малко слани и климатът е най-мек без да гледа станциите. Аман вече от простотии.

Потребителски аватар
иван
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 03 мар 2012, 00:03
Район: botanical-garden-margarita-botanicheska-grad
Надморска височина (m): 35
Абсолютна минимална t° (°C): -17 (2012г.)
Минимум последна зима (°C): -16,1
Любимо растение: средиземноморски маквиси
Любим плод: смокиня
Любим климат: субекваториален
Been thanked: 10 times

Непрочетено мнение от иван » 24 яну 2014, 19:37

Моя климат за тази тема ли е? Или трябва на друго място да го обсъждаме.

бъди човек, а не човече гори, но никога не тлей!

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post Климатът около Варна
    47 Отговори
    6313 Преглеждания
    Последно мнение от achovd
    11 фев 2018, 11:01
  • New post miroslavpetkov - Musa basjoo -Варна
    1 Отговори
    407 Преглеждания
    Последно мнение от miroslavpetkov
    09 окт 2013, 18:25
  • New post Относно мравките
    28 Отговори
    3571 Преглеждания
    Последно мнение от Danita
    05 юни 2017, 11:13
  • New post Относно малките палми
    3 Отговори
    1340 Преглеждания
    Последно мнение от h2o
    29 апр 2014, 22:12
  • New post Относно палмите в Бургас
    от Kiril Donov » 25 фев 2011, 15:59 » в Палми (Palms)
    91 Отговори
    20702 Преглеждания
    Последно мнение от ПетърD
    17 авг 2018, 18:49
  • New post Относно нашите други хобита ...
    23 Отговори
    5007 Преглеждания
    Последно мнение от Дарина Иванова
    03 окт 2013, 19:25

Върни се в “Регионални климати и микроклимати в България (Regional climate and microclimate in Bulgaria)”