Георги

Тук всеки, който желае, може да отвори собствена тема и да се представи с няколко думи.
Ако искате да запазите анонимността си, може да не пишете името си или други лични данни.
Георги Иванов
Регистриран: 16 дек 2018, 01:02
Район: Североизточен район
Надморска височина (m): 212
Абсолютна минимална t° (°C): 15
Минимум последна зима (°C): -15
Любимо растение: Хибискус
Любим плод: Праскова
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Георги

Непрочетено мнение от Георги Иванов » 16 дек 2018, 18:04

Здравейте, аз съм Георги на 18 години роден съм през 2000 г. в Търговище, но имам и село, в което съм израснал и там съм се влюбил в растенията и животните. До 8 клас съм учил в Търговище и след това от 9 клас се преместих да уча в Русе, сега съм 12 клас, последна година. От малък се занимавам с растения и последните 4,5 години бройките им се увеличиха драстично на село имам около 300 саксии и на Русе около 200, това е моето хоби, живот и изобщо не бих си помислил ако тях ги няма, какво бих правил аз. Обмислям варианти относно следването ми след 12 клас, искам да следвам това, което ще ми помогне за в бъдеще и ще го уча с заинтересованост, мисля да кандидатствам за специалността,, Агрономство и растителна защита,,. Имам много растения, цитруси, цветя - най-различни видове и занапред мисля да се занимавам с това. Това е мечтата ми от малък и ще я следвам докрай докато я осъществят и ще дерзая напред, родителите ми са против, това с което се занимавам и по сякакъв начин се опитват да ме откажат, но аз съм си създал един израз, че,, Цветята могат да ги изкоренят от градината, но от сърцето ми не могат,,.С това мисля да се занимавам за напред и да се реализирам с това. Минал съм през много премеждия, за да ги запазя растенията и няма отказване, боря се докрай, докато постигна целта си! В това начинание от самото начало съм без подкрепата на семейство и роднини единствено, най-добрия ми приятел ми се възхищава и подкрепя и хората, с които съм се запознал чрез темата за растения. Благодаря на Иван, че ми помогна да стана част от вас и, че ми дава незаменими съвети.
These users thanked the author Георги Иванов for the post:
zack (16 дек 2018, 19:11)
Rating: 10%

Потребителски аватар
reimbrant
Запален експериментатор от града на Левски, колекционер на всякакви южни растения
Регистриран: 29 май 2014, 00:14
Район: гр.Карлово
Надморска височина (m): 530
USDA zone: 8a/8b
Абсолютна минимална t° (°C): -16
Минимум последна зима (°C): -10
Любимо растение: Палми
Любим плод: смокиня
Любим климат: умерен с 4 сезона
Been thanked: 27 times

Re: Георги

Непрочетено мнение от reimbrant » 16 дек 2018, 19:13

Добре дошъл Гоше в отбора,зеленият.България има нужда от такива млади ентусиасти като тебе.Радвам се и добре дошъл. <wine> <thumbsup> <blue lagoon>

https://www.youtube.com/watch?v=Vy4CQOyQ-0k

Потребителски аватар
иван
Експериментатор и последовател на Мичурин
Регистриран: 03 мар 2012, 00:03
Район: Ботаническа градина "Маргарита"
Надморска височина (m): 35
Абсолютна минимална t° (°C): -17,9 (01.03.2018г.)
Минимум последна зима (°C): -11,1 (01.12.2018г)
Любимо растение: средиземноморски маквиси
Любим плод: смокиня
Любим климат: субекваториален
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Непрочетено мнение от иван » 16 дек 2018, 19:34

Aз също приветствам Георги, човек който е пълен с амбиции, желание и иска да се научи! Тук ще срещнеш едни от най-големите имена в южното растениевъдство. Добре дошъл и успехи!

бъди човек, а не човече гори, но никога не тлей!

Потребителски аватар
Kiril Donov
Engineer-agronomist, Master in Tropical and Subtropical Agriculture (Инженер-агроном, Магистър по Тропично и Субтропично Земеделие), founder of Nursery Palm Center - Plovdiv, Bulgaria
Регистриран: 09 авг 2009, 12:48
Район: Асеновград (над инверсиите)
Надморска височина (m): 395
USDA zone: 8b
Абсолютна минимална t° (°C): -15.2 since 1995
Минимум последна зима (°C): -8.2 (Jan 8, 2019)
Любимо растение: Кокосова палма, Cocos nucifera
Любим плод: Durian - The King of all fruits
Любим климат: Екваториален (Humid Equatorial)
Метеостанция: https://www.stringmeteo.com/stations/pa ... index.html
Has thanked: 107 times
Been thanked: 233 times

Непрочетено мнение от Kiril Donov » 16 дек 2018, 20:12

Добре дошъл, млад боец!
Горе главата! И на мен някои хора ми се смееха като ученик, заради интереса към растенията. А преди 20 години и всичките ми роднини бяха против да купувам земя и да правя разсадник. Аз обаче последвах мечтите си и това определи живота ми. Не съм съжалявал нито за миг, а майка ми сега вече казва, че добре съм постъпил тогава. Затова и ти не се отказвай, а следвай мечтите си! Това си е твоят живот, а човешкият живот по принцип е твърде кратък и няма време да следваме чуждите мечти. Най-добрият начин да докажеш на всички, че ти си бил прав е като станеш един добър специалист по растенията. Давай! Животът е пред теб!
These users thanked the author Kiril Donov for the post:
zack (16 дек 2018, 20:28)

Durian addicted (Durian is the King of all fruits)

Георги Иванов
Регистриран: 16 дек 2018, 01:02
Район: Североизточен район
Надморска височина (m): 212
Абсолютна минимална t° (°C): 15
Минимум последна зима (°C): -15
Любимо растение: Хибискус
Любим плод: Праскова
Been thanked: 1 time

Непрочетено мнение от Георги Иванов » 16 дек 2018, 20:30

Благодаря ви, продължавам напред, ще се уча от вас и един ден ще успея, убеден съм в това

Потребителски аватар
Slavyanski
Любител на южните растения
Регистриран: 18 дек 2017, 01:26
Район: обл. Габрово
USDA zone: 6b
Абсолютна минимална t° (°C): -21°C
Минимум последна зима (°C): -19,5°C (1 март 2018 г.)
Любимо растение: не мога да посоча едно, многогодишни растения
Любим плод: райска ябълка, грозде
Любим климат: нашият си
Has thanked: 18 times
Been thanked: 12 times

Непрочетено мнение от Slavyanski » 16 дек 2018, 23:47

Здравей, Георги, и добре дошъл!

300 саксии на село и 200 в Русе си е впечатляващо! Аз на твоите години може би съм имал толкова дискове с музика и компютърни игри... за което си скубя косите. Млад си още и по принцип е добре да следваш това, което обичаш, и да работиш нещо, което обичаш, а не нещо, което мразиш и ти досажда. Но имай предвид и друго - ще трябва да можеш да си изкарваш прехраната един ден в реалния свят, а не просто да имаш хоби или увлечение, с помощта на майка и татко. Тъй че не губи връзка с реалния свят и реалните отговорности.

Определено смятам, че е плюс, че полагаш грижи за толкова много растения. Това е твое предимство в това поколение. Надявам се да научиш полезни неща от другите участници във форума и да вършиш добре това, което вършиш, и да бъдеш полезен за себе си и за околните.

Относно следването: според мен най-важно е отношението ти и мотивацията ти. И аз навремето се бях засилил да уча разни неща, но друго се оказа... Тъй че очаквай неочакваното. И не си губи времето.
These users thanked the author Slavyanski for the post:
Лия (17 дек 2018, 07:32)

Отговори
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение
  • New post градината на д-р Георги Гайдурков, Синеморец
    38 Отговори
    9864 Преглеждания
    Последно мнение от иван