Ябълки

Re: Ябълки

UNREAD_POSTот Kiril Donov » 13 Апр 2016, 22:14

Да, нормално е.
Durian addicted (Durian is the King of all fruits)
Аватар
Kiril Donov
Graduated engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Дипломиран инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria

Mясто: Асеновград (над инверсиите), Assenovgrad (above inversions!)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8a
Абсолютна минимална темп.(°C): -15.2 since 1995
Минимум в посл. зима (°C): -4.8 (Jan 24, 2018)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - King of the fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)

UNREAD_POSTот Монов » 17 Апр 2016, 20:28

Ето я въпросната Ябълка като първа година в земята предпочитам да прави стъбло и клонки до този момент са само плодни пъпки. Минаваше ми мисълта да ги премахна за да растат клонки но май няма да ги закачам.
Изображение
Аватар
Монов
Градинар (Gardener)

Mясто: Враца
Любимо растение: Палми Bismarckia
Любим климат: Жешкия

UNREAD_POSTот Васил » 17 Апр 2016, 21:01

Много си е хубава фиданката. Има много место да се шири и ако е на по-силна подложка ще направи корона като от приказките. Немога да определя сорта, нещо ново ли е? Струва ми се, че е от рода на златна превъзходна, или не е типичната червена ябълка. Тази година се сдобих с Пинк лейди, която ми е непозната. Няма на идея дори как е на вкус. Само разбрах, че е по-късен сорт - прибира се след 15 октомври.
От всеки дефект - ефект!
Аватар
Васил
Маниак на тема Батати (Сладки картофи)

Mясто: гр. Стамболийски
Надморска височина (m): 188
USDA zone: 7a

UNREAD_POSTот Монов » 17 Апр 2016, 21:58

Ми преди 2-3г. си купувах дръвчета и подходих към въпроса, да има, круши, ябълки, праскови и съжалявам. А тази година се поразрових избрах си сортове направих си схема къде какво ще засадя, прекарах им вода записах къде какъв сорт е кога цъфти кога зрее с огромно старание, мерак и труд и накрая затрих схемата имам 25 дръвчета и не знам какви сортове са!!! Имам и Златна превъзходна и червени замисъл е почти цялото лято да има плодове, ранни, късни, всякакви.
Последна промяна Монов на 18 Апр 2016, 08:22, променена общо 1 път
Аватар
Монов
Градинар (Gardener)

Mясто: Враца
Любимо растение: Палми Bismarckia
Любим климат: Жешкия

UNREAD_POSTот Васил » 18 Апр 2016, 06:43

Не се коси за схемата. Така или иначе дръвчетата са си на местото и няма да избягат. Имената на сортовете и кое къде е се забравят дори и със схема. Лошото е, че след време когато някое дръвче изсъхне на негово место се слага първото попаднало под ръка. ей така щото има свободно место за дръвче. Също бях ги натъкмил и подредил преди години и после като изсъхне едно на негово место друго и цялата схема се разби. Абе ние да сме живи и здрави!
От всеки дефект - ефект!
Аватар
Васил
Маниак на тема Батати (Сладки картофи)

Mясто: гр. Стамболийски
Надморска височина (m): 188
USDA zone: 7a

Предишна

Назад към Овощарство и Лозарство на умерения климат (Horticulture and Viticulture of the temperate climate)